Dla Ciebie, na zdrowie!

Ranking szczoteczek sonicznych 2020. Jak wybrać?

Szczoteczki soniczne to jedne z najskuteczniejszych urządzeń do oczyszczania zębów. Wykorzystują drgania, aby dotrzeć we wszystkie wąskie przestrzenie międzyzębowe. Pomagają dbać o piękny i zdrowy uśmiech. Jaka szczoteczka soniczna jest najlepsza? Poznaj ranking Medme.pl
Kobieta myje zęby szczoteczką soniczną
Spis treści

Wybór szczoteczki do zębów nie jest łatwy, gdyż na rynku dostępne są różnorodne modele szczoteczek manualnych, elektrycznych i sonicznych. Różnią się sposobem i dokładnością usuwania płytki nazębnej. Zatem jak dokonać właściwego wyboru?

Reklama

Szczoteczka soniczna czy elektryczna?

Jaka jest różnica między szczoteczką soniczną a elektryczną? Należy zaznaczyć, że szczoteczka soniczna jest rodzajem szczoteczki elektrycznej. Od popularnych modeli elektrycznych (rotacyjnych lub rotacyjno-pulsacyjnych) różni się jednak technologią czyszczenia, czyli rodzajem ruchów czyszczących. Główka szczoteczki rotacyjnej wykonuje ruchy obrotowe lub przód-tył. Dodatkowo może również pulsować.

Zatem jak działa szczoteczka soniczna? Posiada główkę zbliżoną do szczoteczki manualnej, a przy pomocy fal dźwiękowych włosie wprawiane jest w ruch. Drgania te wytwarzają mikro bąbelki powietrza, które skutecznie docierają w trudnodostępne miejsca i dokładnie oczyszczają jamę ustną z płytki nazębnej.

Soniczna szczoteczka jest zatem dokładniejsza niż rotacyjna. Dodatkowo niektóre modele posiadają również kontrolę nacisku i różne programy czyszcząco-wybielające.

Dowiedz się, jak używać szczoteczki sonicznej

Reklama

1. Szczoteczka soniczna Vitammy Onyx

Pierwsza w rankingu szczoteczek sonicznych znalazła się Vitammy Onyx, która wyróżnia się wysoką ilością drgań na minutę – nawet do 96 tys. Ich ilość zmienia się w zależności od wybranego trybu czyszczenia – szczoteczka posiada 5 do wyboru. Można dostosować go własnych potrzeb – od intensywnego wybielania, do nadwrażliwości zębów i krwawiących dziąseł. Mimo tak dużej ilości drgań szczoteczka charakteryzuje się cichą pracą – do 65 dB.

Ponadto szczoteczka wyposażona jest w specjalną główkę z dłuższym włosiem do precyzyjnego wymiatania kamienia i płytki nazębnej oraz gumowy kołnierz, który zwiększa komfort użytkowania i oczyszcza język i policzki.

Szczoteczka Vitammy Onyx posiada wytrzymałą baterię, wystarczającą na 45 dni przy dwuminutowym szczotkowaniu rano i wieczorem. O jej stanie informuje wskaźnik naładowania. To przydatna funkcja szczególnie w podróży. Do kompletu producent dołącza ładowarkę USB oraz etui, oferując trzyletnią gwarancję. Obecnie szczoteczka jest w promocji i kosztuje 229 zł (do końca marca), natomiast jej cena regularna to około 250 zł.

Szczoteczka soniczna Vitammy Onyx

Reklama

2. Szczoteczka soniczna White Way WW-Sonic

Drugie miejsce w rankingu zajmuje szczoteczka soniczna do zębów White Way WW-Sonic, która wytwarza już znacznie mniej fal dźwiękowych niż jej poprzedniczka – do 48 tys. przy programie polerującym. Natomiast najniższy program czyszczący do wrażliwych zębów generuje 31 tys. drgań na minutę. Głośność szczoteczki to około 65 dB, tak jak w poprzednim modelu.

Szczoteczka posiada wbudowany timer, który informuje o konieczności czyszczenia kolejnej powierzchni (co 30 s.) oraz o zalecanym przez dentystów dwuminutowym czasie szczotkowania.

Akumulator zapewnia 180 minut pracy na jednym ładowaniu. Do zestawu dołączona jest ładowarka indukcyjna. O stanie baterii informuje wskaźnik ładowania.

Cena szczoteczki sonicznej White Way WW-Sonic to około 150 zł.

Oral-B Genius X to szczoteczka, która łączy ruchy oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjne (charakterystyczne dla modeli o okrągłych główkach) z technologią soniczną. Wspierana sztuczną inteligencją, zapewnia odpowiednią pielęgnację jamy ustnej.

Dedykowana aplikacja do smartfona śledzi ruchy z pomocą AI, analizuje indywidualny styl mycia zębów i reaguje w czasie rzeczywistym odpowiednimi komunikatami. Wspomaga to dokładne i równomierne czyszczenie oraz wyrobienie w sobie odpowiednich nawyków i przyzwyczajeń w kwestii dbania o higienę jamy ustnej. Szczoteczka Oral-B Genius X wykonuje 10 500 ruchów oscylacyjnych na minutę oraz 48 000 ruchów pulsacyjnych na minutę.

Produkt sprzedawany jest w komplecie z etui, pełniącym jednocześnie funkcję ładowarki. Model dostępny jest w kolorach: białym, czarnym, antracytowym, rose gold oraz orchid purple. Szczoteczkę soniczno-rotacyjną Oral-B Genius X można znaleźć w popularnych sklepach stacjonarnych z AGD, a także w internecie. Ceny tego modelu zaczynają się od 599 zł.

Szczoteczka Oral-B Genius X

Reklama

4. Szczoteczka soniczna Meriden Sonic+ Smart

Czwarta szczoteczka w rankingu to Meriden Sonic+ Smart, która działa z mocą do 40 tys. drgań na minutę. Urządzenie posiada trzy tryby pracy – od delikatnego dla wrażliwych zębów i dziąseł do polerującego, gdzie siła jest największa.

Szczoteczka Sonic+ Smart na jednym ładowaniu działa do trzech tygodni przy dwuminutowym szczotkowaniu zębów dwa razy dziennie. O stanie baterii informuje odpowiedni wskaźnik, natomiast wbudowany timer przypomina po 30 s. o konieczności zmiany strefy szczotkowania, natomiast po 2 min poinformuje o możliwości zakończenia czyszczenia.

Do zestawu dołączona jest ładowarka z łączem USB, które sprawdza się szczególnie w podróży. Producent zapewnia 2 letnią gwarancję. Cena szczoteczki sonicznej Meriden Sonic+ Smart to około 180 zł.

Reklama

5. Soniczna szczoteczka do zębów Vitammy Echo

Vitammy Echo to kolejna propozycja szczoteczki sonicznej. W porównaniu do opisanej poprzedniczki działa z mniejszą mocą – jest w stanie wygenerować do 31 tys. drgań na minutę. Szczoteczka pracuje tylko w jednym trybie, lecz tak jak poprzednie modele posiada wbudowany timer. Sygnalizuje on upływ 30 s. przeznaczonych na czyszczenie każdej ze stref oraz 2 min na całe szczotkowanie.

Wydajny akumulator zapewnia działanie do 45 dni na jednym ładowaniu przy myciu zębów dwa razy dziennie po 2 min. Dołączona do zestawu ładowarka indukcyjna gwarantuje szybkie i wygodne ładowanie. Szczoteczka występuje w trzech wersjach kolorystycznych: turkusowym, koralowym i granatowym.

Cena szczoteczki sonicznej Vitammy Echo to około 160 zł. Producent zapewnia dwuletnią gwarancję.

Soniczna szczoteczka do zębów Vitammy Echo

Reklama

6. Vitammy Luna – soniczna szczoteczka do zębów

Szczoteczka do zębów Vitammy Luna to prosty i kompaktowy model, który doskonale sprawdzi się w podróży. Zasilana jest poprzez jedną baterię AAA.

Jej główka wykonuje do 26 tys. drgań na minutę, przy dwóch trybach pracy – szybkim i delikatnym. W zestawie znajdują się dwie końcówki oraz bateria. Producent zapewnia dwa lata gwarancji. Cena takiej szczoteczki to około 50 zł.

Reklama

Najlepsza szczoteczka soniczna – jak wybrać?

Szczoteczki soniczne posiadają zróżnicowane następujące parametry:

 • wytrzymałość baterii na jednym ładowaniu – w zależności od użytego akumulatora szczoteczki mogą działać od kilku do nawet kilkudziesięciu dni. Wytrzymałe modele wystarczają nawet do 45 dni;
   
 • ilość drgań na minutę – parametr ten wpływa na sposób i dokładność czyszczenia. Na rynku dostępne są szczoteczki od około 20 do nawet 96 tys. drgań;
   
 • wbudowany timer – w zależności od wbudowanego zegara może on informować o konieczności zmiany szczotkowania strefy (co 30 s.) oraz o możliwości zakończenia czyszczenia jamy ustnej po 2 min;
   
 • różne tryby pracy – pozwalają dopasować działanie szczoteczki do swoich potrzeb. Jest to szczególnie ważne przy nadwrażliwości lub konieczności wybielenia. Parametr ten sprawdza się również gdy z jednej szczoteczki korzystaj kilka osób wymieniając końcówkę – każda z nich może wybrać właściwy dla siebie tryb;
   
 • głośność pracy – warto wybierać szczoteczki, które mają cichy tryb pracy. Większość modeli emituje dźwięk na poziomie 65 dB;
   
 • Wodoodporność – to parametr, który spełnia większość szczoteczek, jednak przed zakupem warto sprawdzić jej klasę;
   
 • etui podróżne – dodatek, który w wielu przypadkach jest bardzo przydatne;
   
 • ładowarka na USB – również sprawdza się w podróży.

Artykuł zawiera lokowanie produktu 

Czytaj również
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Zdrowie
Przeczytaj artykuł
Ranking aspiratorów do nosa 2021. Jaki wybrać?
Dziecko z aspiratorem przy nosie
Przeczytaj artykuł
Ranking termometrów bezdotykowych
Mierzenie temperatury u dziecka
Przeczytaj artykuł
Trzy kroki pielęgnacji dłoni - peeling, krem i maska do rąk
kobieta myje ręce
Podobne artykuły
Mężczyzna mierzy ciśnienie
Ranking ciśnieniomierzy. Jaki ciśnieniomierz kupić?
Mężczyzna pokazuje jakiej używa pasty do zębów
Pasta do zębów - rodzaje. Czym się kierować przy wyborze?
Przyrząd do czyszczenia języka
Czyszczenie języka – szczoteczką, skrobaczką, a może płynem?
Krem do stóp z Colostrum Genactiv
Recenzja kremu do stóp z Colostrum Genactiv
Może to Cię zainteresuje
Żółte kwiaty wiesiołka
Wiesiołek - na co pomaga i jak stosować? Właściwości rośliny
grupa ludzi w strojach kąpielowych w zimnym klimacie robi selfie i stosuję metodę Wina Hofa
Metoda Wima Hofa - co daje? Efekty ćwiczeń oddechowych
Najzdrowsze ryby na papierze do pieczenia
Najzdrowsze ryby - dla dzieci i dorosłych. Które gatunki?
Dławiąca się kobieta
Zadławienie - u dziecka i dorosłego. Zasady pierwszej pomocy

Reklama


Jak mobilizować bliznę? 🩹
Sprawdź!