Włosy można zastąpić doskonałymi perukami

Starszy niż rok
Gdy stracimy włosy, możemy sobie zafundować perukę, która będzie wyglądać jak naturalne owłosienie, które mieliśmy od urodzenia.
 

Straciłas włosy? Nie martw się, dziś peruki są doskonałe. Wśród dostępnych na rynku peruk rozróżniamy peruki medyczne naturalne i syntetyczne, a także systemowe i okazjonalne.

Poznaj: Metody zagęszczania włosów

Peruki naturalne

Wykonane są z naturalnych włosów, dlatego nie sposób zorientować się, że ktoś je nosi. Peruki są miłe w dotyku i łatwe w pielęgnacji. Dzięki specjalnej siateczce, skóra głowy nie poci się, a włosy pod peruką nie niszczą się. Zastosowanie specjalnych rozwiązań powoduje efekt wyrastających ze skóry głowy włosów. Można wybrać kolor, długość oraz rodzaj włosów. Koszt zakupu peruki z naturalnego włosia to kilka tysięcy złotych

Popularne są również peruki na mikroskórze, które tuszują wybrany, pozbawiony włosów fragment na skórze głowy. Peruka wykonana jest na bazie z żelu, dzięki czemu dopasowuje się do głowy. Taką perukę doczepia się do włosów naturalnych.  Koszt wynosi około 6 tys.zł.

Zobacz, jak radzić sobie z wypadaniem włosów

Lace wig – hit w dziedzinie perukarstwa

Wśród gwiazd furorę robią peruki typu lace wig, czyli zamocowane na specjalnej koronce, które dzięki specjalnym systemom są niewidoczne na linii skóry głowy. Peruki szyje się na miarę na podstawie odlewu kształtu głowy. Koszt takiej peruki może przekroczyć nawet 9 tys. złotych. Dzięki długotrwałemu procesowi doboru, peruka wygląda jak prawdziwe włosy.  Taką metodę nazywamy uzupełnianiem systemowym. Peruki systemowe są produkowane zgodnie z indywidualnymi wytycznymi z najwyższej  jakości włosów europejskich. Ich celem jest sprawienie, aby osoba je nosząca zapomniała, że ma na sobie perukę. Włosy pielęgnuje się jak własne, można z nimi pływać i uprawiać sporty bez obawy, że peruka przesunie się.

Panie mogą także zdecydować się na kupno treski z grzebykiem, która zagęści lub doda długości włosom. Beyoncé, Tyra Banks czy Eva Longoria to tylko niektóre gwiazdy posiadające kolekcję peruk.

Peruki syntetyczne

Wykonane są ze sztucznego włosia. Często są to także peruki o fantazyjnych kształtach i kolorach, które możemy kupić na specjalną okazję na przykład bal karnawałowy. Stąd też wzięła się ich nazwa – peruki okazjonalne. Ich cena to kilkadziesiąt złotych. 

bm

Zobacz także domowe sposoby na piękne włosy

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA