Wybielanie zębów w domu

Każdy marzy o śnieżnobiałym uśmiechu, ale codzienne nawyki nie bardzo pozwalają, żeby faktycznie taki był. Kawa, herbata i papierosy to tylko niektóre z rzeczy powodujących żółknięcie zębów, przez co uśmiech jest daleki od idealnego. Nawet jeśli zrezygnuje się z niszczących uśmiech nawyków, trudno będzie doprowadzić zęby do dobrego stanu tylko przy użyciu pasty — jedynym wyjściem jest zabieg wybielający. Jeszcze kilka lat temu wybielanie zębów było możliwe tylko u stomatologa, w tej chwili jednak zabiegi te można wykonywać bezpiecznie w domu.
Szczoteczki do wybielania zębów

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Czym wybielać zęby?

Na rynku dostępnych jest wiele zestawów wybielających o podobnym składzie i sposobie aplikacji. Warto jednak decydować się na produkty profesjonalne, które dostać można głównie w aptekach, bądź u dentystów. Różnią się one jednak od ogólnodostępnych tym, że działają zdecydowanie szybciej i silniej nie niszcząc przy tym szkliwa i nie podrażniając dziąseł.

Niezwykle skuteczny żel wybielający Opalescence 16 należy właśnie do grupy środków profesjonalnych, które przeznaczone są do wybielania przy pomocy nakładek termokurczliwych lub do jednorazowego, kilkugodzinnego zabiegu. Żel stworzony został w taki sposób, aby nie powodować podrażnień dziąseł - dzięki zawartości wody w ilości aż 20%, zapobiega ich odwadnianiu. Dodatkowo chroni zęby przed próchnicą i wspomaga remineralizację szkliwa. Żel Opalescence 16 jest bardzo silnym produktem i należy go używać jedynie po konsultacji ze swoim stomatologiem.

Dobrym wyborem jest zastosowanie do domowego wybielania nakładek termokurczliwych - dzięki idealnemu dopasowaniu zapewnią dobre rozłożenie żelu i maksymalną wygodę. W zależności od potrzeb i warunków można je założyć na całą noc bądź na kilka godzin w ciągu dnia. Osoby z wrażliwymi zębami mogą po całonocnej kuracji czuć dyskomfort spowodowany zwiększoną wrażliwością. Po kilku dniach nadwrażliwość powinna ustąpić. Warto jednak skonsultować przeprowadzanie takiego zabiegu ze swoim dentystą.

Reklama

Podtrzymywanie efektu bieli

Żel Opalescence 16 można zakupić w zestawie z pastą Opalescence Original, która ze względu na swój skład może być stosowana nawet kilka razy dziennie. Świetnie podtrzyma efekt wybielania, dodatkowo dobrze oczyszczając zęby i chroniąc je przed powstaniem próchnicy. Ponadto przynajmniej kilka dni po przeprowadzonym zabiegu warto wprowadzić tak zwaną białą dietę, która zakłada nie spożywanie produktów, które bardzo wpływają na barwę zębów, do takich produktów należy kawa, herbata, buraki, czy czerwone wino.  

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!