Walcz z degeneracją skóry

Walcz z degeneracją skóry
Z wiekiem skóra traci zdolność do samoregeneracji i samoobrony. Powstawanie zmarszczek, utrata jędrności, zmiana owalu twarzy – zmiany te są fizjologicznie uzasadnione i taką też mają nazwę „starzenie naturalne”. Skóra dojrzała, która jednocześnie jest wrażliwa, naczyniowa bądź alergiczna, sprawia większe problemy.

Zachodzące w skórze procesy degeneracji sprawiają, że staje się cieńsza, bardziej wiotka, ulega szybszemu odwodnieniu i nie jest w stanie samodzielnie bronić się przed wpływem czynników zewnętrznych przyspieszających starzenie: promieniowaniem UV, zmianami temperatur i wilgotności, zanieczyszczeniami środowiska. Zobacz, jak wygląda: Pielęgnacja skóry

Uciążliwe przebarwienia

Brak mechanizmów obronnych zwiększa podatność skóry na mikrouszkodzenia. Skutkuje to skłonnością do reakcji zapalnych, a te zawsze przyspieszają proces starzenia komórek, rozszerzania naczyń krwionośnych, powstawania przebarwień. Najbardziej uciążliwymi oznakami starzenia się skóry są najczęściej nie zmarszczki, ale nierówny koloryt skóry, zaczerwienienia lub szarość cery, suchość i utrata gęstości naskórka.

Zobacz też: Choroba Duhringa (skórna postać celiakii) - objawy, leczenie i dieta

Cera problemowa

Cera dysfunkcyjna – naczyniowa, wrażliwa, alergiczna – posiada niestety wszystkie te cechy i dlatego często jest postrzegana jako starsza niż wskazuje na to jej wiek biologiczny. Skuteczna kuracja anti-aging powinna więc przede wszystkim wzmocnić naturalne mechanizmy obronne, dostarczając jej składników, które:

- odbudują barierę naskórkową;
- wzmocnią ścianki naczyń krwionośnych, zmniejszając ich tendencję do rozszerzania się;
- dostarczą składników antyoksydacyjnych pomocnych w codziennej walce z wolnymi rodnikami;
- zintensyfikują syntezę kolagenu;
- zredukują produkcję melaniny, zapobiegając przebarwieniom;
- będą zawierały filtry chroniące przed wpływem promieniowania UV.

Wzmocnienie struktury skóry aktywuje naturalne procesy regeneracyjne, przywracając jej właściwe nawilżenie, a więc i napięcie, redukując zaczerwienienia oraz wyrównując koloryt naskórka.

Sprawdź: Jak dobrać kosmetyki odpowiednie dla rodzaju i wieku skóry

Kosmetyk z apteki

Marka PHARMACERIS proponuje cztery nowe preparaty do pielęgnacji przeciwstarzeniowej dojrzałych cer wrażliwych i ze skłonnością do alergii oraz skóry naczyniowej i nadreaktywnej.

Materiały prasowe

Czytaj też: Kiedy skóra jest sucha i wrażliwa?

Zobacz: 5 naturalnych sposobów, by zapobiec starzeniu się skóry

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA