Srebro na zdrowie

Choć najbardziej znane jest z potencjału inwestycyjnego i możliwości dekoracyjnych, srebro niejedno ma oblicze... oraz wciąż do końca nieodkryty potencjał. Niegdyś uznane za “antybiotyk bogaczy” ma ogromne zastosowanie w dzisiejszej medycynie i farmacji, ale nie tylko.
srebro

Artykuł sponsorowany

Spis treści

O leczniczych właściwościach srebra wiedziano już w starożytności. Mleko i woda przechowywane w srebrnych naczyniach dłużej zachowywały świeżość, stąd też i w dużych zbiornikach wodnych na dnie zazwyczaj leżały srebrne monety. Ojciec medycyny Hipokrates leczył nim wrzody, a Rzymianie rannych żołnierzy.

Gdy w późniejszych czasach świat dziesiątkowały liczne zarazy i choroby, srebrne sztućce i zastawy chroniły przed śmiercią najbogatszych. Błękitna krew arystokracji to również zasługa srebra, gdyż pierwiastek chroniąc organizmy elit, w niewielkim stopniu przedostawał się do krwi, utleniając ją na niebiesko szary odcień. Kruszec dobrej jakości skutecznie zwalcza objawy niemalże każdej infekcji, stąd stosuje go, jako naturalny antybiotyk pod postacią koloidu.

O jego mocy ponownie przekonano się po II wojnie światowej, gdy w obronie przed sowiecką bronią biologiczną zastosowano Movidyn, sproszkowany preparat na bazie srebra koloidalnego. Był on tak skuteczny, że w zaledwie kilka minut od kontaktu, zabijał blisko 650 wirusów i bakterii - w tym laseczki wąglika, dżumy, tyfus i cholerę. Nie spodobało się to władzom ZSRR, które - zaskoczone działaniem środka - zarządziły przeniesienie fabryki z Czech na swoje terytoria.

Srebro - wykorzystanie

Srebro znalazło również zastosowanie w technologii, kosmetologii i wielu innych dziedzinach. Stosowane jest m.in. w produkcji narzędzi chirurgicznych, środkach dezynfekujących oraz odkażających, kremach, a nawet w produkcji specjalistycznej odzieży. W Japonii od lat kruszec stosuje się w celu oczyszczania powietrza. Aby chronić przed chorobami przenoszonymi przez wodę, ponad połowa linii lotniczych na świecie - w tym KLM, British Airways, Lufthansa czy Air France - używa srebrnych filtrów na pokładach swoich samolotów. Rozwiązanie stosowanie jest także w niezwykle trudnych warunkach kosmicznych przez NASA. Po licznych badaniach uznano, że jest to najskuteczniejszy sposób oczyszczania wody w transporcie kosmicznym.

Srebro Herfa

Dobrej jakości srebro potrafi pokonać wiele infekcji. Pierwiastek uszkadza bakterie i ogranicza im oddychanie, przez co drobnoustroje giną w ciągu kilku minut. Co ciekawe - wirusy i bakterie wciąż nie uodporniły się na działanie koloidu. Możliwości technologii oraz potencjał, jaki drzemie we właściwościach srebra z pewnością nie raz jeszcze zaskoczą. Na co dzień warto zadbać o zdrowie włączając użytku  produkty wykonane ze srebra. HEFRA od lat kładzie duży nacisk na jakość, dlatego wyroby wykańczane są ręcznie i wykonywane w całości ze srebra próby 925 lub w wersji posrebrzanej. W obu przypadkach, jony srebra powodują, że sztućce z HEFRY nie gromadzą na swojej powierzchni drobnoustrojów. Polska marka jest jedynym w kraju producentem zastawy stołowej wykonanej w całości ze srebra i z niemalże 200-letnią tradycją dba o zdrowie swoich klientów.

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!