Reklama
Chore serce w seks
U pacjentów kardiologicznych - w większości są to mężczyźni - bardzo często stwierdzane są zaburzenia potencji i funkcji seksualnych. Dlaczego tak się dzieje? Tętnica w penisie jest węższa niż tętnica wieńcowa. Jeżeli więc u pacjenta rozwija się miażdżyca, to objawy choroby - występujące zwykle przy zwężeniu naczynia o 50 procent - pojawią się szybciej jako zaburzenia potencji niż choroby wieńcowej.
"Z drugiej strony każdy pacjent, który ma chorobę niedokrwienną serca powinien być podejrzewany o występowanie zaburzeń funkcji seksualnych. Według nowych badań pacjenci chętnie odpowiedzą na pytania związane z tym tematem, pod warunkiem że to lekarz zainicjuje rozmowę" - mówi doktor Szymański. Lekarz uspokaja też, że chorzy na choroby układu sercowo-naczyniowego, u których zostało stwierdzone występowanie zaburzeń funkcji seksualnych, mogą obecnie liczyć na skuteczne leczenie farmakologiczne, które pod warunkiem dobrej kontroli czynników ryzyka jest bezpieczne dla pacjenta.
Zobacz wideo: Choroby serca - niepokojące objawy
dr hab. n. med. Filip M. Szymański, kardiolog z kliniki Premium Medical w Warszawie. Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 2009 roku na podstawie rozprawy doktorskiej dotyczącej wpływu zaburzeń oddychania podczas snu na układ sercowo-naczyniowy. Jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Klubu 30 Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Europejskiego Towarzystwa Oddechowego. Specjalizuje się w nieinwazyjnej diagnostyce kardiologicznej z uwzględnieniem “nieklasycznych czynników ryzyka chorób układu krążenia” tj. obturacyjny bezdech senny, zaburzenia funkcji seksualnych czy chorób przyzębia. W 2015 roku decyzją Rady I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych. Na wizytę zaprasza:
Premium Medical
ul. Kobielska 23, Warszawa
Rondo Wiatraczna
nad Galerią Grochów II piętro windą przy głównym wejściu
tel.: +48 530 710 928
tel.: 22 512 51 53
godziny otwarcia: 9:00 – do ostatniego zapisanego pacjenta
Artykuł sponsorowany.