Dla Ciebie, na zdrowie!

Saturator do wody - gazowana przyjemność w domowych warunkach

Saturatory to praktyczne urządzenia, które pozwalają na nasycenie cieczy gazem. Znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Wielu osobom kojarzą się z czasami PRL-u. Coraz częściej stosowane są jednak w lokalach gastronomicznych oraz prywatnych domach, gdzie służą do samodzielnego przygotowywania wody i napojów gazowanych. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jaki saturator warto kupić.
Saturator do wody
Źródło: Materiały Partnera
Spis treści

Reklama

Jak działa saturator?

Saturator wody ma postać kompaktowego urządzenia, które swoim wyglądem przypomina ekspres do kawy. Składa się z nabojów CO2 oraz szklanej butelki do gazowania. Przeważnie jeden zbiornik pozwala na przygotowanie od 60 do 80 l wody. Oznacza to, że saturatory do wody umożliwiają nawet miesiąc standardowego użytkowania. Podczas przygotowywania napoju sprawdza się zarówno przefiltrowana woda z kranu, jak i ta mineralna lub źródlana.

Większość nowoczesnych urządzeń dostępnych na rynku nie wymaga podłączenia do zasilania sieciowego. Wystarczy umieścić nabój z dwutlenkiem węgla, który dostaje się do naczynia z wodą pod wysokim ciśnieniem. Jednocześnie podczas stosowania saturatora sam decydujesz o poziomie nasycenia płynu. Dzięki temu możesz uzyskać zarówno wodę lekko, jak i mocno gazowaną. Jeśli chcesz zrobić napój smakowy, wzbogać wodę ulubionym syropem. W ofercie licznych sklepów dostępne są zarówno te o smakach popularnych napojów gazowanych i energetycznych, jak i tradycyjne owocowe aromaty.

Reklama

Dlaczego warto kupić saturator do wody gazowanej?

Domowy saturator do wody gazowanej to przede wszystkim ogromna oszczędność. Ciągle rosnące ceny produktów spożywczych, sprawiają, że samodzielne zrobienie ulubionego napoju gazowanego pozwoli znacznie zmniejszyć rachunki. Dodatkowo jest to doskonałe rozwiązanie dla osób świadomych konieczności ochrony środowiska. Nie tylko zmniejszasz ilość energii potrzebnej do produkcji plastikowych opakowań, ale także redukujesz liczbę odpadów wytwarzanych przez gospodarstwo domowe.

Wiele osób ceni je także ze względów praktycznych. Własnoręcznie przygotujesz wodę gazowaną w dowolnej ilości bez konieczności robienia zakupów. Dzięki temu lepiej zadbasz o nawodnienie organizmu. Łatwy dostęp do ulubionych napojów sprawi, że będziesz pić więcej, co pozytywnie wpłynie na ogólny stan zdrowia.

Reklama

Jaki saturator do wody kupić?

Szukasz rozwiązania do użytku domowego? Podczas poszukiwań najlepszego urządzenia, zweryfikuj jego moc, która bezpośrednio warunkuje wydajność oraz szybkość przygotowywania wody. Sprawdź także pojemność butelki oraz naboju gazującego. Czym będzie on większy, tym rzadziej będziesz musiał pamiętać o wymianie wkładu.

Warto jednocześnie wybierać sprzęt o dodatkowych funkcjonalnościach, takich jak możliwość zmiany natężenia gazowania. Wielu producentów oferuje przy tym przydatne akcesoria, do których należy dodatkowa butelka oraz praktyczna miarka. Podczas zakupów należy uwzględnić przede wszystkim potrzeby użytkowników. Na rynku dostępne są bowiem zarówno stacjonarne, jak i przenośne modele. 

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Akcesoria medyczne
Kardiowerter: co to jest? Wskazania do wszczepienia i cena
Kardiowerter
Oczyszczacze i nawilżacze powietrza - odkryj ich korzyści zdrowotne!
Oczyszczacze i nawilżacze powietrza
Waga elektroniczna – jaką warto kupić? Na co zwrócić uwagę?
Kobieta z pączkiem w ręki stoi na wadze elektronicznej
Podobne artykuły
Kobieta ogrzewa dłonie rękawiczkami
Ogrzewacz do rąk – jak działa? Jaki ma wpływ na zdrowie?
Męska dłoń z pulsoksymetrem na palecu
Pulsoksymetr na palec - jakie ma zastosowanie?
Ciśnieniomierz elektroniczny
Kalibracja i walidacja ciśnieniomierza – jak zrobić to dobrze?
Kołnierz hamujący wady kręgosłupa
Gorset ortopedyczny na kręgosłup w leczeniu skoliozy
Ogrzewanie mieszkania na podczerwień
Czy ogrzewanie na podczerwień jest szkodliwe, a może zdrowe? Jak wybrać promiennik?

Reklama


Czy gluten naprawdę szkodzi? 😯
Poznaj mity!