Spakuj apteczkę przed podróżą

Czas urlopów w pełni. Pamiętajmy jednak, aby oprócz modnych ciuchów, okularów przeciwsłonecznych i bajecznie kolorowych strojów kąpielowych zabrać ze sobą… apteczkę.Podręczny zestaw leków i  środków opatrunkowych jest jak polisa ubezpieczeniowa. Skompletowanie takiej apteczki nie jest
trudne, a dzięki temu możemy mieć spokojny urlop.

Oto podpowiedź, czego nie powinno zabraknąć w naszej apteczce:

• Środki przeciwbólowe, które obniżą gorączkę. Łagodny dla żołądka jest paracetamol. Najlepiej zabrać leki w tabletkach, bo czopki w wysokiej temperaturze mogą się rozpłynąć. Doskonałym pomysłem są plasterki przeciwbólowe ACTIVPLAST Plastry Chłodzące Cold oraz ACTIVPLAST Plastry Rozgrzewające Termo. Ból gardła złagodzi płukanie wodą z solą lub tabletki do ssania.
• Zabierz roztwór soli fizjologicznej w małych ampułkach, a także jodynę i jednorazowe gaziki. Sól fizjologiczna przyda się do przemycia oka, gdy wpadnie piasek lub paproszek. Jodynę stosujemy do dezynfekcji ran.
• Środki na poparzenia słoneczne oraz dobre kremy z wysokim filtrem.
• Materiały opatrunkowe: różnej wielkości plastry, bandaże zwykłe i elastyczne, jałowe gaziki.
• Środki odstraszające na komary i kleszcze.
• Leki na biegunkę, węgiel leczniczy, preparaty przywracające prawidłową florę bakteryjną jelit.
• Wapno w płynie (przyda się, gdy pogryzą nas komary, przedawkujemy słońce lub dostaniemy wysypki).
• Płyn do higieny intymne.
• Czopki na zaparcia.
• Stopery(zawsze miej je w hotelach, samolocie, pociągu – ułatwią sen).
• Zasypka na obtarcia i odparzenia.

Czytaj też: Leki na przeziębienie, które nie działają. Jak wybierać?

Uwaga: Należy pamiętać o tym, aby apteczka była przechowywana w miejscu, gdzie nie dotknie jej wilgoć, słońce czy też gdzie może zostać uszkodzona mechanicznie. Przed spakowaniem leków do bagażu zawsze należy sprawdzić datę ich przydatności. Jeśli przyjmujemy leki na receptę - przed wyruszeniem w podróż dobrze jest sprawdzić, czy posiadamy wystarczającą ilość leku.

ACTIVPLAST Pomocne w podróży

Ważą niewiele, a przydadzą się w wielu przypadkach. ACTIVPLAST powinien znaleźć się w Twoje apteczce.ACTIVPLAST Cold to plastry chłodzące, które łagodzą bóle głowy i objawy gorączki. Udrażniają przewody nosowe dając natychmiastową ulgę w czasie trwania kataru. Pomagają w łagodzeniu objawów migreny i bólów zębów oraz zmniejszają dolegliwości występujące w trakcie grypy i przeziębienia. Są bardzo dobrym rozwiązaniem dla sportowców i osób narażonych na urazy. Plaster ACTIVPLAST Cold można utrzymywać na skórze przez 8 godzin.ACTIVPLAST Termo to plastry rozgrzewające, które przynoszą ulgę w bólach mięśni pleców, ramion, szyi, nerwobólach, bólach reumatycznych, stawowych. Redukują stan zapalny, wzmagają miejscowe krążenie krwi i łagodzą ból.
Plaster ACTIVPLAST Termo rozgrzewa się stopniowo do temperatury ok. 55°C.  Plaster można utrzymywać na skórze przez 12 godzin.

Producent: Medica Sp.J., ul. Przemysłowa 4a, 59-300, Lubin
Dystrybucja: Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” Spółka Akcyjna, ul. A. Fleminga 2, 03-176 Warszawa.

„Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu"

Artykuł sponsorowany.

Zobacz: Jak prawidłowo przechować leki?

Czytaj też: W czym pomoże Ci farmaceuta?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA