Nowy sklep

już ON-LINE

Z drogerii czy z apteki? W jakie kosmetyki warto inwestować?

Mają wspierać naszą skórę i sprawić, że będzie ona piękniejsza i zdrowsza. Gdzie szukać kosmetyków najkorzystniejszych dla zdrowia? Czy zakupy w aptece mogą być równie przyjemne jak wizyta w drogerii?
 

Miały pomóc, więc skąd te problemy?

Po kosmetyki sięgamy w dobrej wierze i w przekonaniu, że dzięki nim codzienna pielęgnacja przyniesie wspaniałe rezultaty. Oszczędność jednak sprawia, że często kupujemy tańsze, których jakość – mimo przekonujących reklam i zachęt producentów – pozostawia wiele do życzenia. Drogie kosmetyki też nie zawsze są w stanie spełniać nasze oczekiwania, szczególnie gdy nasza skóra wyróżnia się niezwykłą wrażliwością. Zły dobór składników w kremach i balsamach to częsta przyczyna podrażnień skóry oraz pojawiania się reakcji alergicznych. Można jednak znaleźć produkty, które za dobrą jakość nie wymagają ogromnej zapłaty. Jak sprawdzić, czy dany kosmetyk faktycznie będzie przyjazny dla naszej skóry? Istnieje prosty sposób. Wystarczy upewnić się, czy jest on dostępny tylko w drogeriach, czy też jego sprzedażą zajmują się również apteki.

Poznaj też: Kosmetyki bezglutenowe

Gdy apteka zmienia się w drogerię

Pojawienie się kosmetyków w aptekach wzbudzało początkowo wiele dyskusji. Miejsce kojarzone ze sprzedażą leków zapełniło się kremami i balsamami, które jeszcze nie tak dawno dostępne były tylko w drogeriach. Zjawisko to nie powinno jednak dziwić, gdyż w wielu krajach europejskich kosmetyki są od lat sprzedawane w aptekach. Dobrym przykładem może być francuska Mixa – marka, która zaistniała właśnie jako producent ściśle związany z przemysłem farmaceutycznym. Dziś pojawia się i w polskich aptekach, i w drogeriach wiodących prym na krajowym rynku. Podobnie jak wiele innych kosmetyków, tak i w tym przypadku kosmetyki poddane zostały gruntownej kontroli. W efekcie spełnione są te warunki, dzięki którym kosmetyki nie tylko poprawiają nasz wygląd, ale pomagają w walce z licznymi problemami skórnymi. Tworzone pod czujnym okiem lekarzy i dermatologów stają się też wsparciem dla osób skłonnych do alergii.

Czytaj też: Ekologiczne kosmetyki – piękno bez chemii

W aptece pewniej

Do kupowania kosmetyków w aptekach przekonało się już wiele Polek. Wiele dostępnych tu preparatów tworzonych jest z myślą o tych osobach, które borykają się z licznymi problemami dermatologicznymi i potrzebują wyjątkowo skutecznej ochrony. Produkty sprzedawane w aptekach muszą wyróżniać się wysoką jakością, a liczne testy i badania laboratoryjne potwierdzają ich skuteczność oraz bezpieczeństwo. Jeśli zatem mamy wyjątkowe problemy ze skórą lub też chcemy zapewnić maksymalną ochronę np. swemu dziecku, sięganie po produkty do codziennej pielęgnacji dostępne w aptekach będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Choć kosmetyki sprzedawane w tych miejscach są najpewniejsze, nie musimy rezygnować z wizyt w drogerii. I w nich pojawiają się te kosmetyki, które ze względu na lecznicze właściwości są oferowane również w aptekach. Warto jednak sprawdzić czy kosmetyk, po który sięgamy, zyskał pozytywną opinię farmaceutów. Ta informacja przyda się przede wszystkim tym, których skóra wymaga maksymalnej ochrony.

Zobacz: Jak dobrać kosmetyki odpowiednie dla rodzaju i wieku skóry

Czytaj też: Parabeny w kosmetykach - lista. Czy mogą uczulać i należy się ich obawiać?

Oceń artykuł

(liczba ocen 16)