NAJZDROWSZE MIEJSCE W INTERNECIE

Przychodnia Dimedic.pl - wstępna diagnoza na koronawirusa

Przychodnia telemedyczna Dimedic.pl to inicjatywa pro bono, która powstała w odpowiedzi na panującą pandemię. Konsultacja medyczna odbywa się w formie kwestionariusza, który oceniany jest przez specjalistę. Na tej podstawie lekarz stawia wstępną diagnozę, może wystawić e-zwolnienie, e-receptę lub e-skierowanie, a jeśli jest taka konieczność kieruje do właściwej jednostki medycznej.
Lekarz online
Źródło: 123RF
Spis treści

Koronawirus znacznie utrudnił korzystanie z tradycyjnej opieki medycznej. Występowanie stosunkowo niegroźnych objawów, jak kaszel, katar czy podwyższona temperatura nie kojarzą się już z przeziębieniem, a wysoce zakaźnym wirusem. Konieczne jest skonsultowanie tych symptomów ze specjalistą, aby wykluczyć ryzyko zachorowania na COVID-19. Właśnie w tym pomaga przychodnia telemedyczna Dimedic.pl

Czym jest przychodnia Dimedic.pl?

Przychodnia Dimedic.pl to inicjatywa, która powstała w odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa w dobie panującej pandemii koronawirusa. Działa pro bono w służbie pacjentom, którzy mają utrudniony dostęp do opieki medycznej, a także aby wesprzeć przeciążoną służbę zdrowia.

Konsultacja medyczna opiera się na odpowiednio wystandaryzowanym kwestionariuszu, który został przygotowany przez wielu specjalistów. Każde zgłoszenie jest indywidualnie rozpatrywane przez lekarza, który wstawia wstępną diagnozę.

Dimedic.pl powstał na podstawie wieloletnich doświadczeń brytyjskiej przychodni telemedycznej Dimedic.eu, który cieszy się zaufaniem pacjentów. Świadczą o tym liczne, pozytywne opinie na portalu opineo.pl (ocena 4,9 na podstawie ponad 1900 opinii).

Jak skorzystać z konsultacji telemedycznej?

Kwestionariusz medyczny jest dostępny na stronie Dimedic.pl. Należy go wypełnić zgodnie z prawdą, odpowiadając na pytania dotyczące stanu zdrowia oraz możliwości kontaktu z osobą zakażoną.

Na podstawie dostępnych danych lekarz analizujący wywiad postawi wstępną diagnozę. Jeśli stwierdzi w wywiadzie niepokojące objawy wskaże kolejne kroki postępowania lub zaleci sposób leczenia.

Bardzo ważne jest to, że konsultacja przez Internet zmniejsza ryzyko szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa wśród lekarzy i pacjentów.

Dimedic.pl rekomenduje dalsze działania

Niewątpliwą zaletą skorzystania z konsultacji Dimedic.pl jest to, że pacjent nie pozostaje sam z diagnozą. Specjalista oceniający formularz medyczny, jeśli jest taka konieczność może wystawić:

Przychodnia pomaga w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych, a także alergii. Natomiast w przypadku objawów wskazujących na zakażenie koronawirusem w porozumieniu z pacjentem informuje SANEPID, umawia transport medyczny celem diagnostyki i leczenia w najbliższym szpitalu jednoimiennym lub z szpitalu z odziałem obserwacyjno-zakaźnym.

zdrowie
Syrop z imbiru, miodu i cytryny - domowy lek na przeziębienie
Świeży korzeń imbiru posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Ponadto może być stosowany na nudności oraz w celu poprawienia kondycji skóry, włosów i paznokci. Sprawdzamy, jak przygotować syrop z imbiru, miodu i cytryny.
Przeczytaj artykuł

Bezpieczna konsultacja telemedyczna

Pełna konsultacja medyczna wymaga podania prawdziwych objawów, a także osobistych danych. Jest to niezbędne ze względu na identyfikację pacjenta i prawidłową reakcję personelu. Tylko po uzyskaniu imienia, nazwiska, nr PESEL czy miejsca zamieszkania specjalista będzie w stanie wystawić receptę, skierowanie czy też umówić leczenie w najbliższym szpitalu. Natomiast podanie wagi, wzrostu, płci umożliwia dobranie odpowiedniej dawki leku, jeśli jest to konieczne.

Przychodnia Dimedic.pl zapewnia pełne bezpieczeństwo i spełnia wszystkie wymogi obowiązującego prawa pod względem przechowywania i przetwarzania danych.

Czytaj również
Dominika Urbaniak
Artykuł napisany przez
Dominika Urbaniak
Content to jej świat. Swoje umiejętności szlifowała jako copywriterka w branży medycznej, a następnie jako redaktor w portalu o tematyce zdrowotnej. W Pharma Partner zajmuje się przygotowaniem analiz treści serwisu, a na ich podstawie dopasowanych artykułów dla klientów komercyjnych. Jej misją jest zwiększanie świadomości produktu poprzez edukację opartą na rzetelnej wiedzy i źródłach naukowych.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Więcej z kategorii Wiadomości
Przeczytaj artykuł
Wakacje a koronawirus – jak je zaplanować?
Przeczytaj artykuł
Koronawirus w Łodzi i województwie - potwierdzone przypadki
Przeczytaj artykuł
Koronawirus w Krakowie i w Małopolsce - ile przypadków?
Podobne artykuły
Wakacje a koronawirus – jak je zaplanować?
Koronawirus w Łodzi i województwie - potwierdzone przypadki
Koronawirus w Krakowie i w Małopolsce - ile przypadków?
Koronawirus we Francji: gdzie? Regiony i statystyki epidemii
Koronawirus w USA - statystyki i zasięg epidemii w Stanach

Reklama

Może to Cię zainteresuje
Zimne dłonie – jak leczyć? Przyczyny i domowe sposoby
Ukruszony ząb - co należy zrobić, gdy dojdzie do urazu?
Skoki ciśnienia - przyczyny i objawy. Od czego nagłe?
Dieta w ciąży i w czasie karmienia piersią - czy warto stosować olej rzepakowy?

Reklama