W walce z cellulitem

Przegląd najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej zwalczających cellulit.
 

Cellulit – jak go pokonać?

Istnieje wiele metod na walkę z cellulitem: kremy, masaże, kapsułki. Równocześnie to jeden z najpopularniejszych problemów, który dotyka kobiety, zwłaszcza po 25 roku życia. Przyczyny występowania cellulitu to zaburzenia równowagi hormonalnej (przewaga estrogenów), siedzący tryb życia, zła dieta, czynniki genetyczne. Nieprawdą jest, że problem dotyczy tylko osób z nadwagą. Cellulit występuje także u kobiet szczupłych i wysportowanych. Cellulitu może skutecznie pozbyć się w gabinetach medycyny estetycznej.

Kosmetyki Guam, body wrap i hannan-body na cellulit

Zabiegi polegają na pokryciu ciała preparatami silnie pobudzającymi krążenie i owijaniu go folią bądź bandażami. Celem zabiegów jest zmniejszenia obwodu ciała i poprawa wyglądu skory. Podczas zabiegów stosuje się specjalnie przygotowane preparaty zawierające na przykład imbir, orzechy laskowe lub olej cynamonowy. To składniki naturalne nieocenione w wcale z cellulitem.

Mieszanka poprawia metabolizm komórkowy oraz krążenie krwi. Utrata centymetrów w udach i poprawa wyglądu skóry utrzymuje się przez kilka dni. Stosując całą serię zabiegów można utrwalić efekt. Zabieg można przeprowadzić przy użyciu kosmetyków Guam, które zawierają rozdrobnione i zmikronizowane Algi GUAM.

Preparat można kupić samemu i wykonać zabieg w zaciszu domowym. Zabieg z Hannan Body polega na zawinięciu ciała trzydziestoma bandażami. Wcześniej moczy się je się w koncentracie z minerałów z osadów organicznych i ekstraktów morskich. Ilość zabiegów oraz ich efektywność zależy od wieku oraz kondycji ciała. Najczęściej wykonuje się serię 10 - 12 zabiegów, 2 – 3 razy w tygodniu.

Aby podtrzymać efekt trzeba wykonać zabieg raz na miesiąc. Jednak najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który oszacuje ile zabiegów i w jakich odstępach czasu należy wykonać, aby zobaczyć rezultaty.

Zobacz: Co jeść żeby pozbyć się cellulitu?

Drenaż limfatyczny pomoże w zwalczaniu cellulitu

Zabieg wykonuje się ręcznie lub za pomocą specjalnych rękawów zakładanych na nogi. Jest to specjalny masaż, który leczy obrzęki limfatyczne, czyli stan, w którym dochodzi do zastoju limfy w skórze lub tkance podskórnej. Oddziaływanie na skórę ma przepchnąć nagromadzony pod nią płyn i zlikwidować obrzęk.

Drenaż limfatyczny można wykonać w gabinecie lub zakupić specjalny aparat i wykonywać go w domu. Zabieg pobudza tkanki znajdujące się w głębszych warstwach skóry, co zapobiega rozwojowi cellulitu.

Pokonaj cellulit endermolologią

To masaż przy pomocy specjalnej aparatury. Specjalna głowica jest wyposażona w dwie ruchome, niezależnie pracujące rolki, co powoduje, że masowana skóra zasysana jest przez podciśnienie. Rolki poruszają się w różnych kierunkach oraz z różnymi prędkościami Zabieg trwa około 30-50 minut i jest przeprowadzany dwa razy lub raz w tygodniu. Podczas zabiegu pacjent ubrany jest w specjalny kombinezon. Po około 6 zabiegach widać efekty. Zazwyczaj wykonuje się serie 10-20 zabiegów. Zabieg na całe ciało trwa około 50 min. 

Masaż pompą próżniową (vacuum) na cellulit

Pompa próżniowa do masażu próżniowego w połączeniu z laserem stymuluje układ limfatyczny oraz poprawia metabolizm. Pompa laserowa (tak zwany vacum laser) w szczególnie intensywny sposób stymuluje ruch limfy i pobudza rozbijanie tkanki tłuszczowej.  Zabieg pozwala na eliminację toksyn i znaczne wygładzenie skóry.

Redukcja cellulitu za pomocą mezoterapii bezigłowej

Zabieg polega na podawaniu niewielkich dawek substancji leczniczej bezpośrednio do podskórnej tkanki tłuszczowej, czyli dokładnie w te miejsca, gdzie mamy cellulit. Przy pierwszych niezaawansowanych stadiach cellulitu można osiągnąć całkowicie gładką skórę. Substancje, które podajemy pod skórę to mieszanka kilku składników aktywnych przyspieszających spalanie tłuszczu. Substancje likwidują także zastój limfatyczny, poprawiają metabolizm oraz ukrwienie. Substancje dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Terapia ultradźwiękowa na skórkę pomarańczową

Mikromasaż pobudza krążenie i przepływ limfy oraz wspomaga przemianę materii. Oddziałuje na głębokie warstwy skóry, dlatego jego działanie jest silne. Podczas zabiegu stosuje się preparaty kosmetyczne. Tkanki podczas masażu są rozgrzane, co również pozwala na przenikanie preparatów i kosmetyków wyszczuplających i ujędrniających do głębszych warstw skóry. Zabieg daje możliwość skutecznej redukcji cellulitu i zwiotczeń tkanki skórnej.

Laseroterapia w walce z cellulitem

Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnego lasera. Jego światło wnika 6 cm w głąb skóry, dzięki czemu pobudza krążenie, metabolizm, przepływ limfy oraz wytwarzanie nowych naczyń krwionośnych, poprawia także napięcie mięśni.

Czytaj: Czy cellulit to jedynie kwestia estetyczna?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA