Rośliny, które karmią, leczą i poprawiają nasz wygląd to…

Rośliny, które karmią, leczą i poprawiają nasz wygląd to…
"Zdrowie z natury. Poradnik dla całej rodziny", pozycja wydana niedawno przez Wydawnictwo Burda, to idealna książka dla wszystkich, którzy interesują się medycyną naturalną i zdrową kuchnią.

Korzystajmy z tego, co oferuje nam natura. Poznajmy świat roślin, które mają tyle wszechstronnych zastosowań – mogą nas nakarmić, wyleczyć i zadbać o nasz wygląd. Z książki tej dowiemy się wielu ciekawostek o alternatywnych metodach leczenia, poznamy przepisy na zdrowe dania i domowe sposoby robienia ekologicznych kosmetyków.

Sprawdź: Czy rośliny w Twoim domu są trujące?

Zdrowe rośliny

W rozdziale "Domowe kuracje" znajdziemy odpowiedzi jak zrobić zdrowotne syropy, nalewki, maści i płukanki. W dodatku można je przygotować z roślin, które znajdują się w naszym otoczeniu – w ogrodzie, lesie czy na łące. Można się dowiedzieć, jak zrobić m.in. maść na katar z majeranku czy syrop z buraka lub cebuli.

W rozdziale o medycynie ludowej odkryjemy właściwości lecznicze poszczególnych roślin. W kolejnym rozdziale "Zdrowa Kuchnia" podane są konkretne przepisy na potrawy, poznamy receptury na domowy chleb, robienie wędzonki czy jogurtu.

Zobacz też: Rośliny oczyszczające powietrze w pomieszczeniach

W rozdziale o naturalnych terapiach dowiadujemy się o kuracjach - aromaterapii, ziołolecznictwie, masażach. "Zielona dieta" to kolejny rozdział poświęcony jedzeniu - diety lekkostrawne, odchudzające, lekkie śniadania. "Domowe spa" to gratka dla miłośników naturalnych kosmetyków: peelingi z soli i cukru, ziołowe toniki, kremy własnej roboty.

W książce znajdziemy także przegląd najpopularniejszych roślin, które służą naszemu zdrowiu. Lektura ciekawa i pożyteczna.

Ewa Blisko

Czytaj też: Jak smakuje zapach? Czyli kwiaty w kuchni

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Pytanie: Gdzie najczęściej kupujesz produkty ekologiczne?

  Na targu

  W Internecie

  W supermarkecie

  W sklepie ze zdrową żywnością

  Od lokalnych dostawców

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA