Nowy sklep

już ON-LINE

Usuń przebarwienia za pomocą lasera

Przebarwienia to plamki na skórze, zazwyczaj o nieregularnych kształtach, różnych wielkościach i kolorach.

Spis treści

Przebarwienia takie jak potrądzikowe czy posłoneczne, a także piegi, plamy starcze, wątrobowe, ostuda mogą występować na twarzy i na całym ciele. Przebarwienia możemy skutecznie usunąć w gabinetach medycyny estetycznej za pomocą lasera.

>>>> Zobacz jak ustrzec się przed przebarwieniami

Rodzaje przebarwień - plamy starcze

Plamy starcze mają owalny kształt, czasem są jasno brązowe innym razem prawie czarne. Pojawiają się głównie na twarzy, dłoniach i szyi, a także przedramionach i podudziach. Zmiany pojawiają się głównie u kobiet między 30 a 50 rokiem życia
 

 

Rodzaje przebarwień – ostuda

Ostuda to występujące na twarzy (najczęściej u kobiet po 30 roku życia) plamiste przebarwienia. Ich przyczyną mogą być zmiany poziomu hormonów związane z ciążą, przyjmowaniem antykoncepcji hormonalnej lub zaburzeniami endokrynologicznymi. Przebarwienia są nieregularne. Leczenie przyczynowe (hormonalne, wątrobowe), a także miejscowe, odbywa się przy pomocy maści złuszczających bądź odbarwiających.

Reklama

Rodzaje przebarwień - przebarwienia potrądzikowe

Ich przyczyna jest zwiększona ilości melaniny oraz melanocytów. Im więcej tym przebarwienie ma ciemniejszy kolor. Przebarwienia mają osoby po terapii trądzikowej, niekiedy wyglądają jak drobne blizny.

Rodzaje przebarwień – piegi

To drobne brązowo-rude kropeczki, które pojawiają się zwłaszcza na twarzy, dłoniach, ramionach. Mają je zwłaszcza osoby o jasnej karnacji i rudych włosach. Pod wpływem słońca piegi ciemnieją oraz pojawiają się nowe. Powstają na skutek zwiększonego poziomu melanocytów.  Piegi dziedziczymy, dlatego pojawiają się na naszym ciele już w okresie dziecięcym, a ich ilość zwiększa się wraz z wiekiem.

Reklama

Laserowe usuwanie przebarwień

To najszybsza i najskuteczniejsza metoda. Tajemnicą metody, jest mechanizm wybiórczego pochłaniania światła lasera przez melaninę czyli barwnik, który nadaje kolor skórze oraz włosom. Jego nadmiar znajduje się w zmienionych miejscach. Pochłanianie światła lasera powoduje niszczenie zmienionych komórek. Początkowo przebarwienia ciemnieją, później zaczynają łagodnie się złuszczać. Po około 2 tygodniach skóra ma jednolity kolor. Jeśli przebarwienia są głębokie zaleca się powtórzenie zabiegu po około miesiącu.

>>>> Zobacz inne metody usuwania przebarwień

RED ELKA

Oceń artykuł

(liczba ocen 16)