} ?>

Dla Ciebie, na zdrowie!

Szpital Powiatowy Brzeziny w Rankingu "Bezpieczny szpital 2017"

Szpital Powiatowy Brzeziny otwiera pierwszą dziesiątkę najlepszych szpitali w województwie łódzkim. Ranking, w którym oceniano jakoś opieki, komfort pobytu pacjenta w szpitalu, a także sytuację finansową i infrastrukturę placówki, przygotowało Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.
1
Spis treści

W Szpitalu Powiatowym Brzeziny znajduje się Centrum Leczenia Chorób Jelita Grubego. To  pierwszy i jedyny tego typu ośrodek w Polsce. Kieruje nim światowej klasy specjalista w leczeniu chorób jelit, prof. Adam Dziki.

W Rankingu „Bezpieczny Szpital 2017”  Szpital Specjalistyczny Brzeziny zajął 10 miejsce w województwie łódzkim. Doceniono placówkę m.in. za wysoką jakość leczenia m.in. pacjentów onkologicznych, pacjentów z chorobami jelit i schorzeń narządu ruchu. W szpitalu pracuje bowiem bardzo dobrze oceniany zespół ortopedów, a także chirurgów.

Przeczytaj: Pionierska metoda leczenia stawów w Szpitalu Specjalistycznym Brzeziny

Reklama

Ranking "Bezpieczny Szpital 2017"

Ko otwiera zestawienie w województwie łódzkim?

1. Pierwsze miejsce w województwie łódzkim zajął (nie pierwszy raz) Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Norberta Barlickiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W szpitalu mieści się kilkanaście klinik, w których prowadzone są innowacyjne terapie, nowatorskie operacje. W szpitalu kształcą się również studenci, a także prowadzone są liczne badania naukowe. Placówka doceniana jest za wybitną kadrę medyczną.

2. Tuż za liderem - jest największy szpital w regionie - Wojewódzkie Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. W szpitalu znajduje się jedyny w regionie wielospecjalistyczny ośrodek onkologiczny oraz centrum urazowe.

3. Trzecie miejsce zajął Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi. Placówka specjalizuje się w leczeniu chorób zakaźnych. Tu mieści się także jedyny w województwie oddział chorób tropikalnych.  

4. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Łodzi zajął czwarte miejsce. Szpital specjalizuje się m.in. w wysokospecjalistycznych zabiegach ortopedycznych, okulistycznych i chirurgicznych.

5. Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi przy ul. Milionowej doceniono za wysoką jakość opieki i dobre zarządzanie. Szpital słynie m.in. z zabiegów okulistycznych, a także rehabilitacji poudarowej.

6. Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim w rankingu ,,Bezpieczny szpital" zajął szóste miejsce. To wielospecjalistyczna placówka.

7. Na siódmym miejscu znajduje się Poddębickie Centrum Zdrowia przy ul. Mickiewicza w Poddębicach. W szpitalu działa m.in. świetnie prowadzony oddział chirurgii i ortopedii.

8. Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie znalazł się na 8 pozycji. To wielospecjalistyczny szpital, który posiada ponad 35 oddziałów.

9. Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji. Szpital o profilu pulmonologicznym mieści się w Łodzi przy ul. Okólnej.

Za przygotowanie rankingu odpowiedzialne jest Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Jak powstał raport? Michał Bedlicki, wicedyrektor Centrum, tłumaczy, że ranking powstał na podstawie opracowanej przez Centrum i wysyłanej do szpitali ankiety. Zawiera ona niemal 300 pytań dotyczących infrastruktury szpitalnej, jakości opieki, komfortu pobytu pacjenta w szpitalu, zakażeń, uzyskanych certyfikatów i sytuacji finansowej placówki.

W 2017 roku pierwsze miejsce w Polsce zajął Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Z kolei za najlepszą niezabiegową placówkę uznano Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie.

Czytaj również
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Nowe sposoby leczenia
Znieczulenie w anestezjologii - rodzaje: miejscowe, ogólne
Mężczyzna leżący na stole operacyjnym w czasie znieczulenia
Złamanie nadgarstka – z przemieszczeniem i bez. Rehabilitacja
Złamanie kości w nadgarstku
Komora hiperbaryczna - wskazania i przeciwwskazania do terapii
Komora hiperbaryczna
Podobne artykuły
Zabieg laparoskopii
Chirurgia laparoskopowa - wady i zalety. Na czym dokładnie polega zabieg laparoskopowy?
Zwapnienie kości barku
Zwapnienie kości – przyczyny, objawy. Co robić?
Rehabilitantka tłumaczy, posługując się modelem układu kostnego człowieka
Osteopatia – co to jest i na czym polega ta metoda terapii?
Kobieta leczy się światłem
Fototerapia - co to jest? Wskazania i przeciwwskazania
Chirurgia klatki piersiowej
Co to jest torakochirurgia i w czym się specjalizuje?

Reklama


Dokucza Ci ból i obrzęk gardła?
Sprawdź, co to oznacza!