Problem z nietrzymaniem moczu – zapomnij o wstydzie, zadbaj o właściwą higienę!

Problem z nietrzymaniem moczu to nie tylko kwestia zdrowia. To również problem społeczny, ponieważ osoby, które się z nim zmagają, bardzo często wycofują się z codziennych aktywności oraz życia towarzyskiego z obawy przed krępującymi sytuacjami. Warto jednak pamiętać, że odpowiednio dobrane leczenie może skutecznie zniwelować dolegliwości. Ponadto na rynku dostępne są produkty higieniczne do stosowania na co dzień, dzięki którym nietrzymanie moczu nie będzie już przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu. Należy mieć bowiem na uwadze, że problem z nietrzymaniem moczu wymaga również zachowania właściwej higieny. W przeciwnym razie może dojść do licznych infekcji skóry na skutek jej częstego kontaktu z moczem, a także infekcji układu moczowego.
Kobieta z problemem nietrzymania moczu

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Problem z nietrzymaniem moczu a higiena

Podstawą higieny w przypadku nietrzymania moczu jest każdorazowe umycie okolic intymnych w sytuacji, gdy dojdzie do jego wycieku. Należy również niezwłocznie zmienić mokrą bieliznę. Podczas mycia zaleca się stosowanie odpowiednich płynów do higieny intymnej, które pomagają w zachowaniu flory mikrobiologicznej i właściwego pH. Jeśli do wycieku moczu dojdzie na przykład w czasie podróży, warto mieć ze sobą specjalne chusteczki, które mogą odświeżyć okolice intymne. Trzeba również pamiętać o tym, że okolice intymne osób cierpiących na problem z nietrzymaniem moczu są stale narażone na podrażnienia. Najczęstszymi objawami podrażnień są: pieczenie, swędzenie czy uczucie szczypania.

W związku z tym osoby zmagające się z zaburzeniami oddawania moczu są dodatkowo narażone na ból i dyskomfort, który jest najbardziej odczuwalny właśnie podczas wycieku moczu. Dlatego produkty do higieny intymnej powinny być pozbawione substancji drażniących skórę i mocno zapachowych. Warto także wybierać przewiewną bieliznę. Natomiast jeśli już dojdzie do podrażnień, należy sięgnąć po specjalistyczne produkty o działaniu przeciwgrzybicznym, przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Należy również pamiętać, że jeśli wycieki moczu zdarzają się w nocy, trzeba także często zmieniać pościel i prześcieradła.

Produkty, które pomagają pozbyć się wstydu – poznaj je wszystkie

Problem z nietrzymaniem moczu wymaga również odpowiedniego podejścia, jeśli chodzi o stosowanie produktów, które pochłaniają mocz. Dzięki ich stosowaniu osoba zmagająca się z tego rodzaju zaburzeniami nie musi rezygnować z życia towarzyskiego i aktywności zawodowych. Produkty pochłaniające mocz, takie jak wkładki lub pieluchomajtki, są zupełnie niewidoczne, a pozwalają czuć się komfortowo przez cały dzień. Są wykonane ze specjalnych materiałów, które nie podrażniają skóry i zapewniają jej delikatną pielęgnację. Dodatkowo zawierają również unikalne mikroperełki, które niwelują przykry zapach. Ponadto, w zależności od potrzeb, można wybierać produkty o różnym poziomie chłonności.

W początkowej fazie problemu związanego z nietrzymaniem moczu zaleca się przede wszystkim stosowanie specjalnych wkładek, które należy przykleić do bielizny. Tego rodzaju produkty sprawdzają się najlepiej w związku z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Oczywiście należy pamiętać o ich regularnej zmianie. Kobiety nie powinny również zastępować ich zwykłymi wkładkami lub podpaskami, ponieważ te nie są dostosowane do pochłaniania moczu. Gdy problem z nietrzymaniem moczu jest już w zaawansowanym stadium, warto postawić na specjalne majtki chłonne lub pieluchomajtki. Zakłada się je zamiast zwykłej bielizny. Są niewidoczne pod ubraniem, dlatego z powodzeniem można je nosić na co dzień. One także są wykonane ze specjalnych materiałów, które pochłaniają mocz, niwelują przykry zapach, a dodatkowo nie podrażniają skóry. Zanim wybierzemy produkt odpowiedni dla siebie, warto skorzystać z darmowych próbek dostępnych pod adresem https://www.tena.pl/bezplatna-probka.

Bibliografia:

Drabczyk R. Nietrzymanie moczu – przyczyny. https://www.mp.pl/pacjent/nefrologia/lista/66339,nietrzymanie-moczu-przyczyny. Data dostępu: 24.11.2018.

Oceń artykuł

(liczba ocen 12)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->