Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗
Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗
Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗

Wkładki urologiczne dla mężczyzn i kobiet - jakie są skuteczne?

Pacjenci cierpiący na nietrzymanie moczu zazwyczaj korzystają z pieluchomajtek lub wkładek urologicznych. Apteki stacjonarne i sklepy internetowe oferują kilka rodzajów wkładek urologicznych dla mężczyzn i wkładek dla kobiet. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze idealnych wkładek.
Wkładki urologiczne
Spis treści

Reklama

Czym są wkładki urologiczne?

Wkładki urologiczne - co to jest? Wkładki to higieniczny środek chłonny stosowany przy problemach z układem moczowym. Dobrze sprawdza się jako pochłaniacz moczu przy dolegliwości nietrzymania moczu. Wkładki mają różny stopień chłonności, przyczepności do bielizny oraz redukcji zapachu. Wkładki dobrze spełniają swoją rolę, w momencie, gdy ilość wyciekającego moczu nie jest zbyt duża. 

Ważny jest komfort sam korzystania, ponieważ osoba stosująca takie wkładki nie powinna odczuwać wilgoci w okolicy krocza. Ich największą zaletą jest ich rozmiar, co sprawie że są niewidoczne i dyskretne  Dobre wkładki urologiczne nie pozostawiają przykrego zapachu uryny.

Reklama

Wkładki urologiczne dla mężczyzn

Męskie wkładki mają różne stopnie chłonności. Dzięki temu mężczyzni mogą je dopasować do stopnia popuszczania moczu. Na rynku znajdziemy produkty o kropelkowym, lekkim lub średnim poziomie absorpcji.

Wkładki urologiczne dla mężczyzn charakteryzują się tym, że idealnie dopasowują się do męskiej bielizny oraz są chłonne, dzięki czemu wydobywający się mocz bardzo dobrze w nie wsiąka oraz pochłaniają przykry zapach uryny.

Jakie wkładki urologiczne dla mężczyzny wybrać? Przed zakupem warto spojrzeć na ich skład, czy są wyprodukowane z przyjaznych dla skóry składników. Muszą być też bezpieczne, wygodne i zapewniać 100% dyskrecji. Można poszukać cienkich wkładek, które można dobrze zamocować do bielizny.

Reklama

Wkładki urologiczne dla kobiet

Dla pań z problemem nietrzymania moczu zaleca się używanie podpasek urologicznych. Są one odpowiednikiem wkładek urologicznych stosowanych przez mężczyzn, ale lepiej odpowiadają anatomii i budowie kobiecych narządów moczowych.  

Wkładka urologiczna dla kobiet nie powinna być zastępowana zwykłą podpaską czy tamponem, ponieważ te produkty nie zapewniają odpowiedniego wchłaniania moczu i pochłaniania nieprzyjemnych zapachów.

Ważne jest to, żeby podpaski urologiczne były wykonane z chłonnego, oddychającego i antyalergicznego materiału. Nie mogą przesuwać się w czasie chodzenia czy siadania. Ponadto powinny szybko i dokładnie dystrybuować wilgoć. 

Reklama

Jakie wkładki urologiczne wybrać?

Wkładki są dobrym wyborem przy lekkim lub średnim poziomie nietrzymania moczu. Nie spawdzą się jednak, gdy popuszczanie moczu jest częste i obfite. Wkłady anatomiczne powinny być wykonane z materiału przyjaznego dla skóry w okolicy krocza (ph powninno wynosić około 5,5).

Na rynku jest wiele produktów urologicznych, dlatego wybór odpowiednich wkładek może przyspożyć o ból głowy. Pod uwagę należy wziąć takie parametry jak: poziom wchłanialności, szczelność, budowa, sposób mocowania.

Nie bez znaczenia będzie także cena. Na szczęście podobnie jak w przypadku pieluchomajtek, wkładki urologiczne są refundowane przez NFZ. Od rodzaju choroby podstawowej będzie przede wszystkim zależało jak wysoki będzie zwrot  (100 czy 70 procent). 100 proc. refundacji przysługuje osobom, które oprócz problemu popuszczania moczu mają także chorobę nowotworową. Pozostałym pacjentom przysługuje refundacja na poziomie 70 proc.

Reklama

Wkładki urologiczne – instrukcja użycia

Podpaski na nietrzymanie moczu są bardzo proste w użyciu. Wystarczy wyjąć je z opakowania, odkleić naklejki zabezpieczające i umieścić je na majtkach anatomicznie wzdłuż krocza. Wkładka nie powinna się przesuwać ani odstawać. Wkładki należy zmieniać po każdym wycieku moczu, a żużyty produkt wrzucamy do kosza na śmieci, a nie do toalety.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Nietrzymanie moczu
Nietrzymanie moczu a seks - jak wpływa na stosunek? Sposoby
Nietrzymanie moczu w czasie seksu
Sport sposobem na nietrzymanie moczu. Jakie ćwiczenia?
Co na nietrzymanie moczu? Pieluchomajtki, pampersy, wkładki
Pacjentka cierpiąca na nietrzymanie moczu
Podobne artykuły
Próbki moczu
Przezroczysty mocz – efekt przepojenia czy objaw cukrzycy?
Dieta na nietrzymanie moczu
Dieta na nietrzymanie moczu – co jeść, a czego unikać?
Problem z nietrzymaniem moczu
Jak ćwiczyć mięśnie Kegla – na nietrzymanie moczu?
Kobieta z problemem nietrzymania moczu
Nietrzymanie moczu u kobiet: przyczyny, rodzaje. Jak leczyć?
Kobieta w uzdrowisku i sanatorium
Zabiegi w sanatoriach na nietrzymanie moczu – jakie?

Reklama


1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!