Nowy sklep

już ON-LINE

Te glony mają niesamowite działanie!

Do chwili obecnej naukowcy odkryli tysiące różnych odmian alg (glonów). Wśród niewielkiej garstki tych powszechnie znanych największą sławą cieszą się spirulina i chlorella.

Spis treści

Te dwa glony, które uzupełniają swoje działanie, tworząc razem skuteczną broń przeciwko infekcjom i wspaniale oczyszczają organizm.

Jeśli się odchudzasz

Spirulina platensis to glon słonowodny o spiralnym kształcie, obecnie  najpopularniejszy z glonów wykorzystywanych w dietetyce i suplementacji diety. Wachlarz składników dostarczanych przez niego organizmowi jest bardzo szeroki. Od pełnowartościowego białka, łatwo przyswajalnych witamin i mikroelementów, po kwas foliowy i nienasycone kwasy tłuszczowe. Spirulina to także silny antyoksydant, który pomaga oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn i wspomaga procesy trawienne. Obniża poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana jako forma wsparcia dla osób odchudzających się.

Zobacz: Algi to suplementowa bomba

 

Reklama

Coś dla palaczy

Chlorella jest słodkowodną algą, szczególnie popularną w Japonii. Jej spożycie w tym kraju dochodzi do dwustu tysięcy ton rocznie. Swój intensywny zielony kolor zawdzięcza rekordowej ilości chlorofilu, zawartego też w warzywach liściastych. Chlorofil odpowiada za oczyszczenie jelit oraz wątroby, niszczy bakterie i przyspiesza gojenie się ran. Chlorella jest źródłem wszystkich składników odpowiedzialnych za odtruwanie, dlatego powinni po nią sięgać zwłaszcza palacze i osoby będące w okresie rekonwalescencji.

Spirulina i chlorella stały się nierozłączną parą, zwykle zawartą w jednej tabletce, znakomicie działającą w likwidacji zanieczyszczeń organizmu oraz pomagającą przy budowaniu jego naturalnej odporności. Niezwykły przypływ energii i poprawa wyglądu skóry zauważalne są już po dwóch tygodniach u osób, które zaczęły regularnie przyjmować preparaty zawierające te bezcenne algi. Suplementów diety bogatych w algi szukaj w dobrych aptekach.

Więcej o: Algi morskie

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)