Wegetarianie mają lepszy seks!

Jeśli do tej pory do przejścia na dietę roślinną nie zachęciły cię względy zdrowotne, być może ten argument przełamie Twój opór – naukowcy dowiedli, że wegetarianie mają bardziej udany seks niż mięsożercy.
 

Seks a dieta wegetariańska

Jak dowodzą naukowcy, dieta roślinna może mieć duży wpływ na nasz popęd seksualny. Co ciekawe, wcale nie chodzi o to, że wegetarianie są dobrymi kochankami, ponieważ są szczuplejsi niż mięsożercy, mają mniejszy poziom cholesterolu i lepsze ciśnienie krwi. Tym razem powodem sukcesów w sypialni są bowiem zawarte w roślinach związki organiczne.

Zobacz też: O co chodzi w wegetarianizmie?

Jak twierdzi na łamach „Hormones and Behavior" Michael Wasserman, twórca badań, dzieje się tak za sprawą zawartych z roślinach fitoestrogenów. Są to związki organiczne, które w naszym organizmie działają podobnie jak estrogenty, czyli hormony płciowe.

Analiza zachowań małp

Wnioski wysnuto dzięki 11-miesięcznej obserwacji dzikich małp. Analizie zachowań poddano dwa – różniące się dietą – gatunki zwierząt. Małpy, których jedzenie obfitowało w fitoestrogeny, więcej czasu poświęcały na kontakty płciowe i uwodzenie samic. W ich organizmach wykryto także wyższy poziom estradiolu (hormonu płciowego) oraz kortyzolu (hormon stresu). – Jedzenie roślin, które wpływa na nasz popęd seksualny, prawdopodobnie odegrało dużą rolę w ewolucji naczelnych, w tym także człowieka – mówi Wasserman.

Przeprowadzone badania idealnie wpisują się w najnowszą kampanię PETA, która ma zachęcić ludzi do przejścia na wegetarianizm. Jej hasłem przewodnim są słowa: „Wegetarianie mają bardziej udane życie seksualne". Spot w kontrowersyjny sposób pokazuje, że jeśli zrezygnujemy z mięsa, nasze życie erotyczne zyska na wartości. Choć przepełniona erotyzmem reklama została zakazana w USA, w sieci ma się dobrze i bije rekordy popularności.

Zobacz też: Mity na temat wegetarianizmu.

Czytaj: Wegetarianizm – zdrowie czy zagrożenie?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Pytanie: Ile czasu trwa Twój stosunek seksualny?

  Krócej niż 1 minuta

  1-5 minut

  6-15 minut

  16-30 minut

  Dłużej niż 30 minut

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA