Ranking produktów dla dzieci i niemowląt. TOP 5 tego roku

Wybór dobrych produktów dla dzieci i niemowląt często sprawia problem, zwłaszcza rodzicom, którzy spodziewają się pierwszego dziecka. Dodatkowo, każdego roku na rynku pojawia się wiele nowości. Które produkty zasługują na uwagę właśnie w tym roku? Na co kłaść szczególny nacisk przy wyborze? Sprawdź nasz ranking.
Kosmetyki do kąpieli dla dzieci
Źródło: 123RF

Spis treści

Kupując różnorakie produkty dla dzieci i niemowląt przede wszystkim warto zwracać uwagę na ich skład. Skóra maluszka jest szczególnie wrażliwa na działanie detergentów, dlatego zawsze trzeba kupować produkty przeznaczone specjalnie dla dzieci, które są dopasowane do delikatnej skóry dziecka. Dodatkowo produkty powinny być dopasowane do wieku dziecka, zwłaszcza jeśli będą one przeznaczone dla noworodka. Zawsze warto zwracać również uwagę na atesty, które powinny znajdować się na opakowaniach. Jakie produkty znalazły się w naszym rankingu?

1.Mleko 1 początkowe od urodzenia

Część kobiet z uzasadnionych przyczyn nie może karmić jedynie naturalnie, dlatego muszą dokarmiać swoje pociechy, właśnie mlekiem modyfikowanym. Wartym zwrócenia uwagi jest mleko, które w swoim składzie zawiera GOS, czyli błonnik prebiotyczny, występujący także w mleku matki, LCP – długołańcuchowe, wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6. Ponadto w jego składzie znajduje się także laktoza, która również obecna jest w mleku matki.

Mleko Humana 1


Na zdjęciu mleko początkowe dla niemowląt i noworodków. Cena to 67,10 zł. Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w zdjęcie.

 

2.Butelka do odciągania pokarmu

Dla kobiet, które decydują się na odciąganie pokarmu, świetnym rozwiązaniem będzie zakup butelki przeznaczonej właśnie do tego celu. Co ważne, powinna być ona wykonana z tworzywa niezawierającego BPA, a dodatkowo się nie tłuc.

Butelka do odciągania pokarmu umożliwia jego przechowywanie i podawanie maluszkowi mleka. Nie trzeba już przelewać go do innej butelki przed karmieniem. Dodatkowo jest łatwa w myciu – można ją wkładać do zmywarki, a także do mikrofalówki.


3. BIO chusteczki nawilżające dla dzieci

Wybierając chusteczki nawilżające dla dzieci do codziennej pielęgnacji warto sprawdzać z czego zostały wykonane, by nie podrażnić skóry maluszka. Na rynku dostępne są chusteczki, do których użyto bawełny pozbawionej modyfikacji genetycznej, a dodatkowo nie zawierają one chloru, ani pestycydów. Wykonane są w 100% z włókien naturalnych, a certyfikowana bawełna pochodzi z upraw ekologicznych.

4. Hipoalergiczny szampon dla dzieci

Kupując szampon dla dzieci, oczywiście należy zwracać uwagę na jego skład, a dokładniej na zawartość składników pochodzenia naturalnego. Dodatkowo ważne, by kosmetyk nie miał w sobie barwników oraz olejków i substancji zapachowych, które mogłyby wywołać podrażnienie i alergie.

Hipoalergiczny szampon dla dzieci nie powinien mieć w składzie: SLS, SLES, parabenów, silikonów, olejów mineralnych, a także parafin.

5. Emulsja do mycia ciała i włosów dla dzieci

Kąpiel maluszka to codzienny rytuał, do którego niezbędne są odpowiednie kosmetyki. Jednym z nich jest emulsja do mycia ciała i włosów. Ważne, by miała neutralne pH, które pomaga zachować skórze naturalne nawilżenie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy kosmetyk ma w sobie zawartość kremu, który odżywi skórę. Produkt powinien być przebadany dermatologiczne, a także okulistycznie, jak również zatwierdzony przez pediatrów.

Oceń artykuł

(liczba ocen 7)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Powyższy artykuł prezentuje treści informacyjne i został opracowany wyłącznie przez redakcję serwisu. Artykuł zawiera informacje o wybranych produktach dostępnych w internetowym Sklepie Medme.pl i ma charakter autopromocyjny Sklepu Medme.pl Wybór prezentowanych produktów lub kategorii produktów został dokonany w sposób rzetelny, wyłącznie przez redakcję serwisu.