Nowy sklep

już ON-LINE

Projekt Dziecko – wyzwanie dla korpo pracownika

Projekt Dziecko – wyzwanie dla korpo pracownika
Ośmiogodzinny dzień pracy to fikcja – mówią 20- i 30-latkowie pracujący w korporacjach. Aż 44 procent z nich regularnie spędza w pracy kilkanaście godzin dziennie. Kariera zawodowa okazuje się ważniejsza niż życie rodzinne i posiadanie dzieci.
 

Jednak, jak wynika z niedawno przeprowadzonych badań, spora część młodych ludzi - głównie pracowników korporacji lub dużych i średnich firm - uważa, że właśnie wiek 20-30 lat jest najlepszym czasem na posiadanie dziecka. Niestety w kontekście obecnych wyzwań, jakimi są praca, kariera i kolejne szczeble zawodowe do zdobycia, takie poglądy mijają się z ich możliwościami i realnymi chęciami.

Sprawdź: Dlaczego należy badać dzieci?

Projekt: Dziecko

Bez wątpienia jedną z najważniejszych życiowych decyzji jest ta związana z posiadaniem własnego dziecka. Chęć posiadania dziecka możemy „porównać” do biznesowego projektu. Trzeba go najpierw dobrze zaplanować i przewidzieć wszystkie możliwe przeszkody, które mogą pojawić się na każdym etapie jego realizacji. Im dokładniejsze przygotowania, tym większe prawdopodobieństwo sukcesu.

Projekt: Dziecko – podstawowe elementy do natychmiastowego wdrożenia dla wszystkich, którzy planują posiadanie dzieci:

  1. zwolnij tempo
  2. zdrowo się odżywiaj
  3. zadbaj o formę i aktywność fizyczną
  4. unikaj sytuacji stresujących
  5. daj sobie czas
  6. oczyść organizm
  7. uzupełnij niedobory
  8. nastaw się pozytywnie
  9. bądź wsparciem dla pranerki/partnera
  10. zrób podstawowe badania

Zobacz: Prawidłowe żywienie niemowląt

Zdrowy detoks

Jak pokazuje doświadczenie, najlepszym rozwiązaniem zwiększającym szansę na poczęcie dziecka jest diametralna zmiana stylu życia, pracy, odżywiania oraz unikanie stresu. Jednak nie można od razu liczyć na sukces. Z badań wynika, że blisko 20 procent badanych na pozytywny wynik testu ciążowego czekała od 2 do 3 lat. Trzeba więc dać sobie trochę czasu i tak naprawdę dopiero po roku nieudanych starań powinniśmy udać się do lekarza, by zbadać przyczynę.

Internetowa Szkoła Rodzenia MedMe.pl

Najczęstsze problemy dotyczące poczęcia dziecka

Światowa Organizacja Zdrowia długotrwałe oczekiwanie na poczęcie dziecka czyli tzw. czasową niepłodność traktuje jako chorobę społeczną i cywilizacyjną. Stres, życie w ciągłym biegu, odkładanie decyzji o macierzyństwie na później, niezdrowe odżywianie – to codzienność, która nas otacza i niewątpliwie wpływa na naszą płodność. Dlatego negatywne skutki cywilizacji i kilkunastogodzinna praca w korporacji to jeden z głównych problemów, z którym stykają się na co dzień pary starające się o potomstwo. W przypadku kobiet jednym z głównych powodów wydłużonego oczekiwania na dziecko jest ich wiek. Im kobieta jest starsza, tym szanse na to, by zajść w ciążę maleją. Między 35 a 40 rokiem życia ponad 30 procent z nich jest niepłodnych, a powyżej 40 roku niepłodność dotyka już blisko 80 procent kobiet. W przypadku mężczyzn niezdrowy stylu życia, przepracowanie, stres i złe odżywiania sprawiają, że współczesny mężczyzna ma o jedną trzecią mniej plemników niż starsze pokolenie, ponadto zdecydowanie pogorszyła się ich żywotność, jakość i ruchliwość.

Czytaj też: Dziecko je za dużo? Grożą mu poważne choroby

Materiały prasowe

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Pytanie: Ile przeznaczył/abyś na bankowanie krwi pępowinowej w ciągu roku?

  0 zł

  do 1500 zł

  do 2500 zł

  do 4000 zł

Patronem sondy jest Polski Bank Komórek Macierzystych

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA