Wybieramy stół do rehabilitacji - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Stół do rehabilitacji to podstawowy element wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych, kosmetycznych oraz gabinetów masażu. Przeprowadza się na nim zabiegi rehabilitacyjne, masaże i wiele innych. Wybór odpowiedniego stołu jest więc niezwykle istotny zwłaszcza, jeśli zależy nam na funkcjonalności stołu oraz wygodzie pracy. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje stołów przeznaczonych do rehabilitacji. Jaki stół do rehabilitacji wybrać i na co zwracać uwagę?
Stół do rehabilitacji

Artykuł sponsorowany

Spis treści

Stół do rehabilitacji stacjonarny

Jednymi z rodzajów stołów rehabilitacyjnych są modele stacjonarne. Stół do rehabilitacji stacjonarny posiada zazwyczaj bardzo dobrą stabilność oraz szeroki zakres regulacji ustawień. Jest więc idealnym wyborem do gabinetów, w których potrzebny jest stały stół do rehabilitacji.

Stół do rehabilitacji stacjonarny może być regulowany ręcznie, elektrycznie lub hydraulicznie, a sama regulacja przebiegać skokowo lub w sposób ciągły. Najwygodniejsze w obsłudze są modele, które reguluje się za pomocą pilota, są jednak zazwyczaj droższe w zakupie niż stoły rehabilitacyjne sterowane ręcznie. Regulacja ciągła pozwala z kolei na optymalne dostosowanie wysokości i ustawień stołu do wymagań rehabilitanta. Stół do rehabilitacji z regulacją ciągłą najlepiej sprawdzi się szczególnie w gabinetach, w których pracuje więcej niż jedna osoba, gdyż pozwala na lepsze dostosowanie ustawień stołu do konkretnej osoby.

Wybierając stacjonarny stół do rehabilitacji powinniśmy zwrócić także uwagę na ilość segmentów. Możliwość ich niezależnej regulacji ułatwia bowiem rehabilitantowi pracę z pacjentem oraz umożliwia ćwiczenie wybranych grup mięśni. Powinniśmy się więc zastanowić, który rodzaj stołu będzie najlepszy do wymagań naszych i personelu oraz spośród dostępnych modeli wybrać taki, który da nam największy komfort obsługi.

Stół do rehabilitacji przenośny

Drugim rodzajem stołów rehabilitacyjnych są modele przenośne. Są one składane, dzięki czemu umożliwiają ich przenoszenie. Ten rodzaj stołu rehabilitacyjnego sprawdzi się szczególnie w przypadku osób, które rehabilitację prowadzą w domach pacjentów.

Wybierając stół do rehabilitacji przenośny powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana została konstrukcja stołu. W sprzedaży najczęściej spotkamy się z drewnianymi lub metalowymi konstrukcjami nośnymi. Rodzaj zastosowanego materiału ma bowiem duży wpływ na wagę stołu, jego wytrzymałość oraz stabilność. Ma to szczególne znaczenie w przypadku drewna, które w przypadku stołu rehabilitacyjnego powinno być wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i na wilgoć.

Przy zakupie stołu rehabilitacyjnego warto zwrócić także uwagę na materiał, z którego wykonana została jego tapicerka. Powinna być bowiem łatwa w czyszczeniu i higieniczna, posiadać małą ilość szwów oraz nie nasiąkać preparatami stosowanymi podczas zabiegów.

Zakup stołu rehabilitacyjnego, ze względu na jego dość wysoki koszt, powinien być dobrze przemyślany oraz poprzedzony dokładnym zapoznaniem się z modelami stołów dostępnych w sprzedaży. W pierwszej kolejności stoły rehabilitacyjne warto obejrzeć w Internecie, gdyż online znajdziemy ich duży wybór w najlepszych cenach. Wybierając stół do rehabilitacji w X-REH.PL mamy także możliwość porównania ze sobą dostępnych modeli oraz wybrania spośród nich tego, który najlepiej spełnia nasze oczekiwania.

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->