Uruchom wyobraźnię i zmień swoje życie na lepsze!

Starszy niż rok
Wyobraźnia to niezwykła umiejętność twojego mózgu. Jest źródłem kreatywności, ale także, zdrowia! Korzystaj z niej zawsze, gdy tego potrzebujesz, a dokonasz pozytywnej zmiany w swoim życiu.

Wizualizacja to umysłowy trening, który polega na wyobrażeniu sobie stanu, jaki chce się osiągnąć, najczęściej w połączeniu z głębokim relaksem.

Taki trening korzystnie wpływa na osoby, które co dnia zmagają się ze stresem oraz zmęczeniem. W takim przypadku najkorzystniejsza jest próba wyobrażenia sobie miejsca, w którym panuje spokój, na przykład wnętrze uroczego domku za miastem lub polany leśnej. Pozwoli to na rozluźnienie mięśni, uregulowanie oddechu oraz zmniejszenie ciśnienia krwi, co korzystnie wpływa na zdrowie.

Umiejętność wizualizacji obranego wcześniej celu może również doprowadzić do efektywniejszego radzenia sobie z chorobą. Osoba, która jest w stanie wyobrazić sobie kolejne etapy powrotu do zdrowia, wraca do formy znacznie szybciej. Pozytywne skutki są widoczne zwłaszcza w przypadku leczenia urazów, terapii depresji czy zaburzeń lękowych.

Praca z wyobraźnią wpływa również na poprawę pamięci i koncentracji. Okazuje się, że im bujniejsza wyobraźnia, tym mózg pracuje efektywniej, rozwijając przy tym kreatywność. Ćwiczenia wizualizacji okażą się również korzystne dla kogoś, kto w na co dzień musi korzystać z wyobraźni przestrzennej.

Nie bez powodu nasz mózg posiada umiejętność, jaką jest wyobrażanie sobie tego, co ma nastąpić w przyszłości. Korzystaj z niej na co dzień, bo pewnością warto jest od czasu do czasu zmienić sposób myślenia i dokonać próby wizualizacji pozytywnych zjawisk w życiu!

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA