Nowy sklep

już ON-LINE

Sex małżeński daje szczęście seniorom

Kto powiedział, że sex nie może być istotny dla seniorów? Starsze osoby, które częściej uprawiają sex małżeński są szczęśliwsze i zadowolone, niż seniorzy nieaktywni seksualnie

Spis treści

Naukowcy z Florida Agricultural and Mechanical University w Tallahassee (USA) przeprowadzili badania na seniorach.

Reklama

Seks seniorów daje szczęście

Okazało się, że wśród seniorów, którzy w ostatnim roku uprawiali sex z partnerem częściej niż raz w miesiącu 60 proc. uważało się za bardzo szczęśliwych i zadowolonych z życia, podczas gdy wśród osób, które w tym samym okresie nie miały intymnych kontaktów odsetek ten wyniósł tylko 40 proc. Podobnie blisko 80 proc. seniorów uprawiających częściej sex było bardzo zadowolonych z małżeństwa, a w grupie, która nie miała stosunku płciowego z partnerem w ostatnim roku odsetek ten wyniósł niecałe 60 proc.

Zrozumienie związku aktywności seksualnej z poczuciem szczęścia starszych osób pomoże opracować i wdrażać specjalne programy interwencyjne dotyczące zdrowia seksualnego tej coraz liczniejszej populacji - komentuje prowadząca badania dr Adrienne Jackson. Jak wyjaśnia, chodzi o niekonwencjonalne metody, które pozwolą rozwiązywać problemy ograniczające lub blokujące aktywność seksualną seniorów.

az, PAP

Poznaj: Łóżkowe problemy Polaków

Czytaj też: Seks to zdrowie. 7 faktów medycznych, które warto znać

Oceń artykuł

(liczba ocen 17)