Produkty do domowej rehabilitacji seniora

Zadaniem rehabilitacji medycznej jest kompleksowa pomoc na rzecz osób niepełnosprawnych ruchowo. Zalecana jest po urazach, po wypadkach, a także na skutek stałych zwyrodnień czy zmian będących skutkiem podeszłego wieku. Systematyczne jej wykonywanie jest konieczne, jeśli chcemy zachować samodzielność lub powrócić do sprawności, którą utraciliśmy. Częstotliwość zajęć uzależniona jest od stopnia urazu i zaleceń wykwalifikowanego specjalisty – to on dobiera zestaw ćwiczeń do stopnia niepełnosprawności.
Produkty do domowej rehabilitacji seniora

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

W proces rehabilitacji zaangażowane są pielęgniarki, psycholodzy, logopedzi, ale także my sami. W dużym stopniu nasza ciężka praca i zaangażowanie wpływa na efekt końcowy leczenia. Specjaliści, ze względu na złożoność rehabilitacji, zalecają ćwiczenia w domu, we własnym zakresie, z uwzględnieniem prostych gadżetów i urządzeń, które wpływają kojąco na stawy i pozwalają na szybszą regenerację mięśni. Tu z pomocą przyjść może internetowy sklep medyczny i rehabilitacyjny, który zawiera ponad 120 produktów sprzyjających w codziennej rehabilitacji.

Reklama

Najlepsze produkty do domowej rehabilitacji

Dobór idealnego produktu do domowej rehabilitacji powinien opierać się na kilku, najważniejszych parametrach. Po pierwsze – musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, z jaką rehabilitacją mamy styczność. Co jest jej celem? O jakim stopniu niepełnosprawności mówimy? Jak aktywny jest senior, uczestniczący w tym procesie? Mając na uwadze, że rehabilitacja powinna być ciągła, powszechna i kompleksowa, warto rozważyć zakup kilku, najpopularniejszych, domowych urządzeń.

1) Piłka rehabilitacyjna – idealna do ćwiczeń, do wzmacniania mięśni kręgosłupa, do wymuszania prawidłowej postawy. Zalecana w schorzeniach neurologicznych, w bólach grzbietu, a także wszystkim kobietom w ciąży. Prosta w swojej konstrukcji, o różnych wymiarach, poręczna do przechowywania w szafie lub na strychu.

2) Rotor dla kończy górnych i dolnych – imitujący rowerek stacjonarny, pozwalający na wykonywanie prostych ćwiczeń, wprost z kanapy. Dzięki ruchom w tył i w przód umożliwia ustalenie indywidualnej prędkości i dedykowanego stopnia intensywności ćwiczeń. Pozwala spalić tkankę tłuszczową, wzmacnia mięśnie i poprawia krążenie krwi. Niezwykle przydatny w przypadku pacjentów po udarach, złamaniach czy z niedowładem kończyn.

3 )Korektor odcinka lędźwiowego – umieszczany na kanapie, przy stole, w biurze lub w samochodzie. Tak prosty gadżet koryguje naszą postawę, ustawiając kręgosłup w prawidłowej pozycji. Guma mocująca jest na tyle silna, że korektor nie zmienia swojego położenia. Przynosi ulgę, odciąża odcinek lędźwiowy, niweluje bóle reumatyczne.

Oprócz powyższych, w domowej rehabilitacji, zawsze warto mieć zimne kompresy lub koce termiczne. Dzięki nim uśmierzamy ból stawów, pobudzamy krążenie, niwelujemy zakwasy i pozwalamy na dużo szybszą regenerację.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!