Wkładki urologiczne dla mężczyzn i kobiet - jakie są skuteczne?

Pacjenci cierpiący na nietrzymanie moczu zazwyczaj korzystają z pieluchomajtek lub wkładek urologicznych. Apteki stacjonarne i sklepy internetowe oferują kilka rodzajów wkładek urologicznych dla mężczyzn i wkładek dla kobiet. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze idealnych wkładek.
Wkładki urologiczne
Spis treści

Czym są wkładki urologiczne?

Wkładki urologiczne - co to jest? Wkładki to higieniczny środek chłonny stosowany przy problemach z układem moczowym. Dobrze sprawdza się jako pochłaniacz moczu przy dolegliwości nietrzymania moczu. Wkładki mają różny stopień chłonności, przyczepności do bielizny oraz redukcji zapachu. Wkładki dobrze spełniają swoją rolę, w momencie, gdy ilość wyciekającego moczu nie jest zbyt duża. 

Ważny jest komfort sam korzystania, ponieważ osoba stosująca takie wkładki nie powinna odczuwać wilgoci w okolicy krocza. Ich największą zaletą jest ich rozmiar, co sprawie że są niewidoczne i dyskretne  Dobre wkładki urologiczne nie pozostawiają przykrego zapachu uryny.

Wkładki urologiczne dla mężczyzn

Męskie wkładki mają różne stopnie chłonności. Dzięki temu mężczyzni mogą je dopasować do stopnia popuszczania moczu. Na rynku znajdziemy produkty o kropelkowym, lekkim lub średnim poziomie absorpcji.

Wkładki urologiczne dla mężczyzn charakteryzują się tym, że idealnie dopasowują się do męskiej bielizny oraz są chłonne, dzięki czemu wydobywający się mocz bardzo dobrze w nie wsiąka oraz pochłaniają przykry zapach uryny.

Jakie wkładki urologiczne dla mężczyzny wybrać? Przed zakupem warto spojrzeć na ich skład, czy są wyprodukowane z przyjaznych dla skóry składników. Muszą być też bezpieczne, wygodne i zapewniać 100% dyskrecji. Można poszukać cienkich wkładek, które można dobrze zamocować do bielizny.

Wkładki urologiczne dla kobiet

Dla pań z problemem nietrzymania moczu zaleca się używanie podpasek urologicznych. Są one odpowiednikiem wkładek urologicznych stosowanych przez mężczyzn, ale lepiej odpowiadają anatomii i budowie kobiecych narządów moczowych.  

Wkładka urologiczna dla kobiet nie powinna być zastępowana zwykłą podpaską czy tamponem, ponieważ te produkty nie zapewniają odpowiedniego wchłaniania moczu i pochłaniania nieprzyjemnych zapachów.

Ważne jest to, żeby podpaski urologiczne były wykonane z chłonnego, oddychającego i antyalergicznego materiału. Nie mogą przesuwać się w czasie chodzenia czy siadania. Ponadto powinny szybko i dokładnie dystrybuować wilgoć. 

Jakie wkładki urologiczne wybrać?

Wkładki są dobrym wyborem przy lekkim lub średnim poziomie nietrzymania moczu. Nie spawdzą się jednak, gdy popuszczanie moczu jest częste i obfite. Wkłady anatomiczne powinny być wykonane z materiału przyjaznego dla skóry w okolicy krocza (ph powninno wynosić około 5,5).

Na rynku jest wiele produktów urologicznych, dlatego wybór odpowiednich wkładek może przyspożyć o ból głowy. Pod uwagę należy wziąć takie parametry jak: poziom wchłanialności, szczelność, budowa, sposób mocowania.

Nie bez znaczenia będzie także cena. Na szczęście podobnie jak w przypadku pieluchomajtek, wkładki urologiczne są refundowane przez NFZ. Od rodzaju choroby podstawowej będzie przede wszystkim zależało jak wysoki będzie zwrot  (100 czy 70 procent). 100 proc. refundacji przysługuje osobom, które oprócz problemu popuszczania moczu mają także chorobę nowotworową. Pozostałym pacjentom przysługuje refundacja na poziomie 70 proc.

Wkładki urologiczne – instrukcja użycia

Podpaski na nietrzymanie moczu są bardzo proste w użyciu. Wystarczy wyjąć je z opakowania, odkleić naklejki zabezpieczające i umieścić je na majtkach anatomicznie wzdłuż krocza. Wkładka nie powinna się przesuwać ani odstawać. Wkładki należy zmieniać po każdym wycieku moczu, a żużyty produkt wrzucamy do kosza na śmieci, a nie do toalety.

Więcej z kateogrii: Zdrowie
Przeczytaj artykuł
Częste oddawanie moczu: przyczyny i leczenie częstomoczu
Przeczytaj artykuł
Tabletki na nietrzymanie moczu – bez recepty i ziołowe
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!
Podobne artykuły
Częste oddawanie moczu: przyczyny i leczenie częstomoczu
Tabletki na nietrzymanie moczu – bez recepty i ziołowe
Dziwny zapach moczu – brzydki, ostry. Jak się pozbyć?
Nietrzymanie moczu a seks - jak wpływa na stosunek? Sposoby

Przychodnia online dla Ciebie

Szybka konsultacja lekarska online przez telefon.

Zacznij leczenie, przedłuż receptę na przyjmowane leki - szybko i bez kolejek.

Wybierz konsultację

Reklama

Może to Cię zainteresuje
Ból owulacyjny - ile trwa i jak go załagodzić?
Dieta ketogeniczna – na czym polega? Zasady i jadłospis
Kiszone buraki - właściwości i zastosowanie. Jak je kisić?
RDW CV - co znaczy wysokie lub niskie?
D-dimery: norma, badanie i wyniki. Przyczyny podwyższonych?

Reklama