Przejadłem się. Co teraz?

Starszy niż rok
Przejadłeś się i masz wyrzuty sumienia? Zamiast marudzić przeczytaj nasze rady i radośnie przeżyj święta
 

Święta jeszcze się dobrze nie zaczęły, a Ty już się zastanawiasz co zrobisz jeśli się przejesz.. Bo kto odmówi sobie śledzia, barszczu z uszkami, kapusty z grochem i ciast domowej roboty.. Ale zamiast się zadręczać teraz i potem, zastosuj się do kilku naszych rad. Niektóre wymagają wcześniejszych przygotowań, dlatego przeczytaj je uważnie. Czytaj: Co na przejedzenie?

Sposoby na przejedzenie

Zjadłeś za dużo? Zastanawiasz się jak pomóc organizmowi szybciej strawić zbędne kalorie w te świąteczne dni? Oto nasze rady:

  • Spaceruj tak często i tak długo jak to możliwe. Sporty wyczynowe ani bieganie nie są najlepszym pomysłem po wielkim obżarstwie. Ale spacer tak. Spalisz dzięki niemu dużo zbędnych kalorii. A na krótką przechadzkę możesz się wybrać nawet będąc w odwiedzinach u rodziny. Nikt się nie obrazi jeśli wyjdziesz na 15 minut. Jeszcze lepiej zrobisz, gdy zaproponujesz spacer członkom Twojej rodziny. Taka forma spędzania wspólnie czasu z pewnością pozytywnie wpłynie na wasze relacje.
  • Nie upraszczaj sobie życia. Jeśli masz odwiedzić znajomych, którzy mieszkają na drugim końcu ulicy, to przejdź się zamiast jechać autem. Jeśli mieszkasz na 4 piętrze, to nie korzystaj z windy ale idź po schodach. Jeśli wybrałeś się gdzieś na miasto i wracasz autobusem, to wysiądź 2 przystanki wcześniej zamiast jechać całą drogę.
  • Zaplanuj świąteczne gry i zabawy. Zwłaszcza takie, które zmuszają uczestników do podniesienia się z kanapy. Np. konkurs tańca. Możesz włączyć muzykę i sprawdzić kto w rodzinie najlepiej się porusza. Dobrym pomysłem jest też karaoke czy kalambury. Młodym z pewnością spodoba się gra Twist. A jeśli spadnie śnieg, możecie wspólnie ulepić bałwana.
  • Możesz się też wybrać na wycieczkę po okolicy. Tak, wiemy że znasz każdy kąt na swoim osiedlu. Ale dekoracje świąteczne zmieniają się u sąsiadów każdego roku. Idź, poobserwuj, pokaż dzieciom. Może w przyszłym sezonie, dzięki tym inspiracjom, to Ty zrobisz najlepszy projekt oświetlenia domu.

Ale jeśli najadłeś się tak, że brakuje ci tchu, i postanowiłeś właśnie przejść na dietę, i zastanawiasz się co zrobić z tym całym jedzeniem, to.. Zapakuj je i zanieś tym, których nie było stać na przygotowanie tak wystawnych świąt. Dobrych uczynków nigdy nie jest za wiele.

ek

Sprawdź: Naturalny sposób na przejedzenie

Zobacz: Jak przebiega trawienie?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Pytanie: Gdzie najczęściej kupujesz produkty ekologiczne?

  Na targu

  W Internecie

  W supermarkecie

  W sklepie ze zdrową żywnością

  Od lokalnych dostawców

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA