Ubezpieczenie domu i nie tylko, czyli jak kompleksowo chronić swoją rodzinę?

Ubezpieczenie domu i mieszkania jest kluczowym elementem do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa u domowników. Przed czym może cię chronić polisa i jak wybrać najlepszą ofertę?
ubezpieczenie domu

Artykuł sponsorowany

Spis treści

Ubezpieczenie domu – jakie elementy obejmuje?

Ubezpieczenie domu i mieszkania obejmuje nie tylko mury nieruchomości. Dotyczy ono również stałych elementów, których nie da się zdemontować, np. glazura. Do zakresu ubezpieczenia może wchodzić również mienie ruchome, jak np. sprzęt RTV i AGD, biżuteria, dzieła sztuki czy meble. Przed podpisaniem umowy na ubezpieczenie domu warto również sprawdzić, czy dana oferta obejmuje inne obiekty znajdujące się na twojej działce. Mogą to być m.in. altana lub garaż wolnostojący. Informacje, czy dany obiekt objęty jest ochroną znajdziesz w dokumencie OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczeń).

Rozszerzenia, które warto mieć

Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej proponują różnego rodzaju rozszerzenia, które w pakiecie z ubezpieczeniem domu są niezwykle atrakcyjne cenowo. Jakie elementy są warte rozpatrzenia? Są to m.in. Assistance domowy, ubezpieczenie OC i ubezpieczenie mienia od wszelkiego ryzyka.

Czym jest pakiet Assistance?

Assistance domowy to usługa, która zapewnia szeroki zakres pomocy ze strony ubezpieczalni. W razie potrzeby możesz liczyć na wsparcie fachowców, np. hydraulika lub elektryka. Jeśli zaś twoje mieszkanie w wyniku nieszczęśliwego wypadku stanie się niezdatne do dalszego mieszkania, ubezpieczyciel może zapewnić ci transport i zakwaterowanie w pobliskim hotelu.

OC a ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie odpowiedzialności jest dostępne w wielu wariantach. Jako dodatek do ubezpieczenia domu sprawdzi się w sytuacji, gdy np. twoje dziecko wybije szybę w oknie sąsiada w trakcie gry w piłkę. Ubezpieczenie to dotyczy ochrony przed szkodami finansowymi wyrządzonymi osobom trzecim.

Ochrona przed wszelkim ryzykiem – czy to możliwe?

Ubezpieczenie domu i mieszkania od wszelkiego ryzyka jest najszerszą opcją ubezpieczeniową, która może obejmować np. rekompensatę finansową w razie powstania graffiti na ścianach domu jednorodzinnego przez osoby trzecie. Oferta umożliwia ubezpieczenie wszystkiego, o ile ubezpieczyciel nie wyłącza danego przedmiotu w dokumencie OWU.

Reklama

Kalkulator nieruchomości – on pomoże wyliczyć ci odpowiednią stawkę!

Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą ofertę pod względem jakościowym i cenowym? Dobrym sposobem jest porównanie ofert poprzez kalkulatory dostępne na stronach wielu towarzystw ubezpieczeniowych. W kilka minut, w dowolnej chwili wyliczysz obowiązującą składkę – wystarczy, że uzupełnisz krótką ankietę.

Jak obsługiwać kalkulator online?

W pierwszej kolejności musisz podać informacje o lokalizacji nieruchomości do ubezpieczenia. Istotna również może być informacja o dodatkowych zabezpieczeniach antywłamaniowych, jakie posiadasz, np.: drzwi antywłamaniowe, monitoring kamer, system alarmowy lub nadzór ochrony. Następnie poproszą cię o wypełnienie danych osobowych oraz wybranie okresu, na jaki chcesz ubezpieczyć dom lub mieszkanie. Jeśli jesteś już klientem danego towarzystwa, zazwyczaj możesz liczyć na dodatkowe zniżki.

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->