Rzucam palenie!

Starszy niż rok
Chcesz rzucić palenie? Mamy dla Ciebie kilka rad jak to zrobić szybko i w miarę bezboleśnie
 

Co roku obiecujesz sobie, że rzucisz, ale nadal palisz? Zamiast zadręczać się wyrzutami sumienia, skorzystaj z dostępnych na rynku wspomagaczy rzucania papierosów. Oto one:

Dobre środki na rzucenie palenia

Plastry nikotynowe - to wygodna forma wspomagania rzucania palenia. Plastry, które nakleja się np. na rękę, dostarczają do organizmu określone dawki nikotyny poprzez skórę do krwi. Dzięki temu osoba rzucająca palenie nie sięga po prawdziwego papierosa. Nie odczuwa się potrzeby palenia, bo nikotyna jest we krwi. W miarę rozwoju terapii stosuje się coraz słabsze plastry. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów plastrów. Najpopularniejsze to: Niquitin i Nicorette.

Czy wiesz, że: Bierne palenie może grozić nagłą śmiercią

Guma do żucia - działa podobnie jak plaster nikotynowy. W wyniku żucia do krwi dostaje się nikotyna, dzięki której nie odczuwa się potrzeby palenia. Tego typu produkty to np. Niquitin, Nicorette czy Finicotin.

Tabletki - działają podobnie jak plastry i guma. Zawarta w nich nikotyna uwalniana jest powoli. Dostępne są zazwyczaj na receptę. Dostępne marki to np. NiQuitin Mini lub Zyban. Można dostać ich dwa rodzaje - dla silnie i mniej uzależnionych.

Metoda Allena Carra - opiera się na silnej woli. Allen Carr chciał rzucić palenie i w końcu mu się to udało. Swoje doświadczenia przelał na papier. Napisał książkę "Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie". Według autora, decyzję o rzuceniu palenia bądź też nie należy podjąć dopiero po przeczytaniu tej ksiązki. W trakcie czytania palacz uświadamia sobie wszystkie powody dla których pali; buduje swój światopogląd o palaczach i samym paleniu; aż w końcu buduje swoje przekonanie i stwierdza czy chce palić czy też nie.

Hipnoterapia - to również metoda rzucania palenia. Opiera się na podświadomym oddziaływaniu na własne myśli. Bez wnikania i zastanawiania się nad pozytywami i negatywami palenia papierosów. Efektywność stosowania tej metody zależy w dużym stopniu od doświadczenia terapeuty. Według statystyk, aż 44 proc. stosujących hipnoterapię podejmuje zdecydowane próby rzucania palenia. Podobno efekty widac już po jednej godzinie hipnoterapii.

AcuOne Anti-Smoking - to produkt wspomagający rzucanie palenia. Wykorzystuje elektro-akupunkturę. Ten małej wielkości mechanizm (rozmiarami przypomina zegarek) nosi się na ręce. Stymuluje on trzy punkty odpowiedzialne za palenie. AcuOne Anti-Smoking sprawia, że nie odczuwamy potrzeby palenia. Wpływa też na polepszenie nastroju.

Żadna z powyższych terapii nie zadziała sama. Palacz musi jeszcze chcieć rzucić palenie. Silna wola to podstawa każdej próby w rzucaniu palenia. Powodzenia palacze! I do dzieła! A jakie Ty znasz metody rzucania palenia?

Czytaj: Masz dziecko? Pilnuj, by wystrzegało się papierosów

Zobacz: Czy istnieją mózgi odporne na uzależnienie?

 

szo

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA