Szczoteczka elektryczna z aplikacją to skuteczne mycie zębów

Szczoteczka elektryczna z aplikacją to inteligentne mycie zębów. Współczesne szczoteczki elektryczne mają możliwość połączenia się ze smartfonem. Usprawnienia technologiczne, opierające się na aplikacjach i możliwości połączenia przez Bluetooth pozwalają podwyższać efektywność czyszczenia jamy ustnej i zębów. Szczoteczka elektryczna z aplikacją to z pewnością skuteczne mycie zębów.
Kobiety trzyma w rękach szczoteczkę do zębów i smartfona
Źródło:123RF

Spis treści

W obecnych czasach telefon komórkowy to urządzenie kryjące w sobie wiele możliwości. Nie tylko ułatwia kontakty z innymi osobami, ale wspomaga na wielu płaszczyznach, także w zakresie mycia zębów. Możliwość współpracy szczoteczki elektrycznej z aplikacją, pobraną na telefon gwarantuje prawidłowe i systematyczne mycie zębów. Spora część szczoteczek wykorzystuje aplikacje mobilne do usprawnienia mycia zębów. To bardzo pożyteczne i mądre łączne wykorzystanie telefonu i szczoteczki do zębów.

Aplikacja do mycia zębów

Aplikacja do mycia zębów ma zadanie motywowanie i budowanie dobrych nawyków w zakresie higieny i pielęgnacji jamy ustnej. Aplikacje pobierane za darmo z Internetu łączą się ze szczoteczką elektryczną za pomocą łącza Bluetooth i przesyłają dane w trakcie mycia zębów. 

Oto główne zasady działania takiej szczoteczki elektrycznej z aplikacją:

 • pobranie z Internetu konkretnej aplikacji na telefon,
 • zainstalowanie tej aplikacji,
 • skonfigurowanie programu, aby „sparować” oba urządzenie (telefon i szczoteczkę),
 • automatyczne połączenie aplikacji w telefonie ze szczoteczką poprzez urządzenie Bluetooth, zainstalowane w rączce szczoteczki,
 • umieszczenie telefonu w wygodnym miejscu (na przykład przy użyciu specjalnego uchwytu, dołączonego do telefonu),
 • wykrycie przez aplikację położenia główki szczoteczki elektrycznej i rozpoznawanie ruchów nadgarstka osoby czyszczącej zęby,
 • możliwość oglądania w czasie rzeczywistym na ekranie smartfonu, jak przebiega szczotkowanie zębów. 

Technologia wykrywania położenia pozwala skutecznie szczotkować wszystkie zęby, nawet te położone najdalej. Aplikacja do mycia zębów to kompatybilne jej połączenie ze szczoteczką elektryczną systemem łączności Bluetooth. Bardzo często takie współdziałanie szczoteczki elektrycznej z aplikacją nazywane jest „osobistym asystentem szczotkowania”. Taki zestaw pozwala na ciągłe doskonalenie techniki szczotkowania zębów

Zalety szczoteczki elektrycznej z aplikacją

Aby codzienne mycie zębów było skuteczne wymaga stosowania konkretnych zasad i wyrobienia określonych nawyków. Współczesne elektryczne szczoteczki do zębów to inteligentne urządzenia. Znacznie różnią się od tych, które produkowane były jako pierwsze. Szczoteczki elektryczne z aplikacjąpomagają użytkownikowi wypracować jak najlepsze nawyki w zakresie higieny zębów i całej jamy ustnej. Także dentyści czy higienistki stomatologiczne wykorzystują zalety aplikacji do pracy z pacjentem.

Oto podstawowe zalety korzystania z aplikacji przy myciu zębów:

 • możliwość zaprogramowania  szczoteczki elektrycznej przez jej użytkownika,
 • dostosowanie trybu pracy szczoteczki i ustawień do indywidualnych potrzeb danej osoby,
 • przechowywanie przez aplikacje danych z ostatnich dni szczotkowania, co znacznie ułatwia dopracowanie pozytywnych nawyków w zakresie szczotkowania zębów,
 • zbieranie informacji podczas mycia zębów na temat efektów codziennego szczotkowania zębów; ułatwia to analizę stopnia dbałości o higienę jamy ustnej i skoncentrowanie się na potencjalnych problemach,
 • wskazywanie przez aplikacje wymaganego czasu szczotkowania zębów, aby przejść do następnego obszaru jamy ustnej,
 • możliwość zapoznawania się z informacjami z zakresu właściwej higieny jamy ustnej. 

Wykorzystanie aplikacji do higieny jamy ustnej pozwala spersonalizować ustawienia szczoteczki elektrycznej. Dbałość o zęby  nabiera zupełnie innego wymiaru. Osoby korzystające z takich aplikacji są bardziej zmotywowane do większej dbałości o zęby.

Szczoteczka elektryczna z aplikacją – skuteczne mycie zębów

Aplikacje na telefon , wspomagające mycie zębów, wykorzystują technologie wykrywania położenia. Pozwala to w danym momencie obserwować  na ekranie telefonu miejsca szczotkowania zębów i kontrolować czas mycia. 

Specjalny element wbudowany w rękojeść szczoteczki elektrycznej z aplikacjąpotrafi wykryć nawet najsłabszy ruch szczoteczką, który jest wysyłany do aplikacji. Każdy użytkownik takiego urządzenia, dzięki wbudowanej kamerce w smartfon może obserwować  miejsce aktualnego szczotkowania zębów. Możliwość podejrzenia jamy ustnej w trakcie szczotkowania to ogromna pomoc i podstawa nowoczesnej dbałości o higienę jamy ustnej. Dane zapisane w aplikacji pozwalają kontrolować efekty szczotkowania zębów. Wszystkie zebrane informacje można udostępniać dentyście, aby omówić nawyki w myciu zębów.  

Aplikacja do mycia zębów dla dzieci

Aplikacje mobilne do mycia zębów przeznaczone dla dzieci pozwalają uczyć malucha szczególnej dbałości o zęby. Wdrażanie dziecka do systematycznej higieny jamy ustnej jest niekiedy żmudnym, a nawet trudnym procesem. Często trudno zmusić pociechy do mycia zębów. Ale rodzice mogą sobie ułatwić to zadanie. Większość dzieci już bardzo wcześnie posiada telefony komórkowe. A jeśli nie mają one własnych, mogą skorzystać z telefonów rodziców.  

Szczoteczki elektryczne z aplikacjąto idealne rozwiązanie dla opornych maluchów. Aplikacje dla dzieci stworzone są w taki sposób, aby zainteresować dziecko i zachęcić do mycia zębów. Ich głównym celem jest wdrażanie potrzeby mycia zębów od najmłodszych lat. Czasami mają one formę gry, czasem maluch myje zęby z jakąś bajkową postacią. Na końcu zawsze czeka na dziecko niespodzianka czy też nagroda za prawidłowe wyszczotkowanie zębów. Dzięki aplikacji dzieci zbierają punkty, a to motywuje do dalszej dbałości o zęby. Bardzo często takie aplikacje są częścią określonej kampanii społecznej. Nie tylko wskazują one na potrzebę mycia zębów, ale też podpowiadają, co jeść, aby nie niszczyć zębów czy też „oswajają” z gabinetem dentystycznym. Warto korzystać z takich metod zachęty do systematycznej dbałości o zęby.  

Autor: Jolanta Woźniak

Czytaj też:

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!