Rozmiary prezerwatyw – jakie wybrać?

Rodzaje prezerwatyw
Źródło: 123RF
Prezerwatywa jest jedną z najpopularniejszych metod antykoncepcyjnych. Aby była skuteczna, powinna być prawidłowo stosowana i dobrana do rozmiaru członka. Jakie są rozmiary i rodzaje prezerwatyw?

Spis treści

Skuteczność prezerwatywy, jako metody antykoncepcji, według wskaźnika Pearla określana jest na poziomie 3-7. Warunkiem jest jednak odpowiednie przechowywanie, dopasowanie i zakładanie.

Jak dobrać rozmiar prezerwatywy?

Prezerwatywa, jako środek antykoncepcyjny, a także ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, powinna mieć rozmiar dopasowany do wielkości członka. Dzięki temu mamy większą pewność, że prezerwatywa nie zsunie się podczas stosunku albo nie pęknie.

Rozmiary na opakowaniu najczęściej podawane są w milimetrach od 49 do 57. Oznaczają one średnicę prezerwatywy. Żeby dobrać odpowiedni rozmiar najlepiej zmierzyć szerokość członka podczas wzwodu. Najpopularniejszy rozmiar to 53 mm. W przypadku wątpliwości lepiej wybrać nieco większy rozmiar.

W ofercie firm produkujących kondomy są nie tylko różne rozmiary, ale też kształty prezerwatyw. Chodzi o maksymalne dopasowanie kondoma do kształtu członka. Możemy kupić prezerwatywy z szerszym czubkiem czy średnicą wokół podstawy. Wszystko po to, by zapewnić panom większy komfort i bezpieczeństwo podczas współżycia.

Zobacz: Antykoncepcja po porodzie. Czy można stosować prezerwatywę?

Jak założyć prezerwatywę?

Prezerwatywę należy założyć przed rozpoczęciem współżycia. W jaki sposób?

  • Po wyjęciu z opakowania ustawiamy ją zewnętrzną stroną ku górze. Prezerwatywa jest zawsze zrolowana po stronie zewnętrznej.
  • Rozpoczynamy zakładanie prezerwatywy w stanie pełnego wzwodu. Czubek przykładamy do żołędzi i delikatnie podtrzymujemy jedną ręką. Drugą rozwijamy prezerwatywę, dbając by z jej wnętrza pozbyć się powietrza. Uważamy, by podczas rozwijania nie uszkodzić prezerwatywy paznokciem.
  • Po stosunku należy przytrzymać prezerwatywę ręką, żeby nie ześlizgnęła się podczas wyjmowania z pochwy. Zachowujemy ostrożność , gdy członek jest w fazie wzwodu. Następnie związujemy prezerwatywę i wyrzucamy do kosza.

Co zrobić jeśli prezerwatywa się rozerwie lub ześlizgnie?

Nigdy nie zakładamy ponownie raz użytej prezerwatywy. Jeśli ześlizgnęła się lub uszkodziła podczas stosunku należy założyć nową.

Przeczytaj: Antykoncepcja w plastrach: Za i Przeciw

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Pytanie: Jaki masz stosunek do wegetarianizmu?

  To działanie moralne, dla dobra zwierząt

  Jest to zdrowsze dla organizmu

  Jest to niezdrowe dla organizmu

  Nie mam zdania

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA