Uprawiasz sport - musisz mieć odpowiedni biustonosz

Uprawiasz sport - musisz mieć odpowiedni biustonosz
Starszy niż rok
W trakcie ćwiczeń sportowych biust wymaga szczególnej ochrony. Bez względu na to jaką dyscyplinę uprawiasz – bieganie, aerobik, pilates czy ćwiczenia na siłowni – zawsze musisz mieć odpowiedni biustonosz, który zdecydowanie ograniczy ruch piersi, a w dodatku będzie wygodny, przewiewny i odpowiednio uszyty.

Piersi zbudowane są z tkanki łącznej, gruczołowej i tłuszczowej, nie mają więc takiej elastyczności jak mięśnie. Nawet podczas zwykłych, a już na pewno bardzo intensywnych ćwiczeń mogą ulec trwałemu rozciągnięciu. Zobacz także: Stanik wykryje nowotwór piersi

Nie narażaj piersi na uszkodzenia

Trudno wyobrazić sobie fitnessową garderobę bez sportowego biustonosza. Nie nosząc go, narażasz biust na uszkodzenie mięśni podczas ćwiczeń. Możesz doprowadzić nawet do zerwania więzadeł, które podtrzymują piersi. Podczas ćwiczeń biust może „skakać” na wysokość 9 cm. Nawet bały biust, miska A. Przy większym biuście do 16 cm. Zwykły biustonosz redukuje ruch piersi o 35 procent, natomiast biustonosz sportowy zredukuje ten ruch do 83 procent. Koniecznie więc spraw sobie biustonosz idealnie dopasowany do twojej figury. Szybko poczujesz różnicę.

Sprawdź: Duży biust na treningu – to nie problem!

Zanim kupisz, sprawdź:

1. Rodzaj tkaniny. Biustonosz sportowy powinien być uszyty z grubego materiału. Dodatkowo najlepiej, aby był to materiał oddychający. Niektóre modele mają z przodu umieszczoną siateczkę dla lepszego odprowadzania wilgoci.

2. Rozmiar. Przed zakupem biustonosza sportowego określ rozmiar swojego biustu. Jednak wiele firm nie podaje dokładnych parametrów, a rozmiary określają za pomocą symbolów S, M, L, XL itd. Jeśli biustonosz nie ma wyprofilowanej miseczki i przypomina krótki top, to jest to dobre rozwiązanie jedynie dla pań o małym biuście.

3. Sposób uszycia. Zwróć uwagę na ilość szwów. Najlepiej, aby było ich jak najmniej. Biustonosz powinien mieć usztywnioną miseczkę.

Elżbieta Koman

Zobacz też: Chcesz mieć jędrne piersi? Wyrzuć biustonosz!

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA