Dla Ciebie, na zdrowie!

Ranking wag łazienkowych 2020. Jaką kupić?

Waga łazienkowa to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Umożliwia kontrolowanie masy ciała, co jest niezwykle ważne dla zachowania zdrowia. Otyłość jest jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych. Zatem jak wybrać wagę łazienkową? Co powinna zawierać dobra waga? Przedstawiamy aktualny ranking wag łazienkowych.
mężczyzna stoi na wadze łazienkowej
Źródło: 123RF
Spis treści

Jak działa inteligentna waga łazienkowa? Zobacz nasz test redakcyjny:

Kontrolowanie wagi jest obowiązkiem każdego, jednak w niektórych przypadkach prawidłowe pomiary są szczególnie ważne, np. dla sportowców, kobiet w ciąży i niektórymi schorzeniami. Dlatego warto wybrać wagę, która będzie spełniała odpowiednie funkcje.

Reklama

1. Analizator składu ciała Omron BF511

Jako pierwszy w rankingu wag łazienkowych znalazł się analizator składu ciała, który jest zaawansowaną wersją wagi. Pozwala na czterosensorowy pomiar tkanki tłuszczowej poprzez metodę bioimpedancyjną, która wykorzystuje zróżnicowany przepływ impulsów elektrycznych przez tkanki tłuszczowe, mięśniowe i kostne.

Omron BF11 to dokładna waga łazienkowa, gdyż mierzy zawartość tłuszczu w organizmie na poziomie od 5-60% oraz oblicza wskaźnik BMI (Body Mass Indeks) w zakresie od 7 do 90. Ważne jest to, że uwzględnia zawartość tłuszczu wisceralnego (trzewnego), który jest niebezpieczny dla zdrowia. Gromadzi się on wokół narządów i gruczołów.

Waga łazienkowa Omron jest odpowiednia także dla sportowców, którzy potrzebują dokładnych pomiarów nie tylko tłuszczu, mięśni szkieletowych, ale i wody. Rozróżnia ubytek tłuszczu i wody podczas diety. Dodatkowo określa poziom metabolizmu spoczynkowego z dokładnością do 120 kcal.

Urządzenie zapamiętuje pomiary dla 4 osób i wszystkie dane wyświetla na dużym ekranie. Mierzy masę ciała w zakresie 0-150 kg, uwzględniając przy analizie wzrost, wiek oraz płeć. Należy przy tym zaznaczyć, że tak zaawansowana waga powinna mieć większą nośność.

Obsługa wagi nie sprawia problemów, gdyż menu jest intuicyjne. Producent zapewnia 2 lata gwarancji. Obecnie cena wagi łazienkowej Omron BF11 wynosi 430 zł.

Analizator składu ciała Omron BF511

Reklama

2.Waga łazienkowa Medel Diagnostic XXL

Drugie miejsce w rankingu zajmuje waga elektroniczna łazienkowa Medel Diagnostic XXL, która sprawdzi się u osób z ponadprzeciętną wagą ciała, gdyż posiada zwiększony zakres maksymalnego obciążenia do 200 kg. Wykonana jest ze szła grubszego niż standardowe wagi – 8mm. Tak jak poprzednia waga posiada funkcję analizy składu ciała, choć z mniejszą dokładnością. Urządzenie pozwala dokonać pomiaru:

 • masy ciała,
 • masy tkanki tłuszczowej,
 • ilości wody w organizmie,
 • stosunku masy mięśniowej do masy ciała,
 • zapotrzebowanie kaloryczne,
 • wskaźnik BMI.

Omawiana waga domowa zapamiętuje 10 ostatnich pomiarów, jednak nie posiada funkcji utworzenia indywidualnego profilu. Wyniki wyświetlane są na dużym i czytelnym ekranie LCD. Producent oferuje długą, 5 letnią gwarancję. Koszt wagi to około 215zł.

Elektroniczna waga łazienkowa Medel Diagnostic XXL

Reklama

3.Elektroniczna waga łazienkowa Momert 5863

Trzecie miejsce w rankingu zajmuje elektroniczna waga łazienkowa Momert 5863. Jej platforma wykonana jest ze szkła hartowanego, a jej maksymalna siła nacisku to 180 kg.

Momert 5863 to waga z analizatorem składu ciała. Umożliwia pomiar wagi, tkanki tłuszczowej, mięśniowej, ilości wody, a także wskazuje zapotrzebowanie kaloryczne i BMI. Zapamiętuje wyniki dla 12 osób. Wagę wskazuje w trzech jednostkach: kg/lb/st.

Włącza i wyłącza się automatycznie, a dodatkowo jest wyposażona we wskaźnik niskiego poziomu baterii. Wyniki wyświetlane są wyświetlaczu LCD z podświetleniem. Waga posiada 2 letnią gwarancję i obecnie kosztuje około 120 zł.

Waga z analizatorem składu ciała Momert 5863

Reklama

4.Waga Vitammy Horizon – waga dla sportowców

Kolejną wagą uwzględnioną w klasyfikacji jest Vitammy Horizon. To waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu, mięśni, poziomu wody, wskaźnika BMI i zapotrzebowania kalorycznego. Użytkownik może utworzyć swój indywidualny profil i postawić cel, który chce osiągnąć. Profil rozpoznawany jest automatycznie, bez konieczności ręcznego wybierania.

Waga posiada dodatkowy profil o nazwie Atleta, który jest przeznaczony dla osób, które trenują 10 godzin w tygodniu, a ich tętno spoczynkowe to 60 uderzeń na minutę. W ten sposób dokładnie oblicza dane.

Maksymalna siła nacisku to 180 kg. Wyniki wyświetlane są na wygodnym ekranie LCD, a obsługa i nawigacja wagi jest prosta i intuicyjna. Na urządzenie obowiązuje 2 letnia gwarancja. 

Reklama

5.Waga mechaniczna Momert 5100

Ostatnia w rankingu jest waga łazienkowa mechaniczna Momert 5100. To prosta i wytrzymała konstrukcja, pozwalająca na maksymalną siłę nacisku do 160 kg. Posiada duży wyświetlacz i jest odporna na wodę i wilgoć. Nie trzeba wymieniać w niej baterii, co czyni ją jeszcze bardziej ekonomiczną.

Waga analogowa ma niską dokładność – podziałka co 1 kg, podczas gdy poprzednio opisywane urządzenia określały wagę z dokładnością do 100 g. Należy pamiętać o zerowaniu po pomiarze. Waga nie posiada żadnych dodatkowych funkcji.

Reklama

Jaka waga łazienkowa jest najlepsza?

Co powinna zawierać dobra waga łazienkowa? Jak ja wybrać? Należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • dokładność pomiaru – w zależności od modelu dostępne są wagi podające wynik w dokładnością od 1kg do nawet 10g. Natomiast najczęściej wagi elektroniczne mają podziałkę co 100g;
   
 • maksymalne obciążenie – ten parametr jest ważny w przypadku ponadprzeciętnej wagi użytkownika. Większość wag posiada maksymalną siłę nacisku do 150 kg, lecz dostępne są również z naciskiem do 180 i 200 kg;
   
 • waga elektryczna czy mechaniczna – mają one różne sposoby działania i różne funcje. Pierwsza z nich jest znacznie dokładniejsza i zaawansowana technologiczne, natomiast druga cechuje się mniejszą awaryjnością;
   
 • pomiar tkanki tłuszczowej i innych parametrów – wiele dostępnych wag elektronicznych wyposażonych jest w analizator wagi. Taka waga łazienkowa anlityczna jest szczególnie przydatna dla osób odchudzających się i sportowców;
   
 • indywidualny profil użytkownika – zapamiętuje indywidualne dane i ułatwia śledzenia zmian ciała;
   
 • czytelny wyświetlacz – zwiększa komfort użytkowania, szczególnie osobom starszym;
   
 • automatyczne wyłączanie – pozwala oszczędzać baterię;
   
 • wskaźnik niskiego stanu baterii – ostrzega przed rozładowaniem;
   
 • podawanie wagi w różnych jednostkach – pozwala wybrać dogodną jednostkę wagi.

Czytaj również
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Odżywianie
Przeczytaj artykuł
5 chorób, do jakich doprowadza siedzący tryb życia
Siedzący tryb życia przed telewizorem
Przeczytaj artykuł
Darmowy jadłospis od NFZ. Jak skorzystać z diety DASH?
Produkty spożywcze dla osób z nadciśnieniem
Przeczytaj artykuł
Dieta jaglana - zasady i przepisy. Jakie przynosi efekty?
Kasza jaglana
Podobne artykuły
Ziarenka siemienia lnianego
Siemię lniane na odchudzanie - jak jeść i pić? Efekty
Najzdrowsze ryby na papierze do pieczenia
Najzdrowsze ryby - dla dzieci i dorosłych. Które gatunki?
Kombucha w szklanej karafce
Kombucha (kombucza): jak zrobić napój z grzyba herbacianego?
Buteleczka zawierająca olej z wiesiołka
Olej z wiesiołka - na co pomaga? Właściwości i efekty
Może to Cię zainteresuje
Żółte kwiaty wiesiołka
Wiesiołek - na co pomaga i jak stosować? Właściwości rośliny
grupa ludzi w strojach kąpielowych w zimnym klimacie robi selfie i stosuję metodę Wina Hofa
Metoda Wima Hofa - co daje? Efekty ćwiczeń oddechowych
Najzdrowsze ryby na papierze do pieczenia
Najzdrowsze ryby - dla dzieci i dorosłych. Które gatunki?
Dławiąca się kobieta
Zadławienie - u dziecka i dorosłego. Zasady pierwszej pomocy

Reklama


Jak mobilizować bliznę? 🩹
Sprawdź!