Warto tańczyć salsę - zachęca Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska
Salsa, jak każdy taniec, daje mnóstwo pozytywnej energii. Warto zapisać się na kurs salsy i przynajmniej dwa razy w tygodniu pojawiać się na parkiecie. Dla zdrowia, kondycji, urody i radości życia.
 

Salsa narodziła się w latach 40. XX wieku na Kubie, a od końca lat 80. nieprzerwanie króluje w muzyce rozrywkowej. Łączy w sobie rytmy latynoamerykańskie i afrykańskie. Ma dużo odmian, lecz jej główne cechy to szybkie ruchy stóp i miękkie ruchy bioder. Na początku możesz mieć wrażenie, że kroków jest „za dużo” w stosunku do rytmu, lecz błyskawicznie się przyzwyczaisz. Salsę można również tańczyć w parach. Uwaga! Te zajęcia wymagają niezłej kondycji! Tempo jest w istocie szybkie. Agnieszka Kaczorowska, mistrzyni świata w tańcach latino, aktorka znana z serialu "Klan", doskonale wie, dlaczego powinniśmy tańczyć salsę.

Zobacz: Czy taniec może leczyć?

Zalety salsy

Medme: Dlaczego warto tańczyć salsę?

Salsa, jak każdy taniec, to dużo ruchu, to aktywność fizyczna. Poza tym endorfiny endorfiny endorfiny! To taki taniec, który ludzie „z ulicy” najszybciej łapią i najbardziej lubią tańczyć, bo nie jest trudny, a przydaje się w każdych okolicznościach. Krok podstawowy pasuje prawie do każdej muzyki.

Jakie mięśnie pracują, gdy tańczymy salsę?

Pracują praktycznie wszystkie mięśnie z naciskiem na brzuch, nogi i „nieszczęsne” boczki. Salsa to dużo ruchu bioder w dość szybkim tempie, ale też każdy taniec opiera się na krokach, a żeby zrobić je do muzyki to bardzo intensywnie pracują wszystkie mięśnie nóg. Jeśli skupiamy się na prawidłowym trzymaniu sylwetki to także mięśnie pleców, ale tak zdrowo, nie obciąża się ich zanadto. Dzięki salsie poprawimy koordynację ruchów i nabierzemy wdzięku.

Taniec i odchudzanie

Czy mamy szansę odrobinę schudnąć trenując salsę?

Salsa to świetny sposób na odchudzanie, bo jest to trening wydolnościowy, angażujący całe ciało. Tańcząc ruszamy się non stop, więc kiedy dajemy z siebie wszystko na maksa, to można się nieźle zmęczyć i stracić sporo kalorii.

W czym ćwiczymy salsę?

Na pewno w stroju, w którym poczujemy się seksownie.

Rozmawiała: Iwona Kosowska

Czytaj też: Wiemy, jak gwiazdy dbają o zdrowie

Zobacz: Zumba – sport i zabawa w jednym

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA