Triathlon – sport dla zwykłych ludzi

Co roku w legendarnych zawodach Ironman na Hawajach startuje około 1900 osób. Jest to czołówka światowych zawodników (około 100 profesjonalistów) oraz rzesza amatorów. Co sprawia, że sport ten ma aż tylu zagorzałych fanów?

Przeciętnemu człowiekowi triathlon kojarzy się z czymś niedostępnym, dyscypliną dla herosów. Prawda jest taka, że to sport dla zwykłych ludzi. Trenując triatlon możesz łatwo stać się bohaterem np. w oczach własnych dzieci (o co w dzisiejszych czasach nie jest łatwo), zaimponować partnerowi czy znajomym. Najważniejsze jednak, że dobiegając do mety poprawiasz swój obraz we własnych oczach. Stajesz się pewny siebie, świadomy własnej wartości.

Czytaj: Triathlon to sport dla każdego

Nie grozi rutyna

Zabawę z triathlonem możesz rozpocząć od jednej, najbardziej odpowiadającej Ci konkurencji. Jeśli nawet skupisz się tylko na niej, ale będziesz trenować regularnie, kilka razy w tygodniu- już osiągnąłeś sukces. Triathlon ma jednak tę zaletę, że jako dyscyplina łączy trzy konkurencje, co sprawia, że raczej się nie nudzi i trudniej o popadnięcie w rutynę.

Jeden rodzaj wysiłku powtarzany ciągle, obciąża stale tę samą część ciała- bardziej niż wtedy, gdy w grę wchodzą trzy odmienne od siebie dyscypliny. Eksploatujemy różne części ciała, odciążając w tym samym czasie inne.

Triathlon sprzyja harmonijnemu rozwojowi przy jednoczesnym obniżeniu ryzyka kontuzji czy przeciążenia.

Dodatkowe korzyści

Podczas treningów nauczyłeś się przezwyciężać swoje słabości, nie poddawać się łatwo, walczyć o swoje cele. Stałeś się mistrzem w organizacji- paradoksalnie poświęcając cztery godziny tygodniowo na trening odkrywasz, że czas nie przecieka Ci przez palce, sensownie wykorzystujesz każdą chwilę. Sport może być doskonałą motywacją do stopniowego ulepszania życia w wielu aspektach- zerwania z nałogami, zadbania o wypoczynek i zdrowe odżywianie.

Wyładowanie złych emocji w ruchu jest najzdrowszą i najskuteczniejszą formą walki ze stresem. Podczas treningu masz czas tylko dla siebie- możesz się wyciszyć lub skupić i spokojnie przemyśleć swoje sprawy.

Pigułka młodości

Ponieważ każda ze składowych triathlonu opiera się na wytrzymałości, sport ten poprawia wydolność organizmu, pomaga spalać tkankę tłuszczową, jest znakomitą prewencją chorób cywilizacyjnych. Trenując triathlon czujesz się i wyglądasz lepiej niż Twoi rówieśnicy. Dostajesz regularne zastrzyki młodości - tańsze, zdrowsze i przyjemniejsze niż botoks!

Niezależnie od tego czym się kierujesz, jakie cele chcesz osiągnąć, jeżeli myślisz o rozpoczęciu przygody ze sportem- warto rozważyć triathlon.

Ryzyko jakie podejmujesz wchodząc w ten interes jest żadne, potencjalny zysk- ogromny.

EK

Poznaj: Triathlonowe ewolucje

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA