string(8) "szukanie" Suplementy diety i zioła a antykoncepcja

Suplementy diety i zioła a antykoncepcja

Suplementy diety oraz zioła mogą osłabiać antykoncepcję. Sprawdź, jak je przyjmować i równocześnie uniknąć nieplanowanej ciąży.
Korzeń lukrecji
Źródło: 123RF

Spis treści

Suplementy diety to jedne z najbardziej popularnych produktów, po które sięgamy w aptece. Chcemy wzmocnić organizm oraz wspomóc rozmaite procesy w naszym ciele, czasem wpłynąć korzystnie na urodę i kondycję fizyczną. Jednak należy wiedzieć, jak je bezpiecznie przyjmować, by uniknąć przykrych niespodzianek.

Uważaj na dziurawca

Dziurawiec stosowany jest u osób z depresją (zmniejsza jej objawy), a także leczy bezsenność oraz niweluje bóle migrenowe. Działa także przeciwzapalnie i dezynfekcyjne. Stosuje się go do oczyszczania ran i płukania gardła. Kobiety, które stosują antykoncepcję hormonalną powinny w szczególności uważać na dziurawca złocistego ponieważ może osłabić działanie tabletek hormonalnych.

Wyklucz lukrecję

Lukrecja ma szerokie zastosowanie w medycynie oraz przy produkcji kosmetyków. Wyciągi z lukrecji stosuje się między innymi w leczeniu stwardnienia rozsianego, reumatyzmu, chorób alergicznych oraz astmy, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Lukrecja dobrze działa także na wątrobę. Jednak nie powinno się jej stosować podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, ponieważ nasila ich działanie, co może prowadzić do bólów brzucha, nudności, nadwrażliwości piersi. Łączenie lukrecji z antykoncepcją hormonalną może wywołać nadciśnienie oraz hipokaliemię występująca, gdy w krwi znajduje się za mało potasu, której objawami są skurcze mięśni oraz zaparcia.

Czy wiesz, że: Lukrecja zwalcza próchnicę zębów i paradontozęAntykoncepcja świadome rodzicielstwo

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij