Wakacje Polaków - jak spędzaliśmy wakacje w roku 2017?

Aż 84 procent respondentów biorących udział w badaniu HRS w 2017 roku zadeklarowało, że zamierza wyjechać na wakacje. Większość badanych postawiła na wycieczki zagraniczne po krajach europejskich, a tylko 1 procent z nich chciał wybrać się do kurortów w Egipcie i Tunezji. Jak Polacy spędzili zeszłoroczne wakacje?
wakacje Polaków

Spis treści

Wyjazdy zagraniczne, opcja B&B i rezerwacje na własną rękę

Nieco ponad połowa badanych (55 procent) zdecydowała się na wakacje w zagranicznych kurortach, głównie na zachodzie i południu Europy. Większość z nich na wyjazd postanowiła przeznaczyć od 1000 do 3000 złotych na osobę. Pieniądze są przeznaczane na wyjścia do kina, teatru, na koncerty, do muzeum, wyżywienie lub aktywności sportowe. Na jedzenie w restauracjach jedna osoba przeznacza średnio 20-50 złotych.

Ponad 70 procent Polaków decyduje się na samodzielną rezerwację noclegu na portalach rezerwacji online. Podczas poszukiwania miejsca noclegu główne znaczenie ma lokalizacja obiektu oraz opinie pozostawiane przez innych gości. 35 procent badanych rezerwuje pobyt na 1-3 miesiące przed wyjazdem, natomiast 25 procent robi to jeszcze wcześniej.

Najwięcej rodaków (30 procent badanych) wybiera opcję pobytu B&B, czyli nocleg ze śniadaniem - jest to opcja tak samo popularna w przypadku wyjazdów krajowych i zagranicznych. Na drugim miejscu jest opcja all inclusive, wybierana przez 21 procent ankietowanych. 40 procent badanych lata na wakacje samolotem, natomiast 45 procent decyduje się na dojazd własnym samochodem.

Bezpieczni w czasie podróży

W 2017 roku wzrosła popularność ubezpieczeń turystycznych, wykupywanych przez Polaków przed wyjazdem na wakacje. Większość polis została wybrana przez klientów biur podróży, jednak travel insurance for medical conditions https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/ można kupić również na własną rękę, zarówno gdy spędza się wczasy w Polsce, jak i gdy jedzie się za granicę. Dzięki polisie turystycznej z ubezpieczeniem kosztów leczenia, można korzystać z pomocy medycznej w prywatnych placówkach medycznych w kraju oraz korzystać z darmowych wizyt lekarskich i leczenia szpitalnego poza granicami Polski. Ubezpieczenie pokrywa koszty związane z poradami lekarskimi, przepisywaniem leków, pobytem w szpitalu, wykonaniem operacji itp. W ramach polisy można ubezpieczyć wyłącznie koszty leczenia nagłego zachorowania lub rozszerzyć zakres ochrony o koszty leczenia chorób przewlekłych (np. cukrzycy, nadciśnienia tętniczego).

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->