Dla Ciebie, na zdrowie!

Szyja - łatwo może zdradzić twój wiek

Skóra na szyi jest z natury cienka, wrażliwa, bardzo łatwo traci sprężystość i młody wygląd. Dlatego właśnie na niej najszybciej widać ślady upływającego czasu. Gdy o nią nie dbamy, nie tylko zdradza nasz wiek, ale i dodaje lat. A wtedy nie pomoże nawet najpiękniejsza biżuteria.
Młoda kobieta masująca swoje ramię
Źródło: 123RF
Spis treści

Kondycji skóry szyi nie sprzyja noszenie grubych golfów i szalików. To dlatego po zimie jest bardziej sucha i podrażniona. Od około 30. roku życia nie wystarczają jej już zwykłe kremy nawilżające. Potrzebuje kuracji ujędrniającej, z wiekiem coraz silniejszej, np. w formie regenerującego serum lub ampułek. Ale samo wsmarowywanie to nie wszystko. Ważne są też codzienne nawyki i profesjonalne zabiegi. Nie tylko masaże, maski czy wypełnianie zmarszczek.

Reklama

Aromatyczny masaż ujędrniający

Masaż zaczynamy zawsze od dołu do góry, dzięki czemu zapobiegamy opadaniu wiotczejącej z wiekiem skóry. Delikatnie gładź skórę otwartą dłonią, podciągając naskórek. Nie zapominaj o bokach i tylnej części szyi. W ten sposób rozprowadzaj kosmetyki. Do masażu świetnie sprawdzą się preparaty różane, np. w formie olejku. Róża zawiera polifenole i witaminę C, które dbają o jędrność oraz ładny odcień skóry i przepięknie pachną. Możesz też przygotować ujędrniającą oliwkę. Połącz odrobinę olejku lawendowego, neroli, cytrynowego i dodaj do oleju ze słodkich migdałów.

Z podniesioną głową

Gdy się garbisz, na szyi utrwalają się poprzeczne zmarszczki. Widać to już u bardzo młodych dziewczyn, u których skóra jest przecież jeszcze jędrna i gładka. Trzymaj więc głowę lekko uniesioną tak, by mięśnie były w stałym napięciu. To zapobiegnie wiotczeniu. Nie najlepiej działa też spanie na grubej, dużej poduszce. Zamień ją na małe, płaskie jaśki i wyprofilowane poduszki dopasowujące się do kształtu szyi.

Nie garb się! Sprawdź, jak dbać o prawidłową postawę!

Reklama

Bez drugiego podbródka

Zdarza się, że tzw. drugą brodę mają młode, szczupłe dziewczyny. Gromadzenie się dużych ilości tłuszczu w tym miejscu jest zazwyczaj uwarunkowane genetycznie. Tu nie pomoże już nawet najdroższy krem. Możesz go usunąć korzystając z zabiegu lipolizy iniekcyjnej. Polega na wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową substancji o nazwie fosfatydylocholina. Skutkiem jej działania jest rozerwanie komórek tłuszczowych, które potem zostają wydalone przez wątrobę. Jeśli wolisz mniej inwazyjne zabiegi, możesz wypróbować masaże redukujące obwisły podbródek lub gipsową maskę liftingującą.

Zobacz też: Zespół Cushinga

Biorewitalizacja skóry

Działa mocniej niż tradycyjna mezoterapia i jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod poprawiania nawilżenia, napięcia i elastyczności skóry. Biorewitalizacja polega na ostrzykiwaniu wybranych miejsc serum z witaminami i zagęszczonym kwasem hialuronowym oraz substancjami chroniącymi go przed uszkodzeniami i przedłużającymi efekt zastrzyku. Kwas świetnie nawilża a gęste nakłucia pobudzają komórki skóry do naprawy. Szyja staje się bardziej gładka i jędrna. Po kilku tygodniach poprawia się też gęstość skóry.

Zobacz: Zabiegi odmładzające szyję i dekolt

Reklama

Idealny zabieg – Zaffiro

Podczas zabiegu emitowane jest promieniowanie podczerwone IR, które powoduje stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej. Oddziaływanie na nie powoduje jednocześnie podgrzanie włókien kolagenowych, które zaczynają się kurczyć. W efekcie skóra staje się bardziej elastyczna i zwarta, a zmarszczki mniej widoczne. Najważniejsze, że komórki skóry zostają pobudzone do produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu z dnia na dzień staje się bardziej gęsta. Po kilku kuracjach wygląda jak po liftingu.

Iwona Kosowska

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Zdrowie
Przeczytaj artykuł
Swędzenie pod pachami: przyczyny. Jak łagodzić i leczyć?
Kobieta drapie się pod pachą
Przeczytaj artykuł
Swędzenie skóry – przyczyny. Co pomaga i jak je złagodzić?
Kobieta drapie się po plecach
Przeczytaj artykuł
Krochmal do kąpieli dla dzieci. Co daje? Jak zrobić?
Dziecko po kąpieli
Podobne artykuły
Kobieta pokazująca rozdwajające paznokcie i pękające skórki
Witaminy na łamliwe, rozdwajające paznokcie i pękające skórki
Plastry na skórę wrażliwą
Jakie plastry i opatrunki stosować na skórę wrażliwą?
Proces starzenia się skóry na twarzy kobiety
Starzenie się skóry - jak je opóźnić? Przyczyny i sposoby
Bluszczyk kurdybanek - jak wygląda i jakie ma właściwości?
Może to Cię zainteresuje
Sproszkowana chlorella
Chlorella - właściwości i działanie. Z czym nie łączyć?
Antyoksydanty
Wolne rodniki - powstawanie i skutki. Jak się ich pozbyć?
Olej lniany na drewnianej desce z ziarnami siemienia lnianego
Olej lniany - właściwości i skutki uboczne. Na co pomaga?
Korzeń żeń-szenia na wiklinowym półmisku
Żeń-szeń - jakie ma właściwości i na co pomaga? Działanie

Reklama


Sonda
Sonda redakcyjna
Jakie objawy alergii są dla Ciebie najbardziej uciążliwe?