Urlop bez telefonu? Łukaszowi Jakóbiakowi się udało!

Internauci pokochali go za „20 m2”. Program zyskał rzeszę fanów, a Łukasz Jakóbiak trafił do grona gwiazd.

Ale jemu było mało. Zajął się wykładami motywacyjnymi i... odniósł sukces. Prowadzi w całej Polsce szkolenia i wykłady motywacyjne pod hasłem "Znajdź Siłę".

Odpoczywaj bez telefonu

Łukasz Jakóbiak zdradził kilka rad, jak odpocząć podczas wakacji: „Ja sam uczę się, aby będąc na wakacjach nie odbierać maili i telefonów. To jest trudna szkoła, ale – uwierzcie - można się tego nauczyć. Najtrudniej jest oczywiście z telefonem, ponieważ jesteśmy od niego uzależnieni. Niestety, jesteśmy też uzależnieni od maili, co pięć minut potrafimy sprawdzać, czy dostaliśmy kolejne wiadomości. Jesteśmy niewolnikami tego, że ktoś chce do nas napisać maila, a my musimy to sprawdzić. Następne zagrożenie to facebook. Moment sprawdzenia kanałów społecznościowych wygląda tak, że aż drżymy z ciekawości, kto i co napisał. A to jest złe i szkodliwe. Główna rada dla początkujących - nie wolno sprawdzać maila przed snem i rano, nie daj Boże z pozycji łóżka. Sam się uczę, aby pocztę sprawdzać na deser. Czyli nie od rana, jak tylko otwieram oczy, ale dopiero po południu”.

Co zrobić: Aby letni urlop przetrwać w zdrowiu

Biegaj i... myśl

Łukasz Jakóbiak zdradził też, że najlepiej odpoczywa biegając. W dodatku właśnie podczas wysiłku fizycznego miewa najlepsze biznesowe pomysły.
W marcu 2015 roku z pełną wersją swojego wykładu motywacyjnego wystąpił na Uniwersytecie Greenwich i Oxford. Wystąpił też u boku Nicka Vujicica i Lesa Browna na jednym z największych wydarzeń motywacyjnych na świecie dla 30 tysięcy osób na Stadionie INEA w Poznaniu. Charakterystyczne dla wykładów Jakóbiaka jest to, że opowiada autorskie historie, które sam przeżył i na ich podstawie pokazuje, jak wytrwałość i wiara pozwalają realizować marzenia i cele. Przekonuje, że każdy, nawet najśmielszy pomysł da się zrealizować, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jego wykłady kończą się owacją na stojąco - oklaskują go ludzie, którzy dzięki niemu uzyskują nowe spojrzenie w przyszłość.

Przeczytaj: Porady na letni urlop

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA