VI Konferencja Naukowa „W Dobrym Rytmie”

VI Konferencja Naukowa „W Dobrym Rytmie”
Starszy niż rok
W dniach 6-7 listopada 2015 r. w Serocku odbędzie się VI Konferencja Naukowa „W Dobrym Rytmie”. Będzie to szóste spotkanie, na którym kardiolodzy – specjaliści w zakresie elektroterapii i elektrofizjologii przedstawią aktualny stan wiedzy i postępy w leczeniu zaburzeń rytmu serca.

Leczenie stałą stymulacją serca zaburzeń przewodzenia, stymulacja resynchronizująca w niewydolności serca, zapobieganie nagłej śmierci sercowej przy użyciu ICD oraz ablacje, w tym migotania przedsionków – to nieocenione narzędzia współczesnej kardiologii.

Nowości w polskiej kardiologii

Z roku na rok wprowadzane są nowe, bardziej skuteczne rozwiązania. Zmieniają się również wytyczne towarzystw naukowych oraz standardy postępowania, którymi kardiolodzy mogą się dzielić z lekarzami innych specjalizacji. Nowoczesne urządzenia umożliwiają na przykład przeprowadzenie rezonansu magnetycznego całego ciała pacjenta, co jest niezwykle ważną informacją dla radiologów wykonujących obrazowanie MRI. Z kolei wczesne wykrycie migotania przedsionków pomaga lekarzom, w tym internistom, w lepszym dostosowaniu terapii do potrzeb poszczególnych pacjentów oraz prewencję wystąpienia ryzyka udaru mózgu i niewydolności serca. Służą temu nowe urządzenia diagnostyczne, takie jak najmniejszy rejestrator monitorujący pracę rytmu serca (m.in. migotanie przedsionków) przez 24 godziny, Reveal Linq czy nowe kardiowertery-defibrylatory, które precyzyjnie wykrywają poszczególne etapy migotania przedsionków oraz alarmują lekarza o ewentualnych nieprawidłowościach bezpośrednio z domu pacjenta. Telemonitoring to stale rozwijająca się dziedzina, z której mają możliwość skorzystać nie tylko pacjenci, będący pod stałą opieką lekarzy, ale również klinicyści, którym telemonitoring umożliwia zbieranie i analizowanie danych populacyjnych.

Elektrofizjologia to prężnie rozwijająca się dziedzina kardiologii. Specjalistyczny kwartalnik „W Dobrym Rytmie” i platforma edukacyjna dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej www.wdobrymrytmie.pl przybliżają lekarzom nowości w leczeniu pacjentów z zaburzeniami rytmu serca. Coroczna jesienna konferencja to z kolei najlepsza okazja na poznanie najnowszych światowych trendów w leczeniu zaburzeń rytmu serca i kierunków dalszego rozwoju elektrofizjologii.

Czytaj: Aktor Jerzy Stuhr o swej walce z chorobą nowotworową [WYWIAD]

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym portalu MedMe.pl. Szczegółowy program konferencji dostępny jest tutaj

 

 

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA