Proszę o pomoc w diagnozie

Objawy przeziębienia, wysypka, silny ból głowy - jaka może być diagnoza dla takich objawów? Bardzo proszę o pomoc.

Historia naszego czytelnika

Witam, proszę o pomoc. Moja żona w poniedziałek, tj. 03.02.2014, zaczęła skarżyć się na bóle głowy, ogólne osłabienie, miała temperaturę. Wyglądało to jak zwykłe przeziębienie. Brała leki takie jak tabcin, ibuprom na ból głowy, gripex. Nie przestałą się źle czuć. Głowa mimo podanych leków bardzo ją bolała. Nie miała ani kataru ani kaszlu.

Z wtorku na środę w nocy pojechaliśmy do szpitala. Tam lekarz stwierdził "wirusa" i zapisał leki gropinosin 500 mg oraz ozzion 20 mg. Dodatkowo żona skarżyła się na nudności, ale nie wymiotowała. Lekarz kazał zrobić zastrzyk w pośladek, który zmniejszy uczucie nudności.

W środę rano na jej wewnętrznych stronach kolan dostrzegliśmy zaczerwienienia wielkości 3 na 3 cm - wysypkę. Na palcach wskazującym i środkowym obu dłoni w miejscu stawu również pojawiły się zaczerwienienia. Reszta objawów nie ustąpiła.

Pojechaliśmy do przychodni, gdzie stwierdzono wysoką temperaturę w dwóch pomiarach: pierwszy 40 stopni, drugi 38 stopni, zaczął jej również dolegać sztywniejący kark. Dostała skierowanie do szpitala zakaźnego.

W drodze do szpitala żona zaczęła skarżyć się na ból prawego biodra ( ta sama strona, gdzie wykonany był zastrzyk). Pod szpitalem musiałem jej pomóc iść, ponieważ ból uniemożliwiał jej dalsze samodzielne chodzenie. W szpitalu pobrano krew i mocz do badań.

Lekarz stwierdził, że wyniki badań są dobre, tzn. że nie ma bakterii w organizmie (podejrzewano zapalenie opon mózgowych). Ponieważ bóle głowy nie ustępowały a narastały (pulsujący ból), podano jej ketonal dożylnie. Podano jej również helicid. Była jeszcze jakaś kroplówka, ale nie mam wiedzy, co w niej było. Ketonal był podawany co najmniej 3, 4 razy dziennie.

Zobacz też: Alergia piętnem cywilizacji

W czwartek rano zrobiono rentgen zatok, który nie wykazał żadnych zmian. Z czwartku na piątek żona przespała w szpitalu parę godzin, ale ból był tak silny, że zadzwoniła do mnie o 5:30, że ból jest bardzo silny. W piątek skierowano ją na konsultacje z neurologiem do innego szpitala. Tam zrobiono tomograf głowy i punkcję (dwukrotnie pobrano jej płyn).

W obu przypadkach lekarz nie stwierdził żadnych zmian. Miałem okazję zobaczyć płyn w fiolkach, był przezroczysty. Po powrocie do szpitala zakaźnego powiedziano nam, że leczenie będzie objawowe. Żona nadal dostaje ketonal, helicid. Dodatkowo zaczęła boleć ją lewa strona głowy. Od ucha lewego przez skroń do oka. Nadal gorączkuje. Wspomnę również o tym, że żona wcześniej przed tą historią narzekała na żylaki nóg, na które była leczona oraz bierze lek euthyrox 50 mg na tarczycę. W tej chwili nie wiem, czy niedoczynność czy nadczynność.

Ponieważ nie stwierdzono do tej chwili co jest przyczyną tych objawów bardzo, bardzo proszę o pomoc w diagnozie.

Czytaj też: Stwardnienie rozsiane – przyczyny, objawy i powikłania

Poznaj: Objawy alergii pokarmowej

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA