Dla Ciebie, na zdrowie!

Ranking irygatorów do zębów 2020. Jaki kupić?

Irygator do zębów pozwala dokładnie zadbać o higienę zębów i dziąseł. Strumień wody wytwarzany przez urządzenie dociera we wszystkie zakamarki i kieszonki dziąsłowe. Jaki irygator do zębów kupić? Na co zwrócić uwagę? Sprawdź aktualny ranking irygatorów do zębów 2020 i wybierz najlepszy.
Kobieta czyści zęby irygatorem
Źródło: 123RF
Spis treści

Czym jest irygator do zębów? Jest to urządzenie do czyszczenia zębów i dziąseł, które tłoczy płyn przez specjalną dyszę pod ciśnieniem. Dzięki temu strumień wody usuwa wszystkie zanieczyszczenia, nawet z trudno dostępnych miejsc. Sprawdza przede wszystkim u osób, które posiadają kieszonki dziąsłowe, mają mocno stłoczone zęby, noszą aparaty na zęby po prostu dokłada higiena jamy ustnej jest dla nich bardzo ważna.

Reklama

1.Irygator dentystyczny Panasonic Dental Care EW1411

Jako pierwszy w rankingu znalazł się irygator dentystyczny bezprzewodowy Panasonic Dental Care EW1411. Cechuje go atrakcyjny i ergonomiczny kształt, a niewielkie rozmiary sprawiają, że nie zabiera on zbyt wiele miejsca. Sprawdzi się także w podróży.

Wypłukuje zanieczyszczenia z pod ciśnieniem 590 kPa, co zapewnia wysoką skuteczność. Ważne jest to, że ciśnienie można ustawić zgodnie z własnymi potrzebami. Urządzenie wykonuje około 1400 pulsów na minutę i pracuje na 4 poziomach – 1 i 2 to ciśnienie 590 kPa, 3 poziom 390 kPa, a 4 to 200 kPa. Delikatne tryby pracy pozwalają na dokładniejsze wypłukanie kieszonek dziąsłowych. Dodatkowo w tych trybach wraz z wodą mieszane jest powietrze, które pozwala na masowanie i stymulowanie dziąseł do regeneracji.

Irygator do czyszczenia zębów Panasonic Dental Care EW1411 wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 130 ml. W zależności od wybranego trybu pozwala to na pracę przez 35s przy najwyższym ciśnieniu oraz 120s przy trybie przerywanego strumienia. Całkowity czas czyszczenia może wynosić nawet 60 min na jednym ładowaniu.

Irygator ładowany jest przy pomocy ładowarki indukcyjnej, a do zestawu dołączone są 2 dysze (końcówki). Cena irygatora to około 260 zł, a producent zapewnia 2 letnia gwarancję.

Reklama

2.Irygator do zębów Panasonic EW 1211

Drugi irygator do czyszczenia zębów pod ciśnieniem to kultowy Panasonic EW 1211, który jest bardzo podobnym modelem do poprzednio opisanego. Różni je czas czyszczenia - w przypadku Panasonic EW 1211 to 15 min. Dodatkowo opisywany irygator może pracować w 3 trybach – 200 kPa, 390 kPa oraz 590 kPa, a nie w 4 jak jego poprzednik. Brakuje trybu przerywanego strumienia, który oszczędza wodę, przy jednoczesnym skutecznym usuwaniu zanieczyszczeń.

Panasonic EW 1211 także posiada funkcji łączenia wody z powietrzem. Wykonuje około 1400 pulsów na minutę, a jego zbiornik ma pojemność 130 ml. Ma ergonomiczny, dopasowany do dłoni kształt. Dzięki niewielkim gabarytom i ładowaniu indukcyjnemu doskonale sprawdzi się w podróży.

Ze strony producenta gwarantowana 2 letnia gwarancja. Urządzenie kosztuje około 280 zł.

Reklama

3.Irygator dentystyczny Vitammy Aquarius

Trzecie miejsce w rankingu zajął irygator do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych Vitammy Aquarius. Jest to również irygator bezprzewodowy. Może pracować pod wysokim ciśnieniem – nawet do 620 kPa, co sprawia, że skutecznie usuwa resztki pokarmów i płytkę nazębną.

Urządzenie może pracować w 3 trybach – normalnym, delikatnym i pulsacyjnym. Po upływie 2 minut wyłącza się, aby oszczędzić energię. Irygator wyposażony jest w zbiornik o pojemności 150 ml.

Jego dodatkowym atutem jest obrotowa końcówka (360 st.), która poprawia komfort użytkowania. Irygator ładowany jest poprzez ładowarkę indukcyjną. Do zestawu dołączone są dwie dysze. Cena urządzenia to około 200 zł. Ze strony producenta zapewniana jest 2 letnia gwarancja.

Irygator dentystyczny Vitammy Aquarius

Reklama

4.Irygator dentystyczny Vitammy Wave

Przygotowany ranking zamyka model Vitammy Wave, który działa pod maksymalnym ciśnieniem 551 kPa. Może pracować w 3 trybach – tak jak poprzedni model tej marki – normalnym, pulsacyjnym i delikatnym. Należy go dopasować do wrażliwości dziąseł.

Irygator pulsuje z prędkością 1700 pulsów na minutę. Jest to irygator akumulatorowy, co zwiększa komfort użytkowania i pozwala na stosowanie poza domem. Wyposażony jest w dość duży, jak na model bezprzewodowy, zbiornik o pojemności 180 ml, a także dwie dysze.

Ile kosztuje irygator? Cena tego urządzenia to około 180 zł. Obowiązuje na niego 2 letnia gwarancja.

Irygator dentystyczny Vitammy Wave

Reklama

Jaki irygator do zębów wybrać?

Jak wybrać najlepszy irygator? Przede wszystkim należy dopasować go do własnych potrzeb, jednak aby kupić dobry irygator trzeba uwzględniać następujące parametry:

 • ciśnienie – to moc z jaką irygator pozbywa się zanieczyszczeń z zębów i dziąseł. Najczęściej wśród irygatorów bezprzewodowych występuje zakres od 200 kPa do 620 kPa;
   
 • rodzaj zasilania – dostępne są irygatory stacjonarne, zasilane poprzez ładowarkę indukcyjną oraz akumulatorowe;
   
 • obrotowa końcówka – poprawia komfort użytkowania, gdyż bez względu na ułożenie ręki dociera do trudnych miejsc;
   
 • pojemność pojemnika na wodę – wpływa na czas i dokładność czyszczenia. Irygatory bezprzewodowe mają najczęściej zbiorniki od 120 do 200 ml;
   
 • rodzaj dysz – dostępne są różne końcówki do irygatorów m.in. ortodontyczne czy poddziąsłowe. Najczęściej producenci jednak dodają do zestawów standardowe co codziennej pielęgnacji;
   
 • tryby czyszczenia – to ważny parametr, który pozwala dopasować moc czyszczenia do wrażliwości dziąseł. Irygatory do zębów posiadają z reguły 3 lub 5 stopniową możliwość regulacji ciśnienia. Jednak zdarzają się również bardziej rozubudowane funkcje.
   

Przed wprowadzeniem do codziennej higieny irygatora do zębów warto skonsultować się ze stomatologiem. Dentysta podpowie jak stosować go skutecznie i bezpiecznie do aktualnego stanu zębów i dziąseł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Zdrowie
Przeczytaj artykuł
Jakie choroby zwiastuje ból szczęki przy uchu lub ziewaniu?
Kobietę boli szczęka
Przeczytaj artykuł
Domowe sposoby na ból zęba. Co pomaga na ból zęba?
Domowe sposoby na ból zęba
Przeczytaj artykuł
Licówki porcelanowe - trwałość, koszt, opinie
Licówki z porcelany
Podobne artykuły
Leczenie ropnia zęba
Ropień zęba - czy sam pęknie? Objawy i antybiotyk
Recenzja szczoteczki magnetycznej Oral-B iO Series 9
Szczoteczka manualna a elektryczna rotacyjna
Szczoteczka manualna a elektryczna rotacyjna: wady i zalety. Jak dobrać odpowiednią?
Krem do stóp z Colostrum Genactiv
Recenzja kremu do stóp z Colostrum Genactiv
Może to Cię zainteresuje
Żółte kwiaty wiesiołka
Wiesiołek - na co pomaga i jak stosować? Właściwości rośliny
grupa ludzi w strojach kąpielowych w zimnym klimacie robi selfie i stosuję metodę Wina Hofa
Metoda Wima Hofa - co daje? Efekty ćwiczeń oddechowych
Najzdrowsze ryby na papierze do pieczenia
Najzdrowsze ryby - dla dzieci i dorosłych. Które gatunki?
Dławiąca się kobieta
Zadławienie - u dziecka i dorosłego. Zasady pierwszej pomocy

Reklama


Jak mobilizować bliznę? 🩹
Sprawdź!