Smartwatch – przydatny gadżet dla aktywnych

Regularna aktywność fizyczna to jeden z nieodłącznych elementów zdrowego trybu życia, który stara się prowadzić coraz więcej z nas. Niezależnie od tego czy preferujemy treningi w domu, na siłowni czy w plenerze, warto zadbać nie tylko o odpowiedni strój do ćwiczeń, ale i o gadżety elektroniczne, które pozwolą na bieżąco kontrolować postępy i ułatwić pokonywanie kolejnych barier. Nowoczesny smartwatch poradzi sobie z tym zadaniem, o ile wybierzemy sprzęt o odpowiednich parametrach.
Smartwatch
Źródło: Materiały partnera
Spis treści

Smartwatch do treningu w plenerze – dystansomierz

Podstawowe modele inteligentnych zegarków posiadają krokomierz, który pozwala na precyzyjne określanie dziennej liczby wykonanych kroków. Najczęściej jest to możliwe dzięki współpracy z modułem akcelerometra, który został zaprojektowany tak, aby odczytywać ruchy użytkowników smartwatchy.

Co więcej, na rynku znajdziemy również modele z wbudowanym dystansomierzem, który pozwala nie tylko na pomiar odległości, ale i zbierać jeszcze bardziej szczegółowe informacje dotyczące naszej aktywności na podstawie nadajnika GPS.

Jaki smartwatch do treningu – pulsometr i licznik kalorii

Dobrej jakości smartwatch nie może obyć się bez zintegrowanego pulsometra, który pozwala monitorować wysokość tętna podczas intensywnego wysiłku. Jest to niezwykle istotne w kontekście dobrania optymalnego tempa ćwiczeń, które powinno różnić się w zależności od rodzaju treningu (cardio, interwałowego czy siłowego).

Co więcej, obecność pulsometru jest konieczna na potrzeby licznika spalonych kalorii, który do obliczenia tej wartości potrzebuje także długości przebytego dystansu oraz czasu trwania treningu.

Smartwatch a jakość wyświetlacza

Wygodny w użytkowaniu smartwatch to taki, który wyposażony jest w przejrzysty i intuicyjny ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, który przy okazji może pochwalić się  dobrym nasyceniem barw.

Producenci zegarków sportowych oferują modele z ekranem LCD typu TFT i IPS, jak również zegarki z wyświetlaczami OLED czy AMOLED o różnych kształtach i przekątnych, dlatego każdy użytkownik może z łatwością wybrać najbardziej dogodne dla siebie rozwiązanie.

Długość pracy baterii w smartwatchu

Dla wielu aktywnych liczy się nie tylko jakość obrazu, ale przede wszystkim długość pracy baterii. Parametr ten nabiera wielkiego znaczenia przy wysokiej częstotliwości użytkowania smartwatcha.

Coraz więcej modeli elektronicznych zegarków potrafi pracować od kilku do kilkunastu dni na jednym cyklu ładowania, co powinno zadowolić nawet najbardziej wymagających.

Kompatybilność smartwatcha z telefonem

Większość smartwatchy charakteryzuje kompatybilność zarówno z systemem Android, jak również z iOS. Dlaczego jest to tak ważne? Zsynchronizowanie działań między zegarkiem i smartfonem pozwala korzystać z funkcji tego drugiego bez konieczności zabierania go ze sobą na trening.

Korzystając ze smartwatcha można m.in. odbierać wiadomości i połączenia czy obsługiwać aplikacje mobilne.

Czytaj również
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii: Uroda i sport
Przeczytaj artykuł
Witaminy dla aktywnych. Co powinieneś zażywać, jeśli uprawiasz sport?
Przeczytaj artykuł
Co jeść po treningu? Siłowym, na redukcji, cardio
Podobne artykuły
Co jeść po treningu? Siłowym, na redukcji, cardio
Parafina na stopy i dłonie - zabieg i efekty
Wysiłek fizyczny - jak wpływa na organizm człowieka?
Zakwasy – jak się ich pozbyć? Co na zakwasy?

Reklama

Może to Cię zainteresuje
Recenzja szczoteczki magnetycznej Oral-B iO Series 9
Syrop z cebuli - właściwości. Jak zrobić syrop z cebuli?
Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? - techniki, porady
Cytologia - co to za badanie i kiedy je robić?
Opryszczka u dzieci – jakie leki? Czym smarować?

Reklama