Trzeba się w życiu uśmiechać - rozmowa z Panem Lotto, czyli Ryszardem Rembiszewskim

Ryszard Rembiszewski, popularny pan Lotto, od lat uprawia sport i dba o zdrowa dietę. Jednak uważa, że najważniejsze są dobre nastawienie do życia, pogoda ducha i uśmiech, ponieważ to właśnie te cechy gwarantują nam zdrowie, a w walce w chorobą pomagają ją pokonać.
Mężczyzna Ryszard Rembiszewski
Źródło: 123RF

Spis treści

- Prowadzi Pan sportowy tryb życia?

Staram się żyć aktywnie, ale nie chodzę do fitness ani na siłownię. Wolę inny sport. Dużo pływam, jeżdżę na rowerze, spaceruję. Jeśli nie muszę, to nie jeżdżę samochodem, ale chodzę pieszo. Staram się prowadzić higieniczny tryb życia.

Sposób na zdrowie

- Jaki jest Pana patent na zdrowie?

Uważam, że rzecz najważniejsza to uśmiech na twarzy i poczucie humoru, wtedy naprawdę jest łatwiej i prościej żyć. Jeśli nie jesteśmy zgnuśniali od samego rana, ale uśmiechnięci, pozytywnie nastawieni do świata i ludzi, od razu jest lepiej. Pamiętajmy tylko o dobrych rzeczach, nie rozgrzebujmy starych konfliktów i ran, pamiętajmy o dobrych ludziach, którzy nas otaczają. A o tym co było złe, nie myślmy. Pozytywne nastawienie do życia do pół sukcesu. Pomaga żyć i walczyć z chorobą.

- Jak udaje się zachować Panu szczupłą sylwetkę?

No trochę brzuszek mi urósł ostatnio! Ale od dawna ograniczam pieczywo, węglowodany i cukry. Słucham organizmu, żyję zgodnie z tym, co przynoszą kolejne pory roku. Uważam, że sezonowość trzeba odpowiednio wykorzystać – latem jadam truskawki, maliny, polskie warzywa, jesienią przerzucam się na inne sezonowe warzywa i owoce. Generalnie uwielbiam owoce.

Reklama

W kuchni

- Potrafi Pan gotować.

Tak, lubię i potrafię gotować. Zwłaszcza potrawy, które nie wymagają długiego stania w kuchni. Mam zestaw dań, które uwielbiam zarówno ja jak i moi przyjaciele. Moje dania popisowe to sałatka z fasoli Jaś, która wszystkich zachwyca. Robię też świetną sałatkę z roszponki. Ale prawdziwym mistrzem jestem w cytrynówce. Zdrowa rzecz, z ogromną ilością witaminy C. Podczas uroczystości mogą stać różne alkohole, ale największym powodzeniem cieszy się właśnie mojej produkcji cytrynówka.

Dziękuję za rozmowę.

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!