Rak piersi - sprawdź je, zanim usuniesz

Kobieta trzymająca się za pierś
Źródło: 123RF
Sprawdź je, zanim usuniesz - to tytuł kampanii społecznej zachęcającej do profilaktyki raka piersi. Kobiety z nagą piersią zachęcają do regularnych badań. Kampania wywołała kontrowersje na całym świecie. Dlaczego? Facebook i Instagram zaczął usuwać zdjęcia roznegliżowanych kobiet.
 

Rak piersi jest jednym z najczęstszych nowotworów złosliwych u kobiet. Choć statstycznie dotyka kobiet między 50, a 70 rokiem życia, to coraz częściej chorują też młode kobiety. Wcześnie wykryty, daje duże szanse na wyleczenie. Niestety wykrywalność raka piersi na wczesnym etapie jest, nie tylko w Polsce, ale i na świecie, nadal bardzo niska. Do regularnych badań przekonują aktorki m.in. Angelina Jolie, a także twórcy kampanii społecznych. Te ostatnie są coraz mocniejsze i bardziej kontrowersyjne.

Sofia Vergara, aktorka i modelka była na mammografii. Sprawdź, czy też powinnać?

Największą burzę wywołała ostatnio kampania "Sprawdź je przed usunięciem". Hasło wbudzące sporo emocji ma zwrócić uwagę na profilaktykę raka piersi. Kobiety pokazały nagie piersi, żeby zachęcić inne do regularnych badań. m.in. mammografii, USG piersi, a nawet samobadania. Niestety zdjęcia zaczął kasować zarówno Facebook, jak i Instagram. Wszystko przez nagie części ciała, których w mediach społecznościowych pokazywać nie wolno. Po licznych protestach Facebook dopuścił kampanię do powszechnego obiegu.

Czytaj więcej: Mastopatia

Oceń artykuł

(liczba ocen 18)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA