Nowy sklep

już ON-LINE

Stłuczenie kolana – jak leczyć? Co na stłuczone kolano?

Stłuczenie kolana to dolegliwość, która wiąże się z bólem i utrudnieniem funkcjonowania. Często dochodzi do niego w wyniku potknięcia, przewrócenia się czy podczas uprawiania sportów. Sprawdź, jak je leczyć.
Lekarka patrząca na stłuczone kolano pacjentki
Źródło: 123RF

Spis treści

Objawy stłuczeń kolana

Objawy stłuczeń kolana są podobne do innych rodzajów stłuczeń – silny ból, siniak, krwiak. Często towarzyszy im otarcie naskórka. Stłuczenia kolana często są mocne i wymagają wizyty u lekarza, a zwłaszcza jeśli po 2 dniach ból nie ustępuje. Istnieje wówczas ryzyko, że doszło do złamania. Sprawdź: Co może oznaczać ból kolan?

 

Reklama

Co na stłuczone kolano?

Jeśli stłuczenie jest lekkie, wystarczy przyłożyć do niego coś zimnego (np. lód, ale nie bezpośrednio do skóry – najlepiej przez worek lub szmatkę). Jeśli jest cięższe, być może trzeba będzie założyć gips lub co najmniej bandaż elastyczny. Leczenie może potrwać nawet do 6 tygodni, czasem konieczna jest rehabilitacja. Na ten okres należy ograniczyć aktywność fizyczną i ruch – zwłaszcza kolana. Może się okazać, że przez okres leczenia pacjent będzie musiał leżeć w łóżku.

Zobacz wideo: Operacja kolana

Czytaj też: Kolano skoczka – objawy, leczenie i rehabilitacja

Źródło: Medme.pl

Zobacz: Stłuczenie ręki – jak leczyć?

Przeczytaj także: Zwichnięcie stawu

Oceń artykuł

(liczba ocen 22)