Turystyka estetyczna

Operacje plastyczne, zabiegi odmładzające i upiększające coraz częściej chcemy przeprowadzać na urlopach.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej są dziś w modzie. Botox, odsysanie tłuszczu, zmiana kształtu nosa... Wielu Paniom zależy też na tym, by po zabiegu jak najszybciej wrócić do codziennych zajęć. I najlepiej, jeśli ulepszony wygląd, np. utratę kilku kilogramów, uda się wytłumaczyć dietą, zmianą trybu życia i wyrzeczeniami. To jednak wymaga czasu. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się wakacyjne wyjazdy i pobyty w klinikach piękna. Klientka może tam przebywać nawet kilka tygodni po zabiegu. Podobnie jest po operacji, gdyż lepiej najpierw dojść do siebie, poczekać aż znikną opuchlizny i później pięknym wrócić do pracy. Rynek, wbrew pozorom, dostarcza pod tym kątem wielu ofert. A wszystko szybko i dyskretnie.

Czytaj też: Chirurgia estetyczna pomaga upiększyć ciało

Wczasy odchudzające

Zaczyna się niewinnie. Wiele ośrodków SPA oferuje "Wczasy odchudzające", np. z dietą 1000 kcal na dobę. W cenę wchodzą także ćwiczenia - np. marsze z kijami, joga czy zabiegi na stole izometrycznym. Ale diabeł tkwi w szczegółach.  Znaleźliśmy następującą ofertę: terapia podzielona na 3 etapy.  Etap 1 to przeprowadzenie liposukcji ultradźwiękami. Etap 2 to zabieg endermologii, czyli podciśnieniowy drenujący masaż skóry i tkanki tłuszczowej. Etap 3 polega na stosowaniu zabiegów falami radiowymi, które obkurczają i ujędrniają skórę. Tak więc niewinnie brzmiące "wczasy odchudzające" obejmują swoim zakresem całą serię zabiegów.

Odnowa biologiczna

Zabiegi odnowy biologicznej - taka nazwa też brzmi niewinnie. Ośrodki SPA oferują w jej ramach całą gamę zabiegów przywracający młody i zdrowy wygląd. Jedna z ofert, którą znaleźliśmy, obejmuje liposukcję, zabiegi obkurczające rozciągniętą skórę, likwidację zmarszczek i odmładzanie ciała. Dodatkowo można sobie zrobić lifting twarzy, hydrabrazję itd. Właściwie wszystko, czego dusza zapragnie. W ośrodku można przebywać tak długo, jak tylko pozwalają na to finanse.

Operacja w prezencie

W Polsce stosunkowo niewiele kobiet decyduje się ostatecznie na operacje plastyczne. Poza tym, jesteśmy do nich kulturowo inaczej nastawione. Kiedy Polka dostanie w prezencie operację, najpierw zastanawia się, czy obdarowujący nie chce jej przez to powiedzieć, że jest brzydka. I w konsekwencji może się obrazić. Inaczej jest w Hollywood. Tam takie zabiegi są na porządku dziennym. Moda na zabiegi upiększające panuje na całym świecie. Np. w Wenezueli nastolatki dostają od swoich rodziców w prezencie urodzinowych vouchery na operacje plastyczne. A wszystko po to, by idealnie wyglądać na tamtejszych rajskich plażach. Medycyna estetyczna i operacje plastyczne oczywiście są po to, by z nich korzystać. Warto  jednak robić to zawsze z rozwagą i stosować jako ostateczny środek poprawiania wyglądu oraz samopoczucia.

Zobacz: Laseroterapia - sposób na blizny po cesarskim cięciu

Źródło: Medme.pl

RED ELKA

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA