Wpływ fotela masującego na poprawę snu

Sen, to obok zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej, podstawa zdrowego życia. Warto zatem zadbać o jego jakość, by przynosił wypoczynek, regenerował siły i dodawał energii na kolejny dzień. Tymczasem coraz więcej osób zmaga się z problemami z zaśnięciem czy bezsennością. Jedna nieprzespana noc nie stanowi jeszcze problemu, jednak jeśli powtarza się często, warto temu zaradzić. Najważniejszy, poza odpowiednią higieną snu, jest relaks i odpoczynek, w którym mogą pomóc ulubiona książka, kąpiel lub masaż. O tym, jaki wpływ na sen ma masaż w fotelu masującym, przeczytasz w poniższym artykule.

Spis treści

Dlaczego źle śpimy?

Przyczyny problemów ze snem, czyli bezsenności, trudności w zasypianiu, przedwczesnego wybudzania się czy długich okresów bez snu, są zazwyczaj bardzo złożone i związane z wieloma aspektami życia codziennego. Te najważniejsze dotyczą przede wszystkim obecnego, szybkiego trybu życia, w którym panuje chroniczny stres, a po powrocie z pracy ciężko jest znaleźć czas na efektywny odpoczynek. Kolejną, równie ważną przyczyną jest niewłaściwa higiena snu, która wiąże się z naszym przygotowaniem do snu.

Prawda jest taka, że niewiele osób zwraca uwagę na to, jakie ma oświetlenie w sypialni czy jak często wietrzy pomieszczenie. Tymczasem, oświetlenie, hałas, spożywanie ciężkostrawnych posiłków czy korzystanie ze smartfonów tuż przed snem może mieć ogromny wpływ na jego jakość.

Jak poprawić jakość snu, masując się w fotelu masującym

Zadbanie o zdrowy, spokojny sen powinno rozpocząć się już w ciągu dnia. Zmiana diety, regularny wysiłek fizyczny, a przede wszystkim właściwa higiena snu to rzeczy, od których należy zacząć. Jednak w staraniach o dobry sen warto wspomóc się jeszcze masażem w fotelu masującym.

Programy relaksujące umożliwiają nie tylko odpoczynek i ukojenie po ciężkim, stresującym dniu, ale też doskonale przygotowują do snu. Delikatny ruch ramion masujących pobudza punkty na ciele w dokładnie zaprogramowany sposób, tak, by usunąć uczucie zmęczenia i zapewnić przyjemne odprężenie.

Reklama

Domowa strefa relaksu z fotelem masującym

By zadbać o swój sen i dobre samopoczucie w ciągu dnia, stwórz w swoim domu wyjątkową strefę relaksu, w której odpoczniesz po ciężkim dniu w pracy i skorzystasz z dobroczynnego działania masażu. Delikatny ruch ramion masujących rozluźni napięte po wielu godzinach pracy przy biurku mięśnie, odpręży i wyciszy.

Zwiększ efekt masażu w fotelu masującym poprzez wprowadzenie do swojego planu dnia relaksującego rytuału i codziennie go powtarzaj.

Przygotuj się do snu bez telefonu, włączonego telewizora czy głośnej muzyki. Wycisz się, usiądź w fotelu masującym i uruchom delikatny, odprężający program.

A potem spokojnie zaśnij, dobrze śpij i wstań z nową energią i o wiele lepszym samopoczuciem na kolejny dzień.

Więcej o fotelach masujących znajdziesz na restlords.com

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->