Tusz do rzęs wydłużający - jak wydłużyć rzęsy maskarą?

Tusz do rzęs wydłużający został stworzony z myślą o kobietach, które mają krótkie i gęste włoski wokół oczu. Taka maskara potrafi nawet dwukrotnie wydłużyć rzęsy. Sprawdź, co powinien mieć w składzie tusz wydłużający oraz jak powinna wyglądać szczoteczka.
Kobieta maluje rzęsy tusz wydłużającym
źródło:123RF

Spis treści

Tusz do rzęs wydłużający

Tusz do rzęs wydłużający to produkt przeznaczony dla kobiet, które mają gęste i krótkie włoski dookoła oczu. Dobrze dobrany nawet dwukrotnie wydłuża rzęsy, a dodatkowo je pogrubi i podkręci. Po wytuszowaniu rzęs maskarą wydłużającą oko stanie się większe, a spojrzenie bardziej wyraziste. 

Na rynku kosmetycznym można znaleźć całe mnóstwo tuszów do rzęs wydłużających. Czym się kierować, aby wybrać najlepszy? Podpowiadamy, co powinien mieć w składzie i czego należy unikać, a także jak stosować tusz do rzęs, aby osiągnąć maksymalny efekt wydłużenia. Przyjrzymy się także produktom, które nie tylko wydłużają rzęsy, ale także je pogrubiają lub podkręcają.

sklad-tuszu-wydluzajacego">

Skład tuszu wydłużającego

Podstawowym składnikiem tuszu do rzęs jest oczywiście pigment. Najpopularniejszy to carbon black, czyli czarny pigment, ale na rynku kosmetycznych znajdziemy też tusze w innych kolorach – brązowe, fioletowe, zielone czy niebieskie. Oprócz pigmentu maskary zawierają też woski, dzięki którym lepiej przylegają do rzęs oraz je pogrubiają. Zwykle są to woski pochodzenia naturalnego – m.in. wosk pszczeli, jednak warto wiedzieć, że u niektórych osób może on wywołać reakcję alergiczną. 

W tuszach znajdziemy też naturalne oleje – na przykład olej rycynowy czy arganowy, które odżywią rzęsy. Kolejny ważny składnik to silikony, które ułatwiają rozprowadzanie tuszu na rzęsach. W składzie tuszu wydłużającego często występują włókna sztucznego jedwabiu (wiskozy) otrzymywane z naturalnych polimerów, których podstawowym zadaniem jest oblepienie naturalnych rzęs w taki sposób, aby je maksymalnie wydłużyć. Maskary, podobnie jak inne produkty kosmetyczne, zawierają także utwardzacze oraz konserwanty. 

Szukając dobrego tuszu warto prześledzić jego skład i unikać takich składników jak: 

  • parafenylenodiamina (PPD),
  • związki niklu
  • związki chromu, 
  • alkohole,
  • parabeny. 
wydluzajacy-tusz-do-rzes-a-szczoteczka ">

Wydłużający tusz do rzęs a szczoteczka 

O działaniu tuszu do rzęs decyduje nie tylko jego skład, ale także szczoteczka. Aby maksymalnie wydłużyła rzęsy powinna być prosta i cienka. Za skuteczne uchodzą szczotki wykonane z krótkiego i gęstego włosia. Popularne są także szczoteczki plastikowe przypominające niewielki grzebień. Jeśli jednak zależy nam w równym stopniu na pogrubieniu i wydłużeniu rzęs, wybierzmy szczoteczkę z nieco dłuższym włosiem. 

Osoby o krótkich rzęsach nie powinny stosować szczoteczki silikonowej, gdyż jej podstawowym zadaniem jest rozdzielenie rzęs. Tusze z taką szczoteczką są przeznaczone raczej dla posiadaczek gęstych i długich rzęs. Jedynie delikatnie pogrubią i wydłużą one rzęsy, dbając o to, by ich nie skleić. 

tusz-do-rzes-wydluzajacy-i-pogrubiajacy ">

Tusz do rzęs wydłużający i pogrubiający 

Najlepszy tusz do rzęs to taki, który wydłuża, pogrubia i zarazem podkręca rzęsy. Producenci kosmetyków od lat próbują ją stworzyć, ale pamiętajmy, że nie każda kobieta oczekuje od tuszu do rzęs takiego samego efektu. Zwykło się mówić, że nie ma dwóch osób o takich samych włosach. Podobnie jest z rzęsami. Kobiety z krótkimi, grubymi, gęstymi i podkręconymi włoskami, będą oczekiwały jedynie efektu wydłużenia. Natomiast panie, których oczy zdobią długie, ale rzadkie i cienki rzęsy, będą oczekiwały od tuszu efektu pogrubienia. Z kolei rzęsy krótkie, gęste, podkręcone, ale cienkie będą potrzebować nie tylko wydłużenia, ale dodatkowo pogrubienia. Z indywidualnych potrzeb swoich klientek zdają sobie sprawę producenci maskar. Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć tusze do rzęs wydłużające, pogrubiające oraz spełniające obie funkcje jednocześnie zarazem. Tusz do rzęs, który powinien przypaść do gustu kobietom, które oczekują w równym stopniu wydłużenia i pogrubienia to maskara dwufazowa – z dwiema buteleczkami i dwiema szczoteczkami. W jednej buteleczce znajdziemy białą bazę ze specjalnymi włóknami, którą stosuje się jako pierwsza. Następnie na rzęsy nakłada się tusz. 

tusz-do-rzes-wydluzajacy-i-podkrecajacy">

Tusz do rzęs wydłużający i podkręcający

Posiadaczki rzęs krótkich, gęstych i prostych, będą poszukiwać tuszu wydłużającego i podkręcającego. Wiemy już czym się charakteryzuje tusz wydłużający, zaś efekt podkręcenia uzyskamy dzięki odpowiedniej szczoteczce. Zalotne spojrzenie pomoże uzyskać szczoteczka w kształcie klepsydry. 

Jeśli będzie dodatkowo wykonana z silikonu, zapobiegnie sklejeniu rzęs i idealnie je rozdzieli. Warto jednak wiedzieć, że jeśli rzęsy są z natury proste, ich podkręcenie za pomocą tuszu może być trudne do wykonania. Jeśli efekt działania tuszu wydłużająco-podkręcającego nie zadowala, przed jego aplikacja warto użyć zalotki, która z pewnością uniesie najbardziej oporne rzęsy. 

Czytaj też:

Bibliografia

  • https://www.elle.pl/artykul/szkodliwe-substancje-w-kosmetykach-na-co-trzeba-uwazac?page=4
  • https://biotechnologia.pl/kosmetologia/technologia-tuszy-do-rzes,10934

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Powyższy artykuł prezentuje treści informacyjne i został opracowany wyłącznie przez redakcję serwisu. Artykuł zawiera informacje o wybranych produktach dostępnych w internetowym Sklepie Medme.pl i ma charakter autopromocyjny Sklepu Medme.pl Wybór prezentowanych produktów lub kategorii produktów został dokonany w sposób rzetelny, wyłącznie przez redakcję serwisu.
Zamknij