Sex małżeński daje szczęście seniorom

Starszy niż rok

Ocena użytkowników

(liczba ocen 3)

Kto powiedział, że sex nie może być istotny dla seniorów? Starsze osoby, które częściej uprawiają sex małżeński są szczęśliwsze i zadowolone, niż seniorzy nieaktywni seksualnie

Spis treści

Naukowcy z Florida Agricultural and Mechanical University w Tallahassee (USA) przeprowadzili badania na seniorach.

Seks seniorów daje szczęście

Okazało się, że wśród seniorów, którzy w ostatnim roku uprawiali sex z partnerem częściej niż raz w miesiącu 60 proc. uważało się za bardzo szczęśliwych i zadowolonych z życia, podczas gdy wśród osób, które w tym samym okresie nie miały intymnych kontaktów odsetek ten wyniósł tylko 40 proc. Podobnie blisko 80 proc. seniorów uprawiających częściej sex było bardzo zadowolonych z małżeństwa, a w grupie, która nie miała stosunku płciowego z partnerem w ostatnim roku odsetek ten wyniósł niecałe 60 proc.

Zrozumienie związku aktywności seksualnej z poczuciem szczęścia starszych osób pomoże opracować i wdrażać specjalne programy interwencyjne dotyczące zdrowia seksualnego tej coraz liczniejszej populacji - komentuje prowadząca badania dr Adrienne Jackson. Jak wyjaśnia, chodzi o niekonwencjonalne metody, które pozwolą rozwiązywać problemy ograniczające lub blokujące aktywność seksualną seniorów.

az, PAP

Poznaj: Łóżkowe problemy Polaków

Czytaj też: Seks to zdrowie. 7 faktów medycznych, które warto znać