Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Soczewki kontaktowe jednodniowe – cena i rodzaje. Na sztuki

Soczewki kontaktowe jednodniowe to doskonała alternatywa dla okularów. Przeznaczone do jednorazowego użytku są proste w aplikacji i nie wymagają dodatkowych działań higieniczno-pielęgnacyjnych. Tego rodzaju produkt zapewnia komfort noszenia w ciągu całego dnia. Warto go wybierać, gdyż gwarantuje wygodę i oszczędność czasu.
Soczewki kontaktowe jednodniowe i szczypce
źródło:123RF
Spis treści

Soczewki kontaktowe to idealna metoda korekcji wad wzroku. Wiele osób często zamienia korekcję okularową na korekcję miękkimi soczewkami, ponieważ dają one większy komfort użytkowania i lepszy efekt estetyczny.

Jednodniowe soczewki spełniają wymaganie większości pacjentów. Zapewniając bezpieczeństwo stosowania i ostrość widzenia dają także ogromną wygodę użytkowania. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do ich stosowania. 

Reklama

Soczewki jednodniowe

Czym charakteryzują się  soczewki jednodniowe? Najprościej mówiąc to szkła kontaktowe, które zakładane są rano i zdejmowane wieczorem. Przeznaczone do jednorazowego użytku i wymieniane codziennie bardzo ułatwiają ich stosowanie, zapewniając całkowitą higienę dla oka. 

Oto najważniejsze cechy jednodniowych soczewek kontaktowych:

●      jednorazowy charakter- po zdjęciu, soczewki te są wyrzucane na koniec dnia, bez potrzeby ich dalszej pielęgnacji,

●      przeznaczenie tylko do użytku dziennego- w soczewkach jednodniowych nie można spać,

●      zmniejszają ryzyko infekcji i alergii u użytkownika-charakteryzują się maksymalną sterylnością z uwagi na sterylne opakowanie i krótkotrwałe użycie,

●      nowoczesność i łatwość w aplikacji- wystarczy wyjąć soczewki ze sterylnego opakowania, nałożyć, bez dodatkowej jakiejkolwiek pielęgnacji,

●      idealne dla osób prowadzących aktywny tryb życia czy uprawiających sport- wygodne i praktyczne w czasie podróży, gdy dostęp do wody jest ograniczony,

●      wysoki poziom „uwodnienia” soczewek jednodniowych- najnowsze technologie wiążą cząsteczki wody na powierzchni soczewki, pozostawiając oko właściwie nawilżone,

●      połączenie komfortu i wygody z idealną korekcją wzroku- nie wymagają pielęgnacji w postaci płynu do soczewek oraz pojemników na soczewki.

Reklama

Najlepsze soczewki jednodniowe

Soczewki kontaktowe jednodniowe przeznaczone są dla osób z każdą wadą wzroku. Wiele osób, niezależnie od rodzaju soczewek, sięga po soczewki jednodniowe, gdyż jest to najbardziej komfortowy i najzdrowszy sposób noszenia soczewek kontaktowych. 

Rodzaje najlepszych soczewek jednodniowychto:

●      jednodniowe soczewki kontaktowe toryczne (cylindryczne)-służą do leczenia astygmatyzmu, posiadają właściwości pozwalające na łamanie światła, 

●      jednodniowe soczewki kontaktowe sferyczne- ten rodzaj koryguje krótkowzroczność i dalekowzroczność, aby obraz powstawał bezpośrednio na siatkówce oka,

●      jednodniowe soczewki kontaktowe progresywne (multifokalne)- ich zadaniem jest przede wszystkim korekcja tak zwanej starczowzroczności i umożliwienieprawidłowego widzenia z różnych odległości. 

Soczewki jednodniowe różnią się  także materiałem, z którego są wykonane. Dwa podstawowe rodzaje to i hydrożelowe i silikonowo - hydrożelowe. Te pierwsze cechuje wysoka zawartość  wody, która daje oczom odpowiednie nawilżenie. Drugi rodzaj cechuje lepsza przepuszczalność tlenu.  

Soczewki jednodniowe, niezależnie od ich rodzaju i wady wzroku, są najwygodniejsze. Jednocześnie idealnie sprawdzają się u osób o wrażliwych oczach, wymagających szczególnej pielęgnacji.

Reklama

Soczewki toryczne jednodniowe

Astygmatyzm to jedna z najczęściej występujących wad wzroku. Do korekcji tej wady stosowane są toryczne soczewki kontaktowe, dostępne również w wersji jednodniowej. Takie soczewki zastępują okulary ze szkłami cylindrycznymi i korygują astygmatyzm. Ta wada wzroku objawia się nieostrym widzeniem, które skutecznie korygują soczewki jednodniowe toryczne.Jednodniowe soczewki kontaktowe przy tego rodzaju korekcji wzroku sprawdzają się idealnie.

Zawsze należy tylko pamiętać, aby wyjąć soczewkę z oka przed snem i ją wyrzucić. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób, które na co dzień noszą szkła, a soczewki zakładają okazjonalnie. Szczególnie na czas uprawiania sportu czy na imprezę rodzinną. Nowoczesne jednodniowe soczewki toryczne zapewniają osobom z astygmatyzmem wygodę, jakość i komfort. Cieszą się szczególnym powodzeniem u osób o wrażliwych oczach. Dzięki torycznym soczewkom jednodniowym oczy się nie męczą, a widzenie staje się czyste i przejrzyste.

Reklama

Soczewki jednodniowe kolorowe

Soczewki jednodniowe kolorowe zdecydowanie upiększają oczy. Pozwalają nie tylko na zmianę koloru oczu, a też zdecydowanie powiększają oko czy zmieniają całkowicie jego wygląd bądź kształt. Do niedawna kolor oczu był naturalną cechą na stałe przypisaną do wyglądu. I trudno było wyobrazić sobie w tym zakresie jakiekolwiek zmiany. Od pewnego czasu jest to już możliwe. I taką możliwość dają właśnie kolorowe soczewki jednodniowe. Przez jeden dzień można mieć kolor oczu zupełnie odmienny od naturalnego. Co więcej, można codziennie zmieniać kolor oczu. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w takie soczewki.

Oto możliwości estetyczne jednodniowych kolorowych soczewek:

●      całkowita jednodniowa zmiana koloru oczu, 

●      bezpieczna zabawa z wizerunkiem oka na konkretne okazje,

●      lekkie podkreślenie naturalnej barwy oczu,

●      powiększenie oczu,

●      podkreślenie wyrazistości oka,

  • niespotykane wrażenia kolorystyczne źrenicy oka.

Reklama

Soczewki jednodniowe na sztuki

Każda jednodniowa soczewka poddawana jest sterylizacji i pakowana w szczelnie zamknięte opakowanie (zwane blistrem). Tego typu produkty przeznaczone są do jednorazowego wykorzystania. Najczęściej sprzedawane w paczkach po 30 sztuk. Ale istnieje możliwość kupowania takich soczewek pojedynczo.

Zasada tych zakupów jest jedna – im więcej zostanie zakupionych soczewek, tym ich cena będzie niższa. Przykładowo przy zakupie 10 soczewek cena jednostkowa może wynosić 2,79 zł. Ale już przy zakupie 30 sztuk cena jednostkowa to 2,50 zł. Im większa ilość jednodniowych soczewek, tym większy rabat. Warto korzystać z takich możliwości. Większość osób w taki ekonomiczny sposób dokonuje zakupów. Najczęściej pojedynczo kupowane są soczewki jednodniowe kolorowe. 

Reklama

Cena soczewek jednodniowych

Ile kosztują soczewki jednodniowe? Są tanie czy drogie? Wbrew powszechnym opiniom, ceny soczewek jednodniowych nie są aż tak wygórowane. Ale niewątpliwie są one jednymi z najdroższych. W zależności od marki i typu soczewek (do konkretnej korekcji wzroku) cena kompletu jednodniowych soczewek waha się pomiędzy 2,50 zł. a 5,50 zł.

Warto czasem skorzystać z promocji lub szukać bezpiecznych okazji do zakupu. Przy stosowaniu tego typu soczewek nie trzeba już kupować płynu do pielęgnacji i opakowania na soczewki. Jednodniowe zapewniają całkowite bezpieczeństwo w użyciu, a także duży komfort. Dlatego też ich cena jest wyższa. Warto jednak z nich korzystać, nawet okazjonalnie, gdyż gwarantują idealną jakość widzenia i prostotę w użyciu.

Czytaj także:

Czytaj również

Bibliografia

  • „Prawda o soczewkach kontaktowych”, Europejskie Forum Soczewek Kontaktowych, tłum. Mgr inż. Tomasz Tokarzewski, Wydział Fizyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, z akceptacją Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych, 2009.
Jolanta Woźniak
Artykuł napisany przez
Jolanta Woźniak
Absolwentka Prawa na Uniwersytecie Łódzkim. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywała, jako pracownik Działu Penitencjarnego i Organizacyjno-Prawnego w Areszcie Śledczym w Łodzi. Od 2004 roku Zastępca Prezesa i Członek Zarządu w Miejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Od kilku lat copywriterka, głównie w tematyce prawnej, ale i medycznej i parentingowej. Prywatnie miłośniczka dobrego kina.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Soczewki kontaktowe
Soczewki kolorowe zerówki i korekcyjne: wzory. Gdzie kupić?
Oko z kolorową soczewką
Soczewki kontaktowe – cena i rodzaje. Jak dobrać właściwe?
Kobieta zakłada soczewki kontaktowe
Rodzaje soczewek kontaktowych – jakie warto wybrać?
Podobne artykuły
Soczewki całodobowe
Jakie są zalety i wady soczewek całodobowych?
Wady i zalety stosowania soczewek kontaktowych
Dobór szkieł
Jakie szkła do okularów wybrać dla wysokiej wady wzroku?
Kobieta zakłada soczewki kontaktowe progresywne
Soczewki kontaktowe progresywne: czym są szkła multifokalne?
Pojemnik na soczewki i inne akcesoria
Pojemnik na soczewki i akcesoria do szkieł kontaktowych

Reklama


Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!