Nowy sklep

już ON-LINE

W ten sposób pozbędziesz się blizn i rozstępów

Nieestetyczne ślady, jakie zostają na ciele po przebytych porodach, są problemem dla wielu kobiet. Istnieje jednak świetna metoda, dzięki której można bardzo skutecznie walczyć o poprawę swojego wyglądu. O redukcji blizn i rozstępów za pomocą zabiegów przy użyciu lasera Mona Lisa Touch rozmawiamy z mgr Pauliną Buczniewską, położną z kliniki Premium Medical w Warszawie.
W ten sposób pozbędziesz się blizn i rozstępów

Artykuł sponsorowany

Źródło: 123RF

Spis treści

Usuwanie blizn i znamion

Czy wszystkie blizny można zlikwidować dzięki laserowi?

W Klinice Premium Medical zajmujemy się głównie redukcją blizn i rozstępów związanych z przebytą ciążą. Co do zasady, zabiegom tym można poddać każdą bliznę i rozstępy znajdujące się na ciele. Jednak zabiegi te w obrębie twarzy powinny być wykonywane przez lekarzy specjalizujących się w dermatologii i medycynie estetycznej.

Czy likwidację blizn i rozstępów robi się podobnie?

Zarówno zabieg redukcji blizn jak i rozstępów wygląda tak samo. Różnica polega na doborze odpowiednich parametrów emisji wiązki światła laserowego. Dobór tych parametrów zależy od rodzaju blizny i jej grubości, wielkości rozstępów a także okolicy w której się znajdują.

Na czym dokładnie polega zabieg i ile trwa?

Zabieg wykonuje się za pomocą lasera Mona Lisa Touch, który wykorzystuje opatentowany rodzaj impulsu lasera. Impuls ten termicznie pobudza komórki skóry do produkcji włókien kolagenowych, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Dzięki temu skóra się odbudowuje.

W trakcie zabiegu do skóry pokrytej zmianą przykładana jest końcówka lasera, a następnie emitowany jest krótki imupls, który przenika w głąb skóry, pobudzając ją do „naprawy”. Zabieg w zależności od rozległości występujących zmian trwa 15-30 min.

Jak dużą powierzchnię skóry można  poddać działaniu lasera podczas jednego zabiegu?

Przyjmuje się, że wielkość powierzchni skóry na jaką można działać laserem podczas jednego zabiegu jest powierzchnia odpowiadająca obszarowi dwóch dłoni. Zależy to jednak także od gęstości zmian na tej powierzchni a także ich rozległości.

Czy likwidacja blizn i rozstępów jest całkowita?

Zabiegi z wykorzystaniem lasera Mona Lisa to laserowa korekcja blizn i rozstępów. Oznacza to, że w trakcie zabiegu uzyskujemy efekt redukcji zmian o około 95 procent. Zazwyczaj nie ma możliwości całkowitej ich likwidacji. Zależy to jednak od wieku zmiany - im jest ona młodsza tym łatwiej daje się ona usunąć .

Sprawdź też: Brodawka łojotokowa - wygląd, przyczyny, leczenie i usuwanie

 

Reklama

Jak wygląda zabieg

Czy konieczne jest znieczulenie skóry przed zabiegiem?

Znieczulenie nie jest konieczne. Jednak ze względu na dyskomfort odczuwany przez kobiety podczas zabiegu zaleca się zastosowanie znieczulenia miejscowego skóry w postaci maści EMLA.

Czy zabieg wykonywany jest także na twarzy?

Zabiegi z użyciem laseru można wykorzystywać także na twarzy. Jednak w naszej klinice nie wykonuje się ich w tej okolicy. Zalecamy udanie się ze zmianami w obrębie twarzy do kliniki specjalizującej się w medycynie estetycznej i dermatologii.

Czy można  w ten sposób zniwelować blizny po oparzeniu?

Blizny powstałe po oparzeniach także można poddawać działaniom lasera. Należy tylko odczekać aż do całkowitego wygojenia się rany.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabiegowi nie mogą poddać się osoby, które cierpią na: cukrzycę, choroby autoimmunologiczne i immunosupresyjne, choroby krwi, nowotwory, infekcje, zaburzenia czucia i bielactwo,35.html">bielactwo nabyte. Przyjmowanie antybiotyku, preparatów zawierających witaminę A, dziurawiec, skrzyp, nagietek, sterydy oraz antykoagulanty także stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Należy także pamiętać, że zarówno przed jak i po zabiegu należy unikać słońca oraz solarium przez okres od 4 do 6 tygodni.

Ile zabiegów jest potrzebne, żeby uzyskać efekt redukcji blizn i rozstępów?

Wszystko zależy od rozległości zmiany i jej wieku. Zaleca się około 3-6 zabiegów wykonywanych co 4-6 tygodni.

Poznaj: Fakty i mity o usuwaniu znamion

Czy serię zabiegów można powtórzyć, żeby uzyskać lepszy efekt?

Tak. Zalecany jest odstęp między seriami zabiegów około pół roku.

Czy po wykonanym zabiegu dolegliwości bólowe mijają czy są nadal odczuwalne?

Dolegliwości związane z wykonaniem zabiegu czyli niewielki ból i ucieplenie miejsca w, którym wykonano laseroterapię utrzymują się do około doby. W celu ich złagodzenia zalecamy użycie kremów typu: Bepanten, Aloes czy też Cicaplast.

mgr Paulina Buczniewska z kliniki Premium Medical w Warszawie

Czytaj: Laseroterapia - sposób na blizny po cesarskim cięciu

Premium Medical to miejsce, w którym najważniejsze jest profesjonalne podejście do zdrowia. Dbamy o każdy aspekt zdrowotny – od profilaktyki i prewencji chorób, poprzez leczenie na najwyższym poziomie i działania w zakresie  promocji zdrowia.

Premium Medical
ul. Kobielska 23, Warszawa
Rondo Wiatraczna
nad Galerią Grochów II piętro windą przy głównym wejściu

tel.: +48 530 710 928
tel.: 22 512 51 53
godziny otwarcia: 9:00 – do ostatniego zapisanego pacjenta

Często godziny otwarcia przedstawiają się następująco:
Poniedziałek 9:00-20:00
Wtorek 9:00-20:00
Środa 9:00-20:00
Czwartek 9:00-19:00
Piątek 9:00-17:00
e-mail: kontakt@premium-medical.pl

Artykuł sponsorowany.

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Pytanie: Jak radzisz sobie z oparzeniami po radioterapii?

  Stosuję maść na oparzenia

  Stosuję chłodne okłady

  Stosuję maść z antybiotykiem

  Czekam aż znikną samoistnie