Sposoby na piękny uśmiech

Piękny uśmiech to dobre samopoczucie i pewność siebie. Podstawą są białe zęby. Szeroki wachlarz łatwo dostępnych środków do wybielania szkliwa sprawia, że warto trochę więcej dowiedzieć się o możliwych metodach i skutkach.

Spis treści

Wszyscy wiemy, że gwarancją pięknego uśmiechu są piękne zęby. W tym względzie liczą się takie elementy jak ich kształt i kolor. Zęby to nasza „wizytówka”, która może sprawić, że to co niemożliwie staje się możliwe. Dlatego coraz więcej osób szuka pomocy w kwestii wybielania.

Czytaj też: Za rzadko się uśmiechamy

Najlepiej problem wybielania zębów powierzyć dentyście. Fachowa wiedza w tym zakresie nie spowoduje niszczycielskiej ingerencji w strukturę zęba. Tylko w taki sposób uda się nie naruszyć szkliwa i nie zmienić składu chemicznego zębów. Wiedzmy, że środki wykorzystywane do wybielania wnikają w głąb zęba i trwale mogą go uszkodzić.
Stomatolog rozpoczynając wybielanie najpierw zajmie się ogólnie stanem naszych zębów. Konieczne jest zaleczenie ubytków oraz usunięcie kamienia. Po przeprowadzonym zabiegu wybielania zęby stają się wrażliwsze na temperaturę i pokarmy. To nieprzyjemne odczucie może utrzymywać się nawet przez kilkanaście godzin. Przez kilka – kilkanaście dni powinno spożywać się jedynie tzw. „białe” produkty i nie palić papierosów. Oto wybrane metody wybielania zębów:

Metoda nakładkowa

Metoda polega na przygotowaniu specjalnych odlewów – szyn na zęby. Tak wyprofilowane nakładki zakłada się na zęby i napełnia je żelem rozjaśniającym z 10-20% nadtlenkiem wodoru, nadtlenkiem karbamidu lub nadtlenkiem mocznika. Zwykle kilkunastodniowa terapia przynosi oczekiwane rezultaty. Dobrą jej stroną jest stosunkowo niska cena (około 1000 zł), a wadą długi proces wybielania oraz niewygoda, gdyż nakładki stosuje się w nocy, co może utrudniać zasypianie. Dodatkowo metoda ta nie nadaje się do wybielania zębów martwych ani przebarwionych antybiotykami.

Zobacz: Jaka pierwsza wizyta stomatologiczna, taki uśmiech

Metoda lampy Beyond

Ta metoda charakteryzuje się stosowaniem substancji rozjaśniających o wyższym stężeniu (30-50%). Najpierw lekarz zabezpiecza dziąsła preparatem, dopiero wtedy nakłada żel rozjaśniający. Następnym etapem jest naświetlanie lampą przyspieszającą działanie żelu. Zabieg trwa około 2 godzin i rezultat jest natychmiastowy. Pozytywną stroną tej metody jest pełna kontrola stomatologa i szybki efekt. Metoda ta jest nieco droższa od poprzedniej – całkowity koszt to około 1200 złotych.

Reklama

Metoda laserowa

Kolejna metoda wybielania zębów jest najszybsza i jednocześnie najdroższa. Cena waha się w granicach 2 tysięcy złotych. Trzeba dodać, że ten sposób jest także skuteczniejszy od wcześniej opisanych.

Przypomnijmy – wybielanie zębów dotyczy tylko dorosłych osób, a efekt białych zębów utrzymuje się dwa – trzy lata, po tym czasie wybielanie należy powtórzyć.

Zobacz też: Jak prawidłowo dbać o zęby

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

16682
Pytanie: Co stosujesz na podrażnienia i otarcia w jamie ustnej?

  Żel stomatologiczny

  Płukanki ziołowe

  Preparaty w sprayu

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->